Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónásnál mennyire kell...

Gyónásnál mennyire kell kifejteni a bűnt hogy mit tettem?

Figyelt kérdés

Például ha ellopok valamit akkor csak annyit mondjak hogy loptam vagy fejtsem ki mit?

Vagy (ez kicsit hülyeség de megkérdezem)

Egy lopott tárggyal végeztem 18+ os dolgokat fejtsem ki.


Félreértések elkerülése érdekében egyiket sem követtem el csak kíváncsi vagyok.

(Római katolikus)



márc. 23. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell kifejteni. Ha papnak nem tiszta hogy miféle bűn az amit elkövettél úgyis kérdez.
márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Prókátor ***** válasza:
67%
Felesleges különösebben kifelyteni. Elegendő annyi, hogy loptál. Főleg, hogy ne tartson egy óráig egy gyónás. Persze ha van időtök és lehetőséged, akkor részletezheted is. Sőt! Lelkiismeret vizsgálatakor több mint érdemes végiggondolni, hogy PONTOSAN mit is tettél.
márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Potyondi Gergely ***** válasza:
67%

Talán ez a lelkitükör segíthet:


[link]

márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Részletesen. Például ha meghágtad a szomszéd lányt, akkor el kell mondanod, hogy miként történt, hogy történt pontosan, mivel csináltad, mit tettél közben, hol lakik a lány, stb.
márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy cégben elsikkasztottál több milliót, éhes voltál és ételt loptál vagy "virágboltból" kölcsönöztél egy játékot. Nem mindegy, hogy a lopással egy eleve szegénynek növelted tovább a nyomorát, vagy Pénztáros Lőrincztől nyúltál le valamit. Szóval szerintem ki kell fejteni a körülményeket is, a gyónás ne gyors legyen, hanem minőségi.


A 18+ dolgokat is olyan szempontból érdemes kifejteni, hogy csak nézted, vagy csináltad is, ha csináltad, akkor magaddal vagy mással. Ha mással, akkor a párod csaltad meg vagy szingli vagy.


Ezek mind olyan körülmények, amiket a helyes gyónáshoz meg kell említeni.

márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!