Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha hazudtam már életemben...

Hogyha hazudtam már életemben akkor nincs már visszaút a tízparancsolat szerint vagy meg tudom gyónni?

Figyelt kérdés

márc. 23. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan ember a földön, aki sosem hazudott volna egész életében. Nem jut mindenki a pokolra, ne aggódj. Ennél okosabban van kitalálva a rendszer:D


Igen, meg lehet gyónni.

márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De jó, ez klasszul hangzik:)
márc. 23. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Az elégtétel néhány ima.
márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Bánd meg, mert hazudni bűn. Hazudni bűn, de ha megbánod a bűnt, akkor Isten lehetőséget ad arra, hogy jóvá tedd.

A bűn az, amit te is bűnnek tartanál, ha veled tennék meg. Ha te hazudtál valakinek és nem bánod, akkor azt se bánd, amikor majd neked hazudnak.

Ugyanígy, ha valaki lopott és szerinte nem bűn, akkor azt se tartsa bűnnek, amikor majd tőle lopnak. Ha pedig valaki megöli valaki más gyermekét, de azt nem tartja bűnnek, akkor azt se tartsa majd bűnnek, amikor valaki más megöli az ő gyermekét.

Ha pedig valaki azt sem tartja bűnnek, ha valaki megölte az egyik ismerősét, akkor az illető azt se tartsa bűnnek, ha az ő ismerősét ölik meg.


Aki nagyban végzi, az általában kicsiben kezdi. mert aki kicsiben kezdi a bűnözést és meg-meg ússza, le nem bukik, az egyre nagyobban és nagyobban fogja folytatni. Most azt mondjuk mi emberek, hogy hazudni nem bűn, hiszen egy átlag ember 30-szor hazudik az amerikai kutatók tanulmánya szerint.


Pedig hazudni is bűn. Sőt, nem csak a hazugság volt a bűn kedves kérdező, hanem valaki szemében az is bűn volt, ami miatt hazudtál. Mert ha az ember nem követ el bűnt, akkor nincs is oka hazudni.


Aki pedig nem tartja bűnnek a hazugságot bátran lepontozhat engem, de akkor azt se tartsátok bűnnek, amikor titeket pontoznak lefelé. Erre a megoldásom: Én már se fel, se le sőt még félig sem pontozok.

márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jézus értünk ontott vére minde megbánt elhagyott bűnt eltöröl.
márc. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

HA valaki megvallja, vagy is beismeri, hogy hibázott, és soha többé nem teszi, akkor Isten irgalmasságot gyakorol, és megbocsát.

(Példabeszédek 28:13) 13 Aki titkolja, hogy megszegte a törvényt, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja, és nem tesz többé ilyet, azzal irgalmasak lesznek.

(Zsoltárok 32:5) 5 Bűnömet végül megvallottam neked, nem takargattam vétkemet. Ezt mondtam: „Megvallom törvényszegéseimet Jehovának.” Te pedig megbocsátottad vétkemet, bűneimet. . . .

márc. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettetek!!
márc. 24. 07:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen
márc. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!