Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónásnál ha van egy bűnöm...

Gyónásnál ha van egy bűnöm amit nem gyóntam meg, de más bűneimet meggyóntam és kaptam is rá feloldozást, akkor csak azokra oldozott fel, vagy az összes bűnömre amit addig elkövettem?

Figyelt kérdés
Tehát ha egy bűn, ami évek óta kínoz, de nem merem elmondani, mert ismer az atya és az ő templomában esett meg és azóta se tudja ki volt, az alól a bűn alól feloldoztak, ha meggyóntam más bűnökkel azóta többször is?

2023. febr. 6. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia a bűnök megvallásának fontosságáról beszél, ha nem vallottad meg, akkor nem is nyertél bocsánatot. Ezen felül katolikus értelemben súlyos és sorozatos szentségtöréseket is elkövettél. Mivel szándékosan hazudtál a papnak gyónás során (azt hazudtad, hogy nincs=vagy nem emlékszel több bűnre, holott tudtad, hogy van), valamint minden egyes áldozás során is.

Tehát legközelebbi alkalommal nem csak a kihagyott bűnt, de a sorozatos szentségtörést is meg kell gyónni, illetve bánni.


Amúgy a papok már mindenféle bűnt hallottak, biztos nem te leszel az első. Ha pedig olyan jellegű, akkor a feloldozást kötheti ahhoz, hogy feladd magad a rendőrségen, pl gyilkosság esetén vagy más, törvények által is büntetendő esetben.

2023. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Azokra kaptál feloldozást amiket meggyóntál. Ha jól értem másnál gyóntál -azt a bünt amit a saját templomban nem mertél elmondani- arra máshol kaphattál feloldozást. Azt nem kell többször meggyónnod, de csak akkor ha ugyanazt a bűnt többször elkövetted. Ha nem jól értettem kérlek javíts ki.
2023. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ha gyónás végén gyorsan elhadrom úgy, hogy ne értse a bűnt és a szentségtöréseimet akkor feloldozhat úgy, vagy meg fog kérni, hogy mondjam el újra? Mennyire teerjed ki a gyónási titok, ha ő is volt bűnöm elszenvedője bármiképpen büntetheti ha a tudomására hozom a bűnömet gyónáskor?

Nem vagyok gyilkos jóég! Miért hiszi mindenki egyből azt hogy olyan bűnt nem akarok elmondani ami gyilkosság? Légynek se tudnék ártani ha bekellene vallanom egy gyilkosságot az a sajátom lenne, ennyi.

Nem gyóntam meg pont azt a bűnt amit nem akartam elmodndani ennél az atyánál, másik atyánál se. Nem is tudom mikor van gyónási idő másik templomban és akkor mi van ha értesíti a mi papunkat az a pap, akihez gyónni megyek? Valamilyen szinten biztos ismerik egymást ha egy megyéhez tartoznak.

2023. febr. 6. 17:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy mondod, hogy ne értse meg, akkor nem mondtad lényegében el. Ess túl rajta, téged is nyomaszt, neked is jobb lesz.
2023. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Egyik bűnöd alól sem kaptál feloldozást, mert az a gyónás, amiben szándékosan nem gyónsz meg egy súlyos bűnt, nem érvényes.
2023. febr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a Mennyei Atyának is megvallhatod.... miután úgyis elhagyhatad már...

20 éve követem Jézust, de még egy emberhez sem mentem oda, hogy meggyónjam a bűneimet.

Mindig Jézussal beszéltem meg.

Jézus vérét használom szellemi védelemre ( reggeli fohász: Jézus vére megtisztít minden bűntől és minden holt cselekedetektől ) , nehogy rossz adást fogjak .. Persze szüntelen imàdatban, az első parancsolatban vagyok. Figyelem Istent, Jézust.


Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen!

2023. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

#6

Pedig Jakab levelében azt olvashatjuk, hogy szükséges embernek is megvallani, ajánlom figyelmedbe. Hiszen a bűnöket nem csak Isten ellen követjük el, hanem az emberek ellen is.


Jak 5,14-16

Beteg valamelyitek? Hívassa el az Egyház elöljáróit, és azok imádkozzanak fölötte, s kenjék meg olajjal az Úr nevében. A hitből fakadó ima megszabadítja a betegeket, és az Úr talpra állítja. Ha pedig bűnöket követett el, bocsánatot nyer. Valljátok meg tehát egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Igen hathatós az igaz ember buzgó könyörgése.


Ahogy az Apcselben is olvashatjuk:

ApCsel 19,18

Sok hívő is előállt, beismerték és elmondták saját mesterkedéseiket.


Illetve még számtalan helyen. Isten egyébként is látja, hogy mit teszünk, még a gondolatainkat is ismeri, túl nagy titkot nem árulnánk el Neki.

2023. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

7#

Akiket a Szent Szellem vezet, azok Isten fiai...

A Biblia a térkép.

A Szent Szellem világít rá a szükséges Igére a hazafelé tartó utunkon, ami által kiígazít, vezet.


Én pl. 1. és 2. parancsolatot tartom fontosnak. Ha ez nincs meg, akkor hiába a gyónás is, nemde ?


Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten!

Zsolt 46,11 Igében időzök mostanában....élvezem Isten békességét, jelenlétét.

Minden utamban megismerem Őt, Ő iranyítja az életemet.


Áldás!

2023. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

"Én pl. 1. és 2. parancsolatot tartom fontosnak. Ha ez nincs meg, akkor hiába a gyónás is, nemde ?"

Én ilyet nem olvastam a Bibliában, szóval kétlem. Minden bűn esetén szükséges a bűnök megvallása.

2023. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

Amíg bűnt vallasz, addíg én imádom Jézust. Az imádat helyére nem fér be a bűn . Szentség van. Áldás.


[link]

2023. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!