Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet és mit nem lehet...

Mit lehet és mit nem lehet csinálni szombaton? Azt tudom, hogy dolgozni, de mégis mi számít munkának?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is, hogy egyes zsidók még lámpát se kapcsolnak, meg előző nap tépik le a WCpapírt. Most akkor ezek is munkának számítanak, vagy pontosan mire vonatkozik.

2023. szept. 9. 18:52
1 2
 1/18 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Gyalogolni is munka. Miért nem fekszenek az ágyban és imádkoznak?
2023. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szóval inkább pisiljek be?
2023. szept. 9. 19:00
 3/18 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Péntek este már ne igyál. Csak egy kis böjt. Vagy használj lavort, kacsát.
2023. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan meg van szabva, mit szabad és mit nem, és nem, nem csak a munka van megtiltva.

Semmit nem kapcsolhatnak le vagy fel, nem gyújthatnak tüzet, nem fözhetnek, nem utazhatnak, nem használhatnak semmiféle gépet (telefont, komputert sem), csak megszabott számú lépést tehetnek , de természetesen mehetnek WC-re.

Ami tilos, arra felkészülnek, amennyire lehet - pl. amire szükség lehet, bekapcsolják elöre (lámpa, stb), elöre föznek (így keletkezett a sólet), stb.

2023. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De ez hol van leírva, mert a Bibliában nem találtam?
2023. szept. 9. 20:16
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

3 vallásos ember - egy keresztény, egy muszlim és egy zsidó - beszélget.


Azt mondja a keresztény:

Egyszer nagyon fontos halaszthatatlan ügyben kellett besétálnom a városba. Épp amikor elindultam óriási eső támadt. De imádkozni kezdtem Jézushoz, meghallgatott, és pár másodperc alatt elállt az eső.


Azt mondja a muszlim:

Egyszer sétáltam a sivatag peremén. Hatalmas nagy porvihar közeledett, nem volt idő védett helyre vonulni. De fohászkodni kezdtem Allahhoz, meghallgatta az imámat és elkerült a vihar.


Azt mondja a zsidó:

Egyszer szombaton találtam az utcán egy húszezrest. De ilyenkor tilos pénzhez nyúlnom. Imádkozni kezdtem Mózeshez, aki meghallgatta a szavaimat, és 5 méteres körben csütörtök lett.

2023. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tök jó, de kétlem, hogy a zsidók Mózesnek imádkoznának, meg nem mindegyik keresztény imádkozik Jézushoz.
2023. szept. 9. 21:42
 8/18 anonim ***** válasza:

A talmudban vannak az életviteli szabályok leírva.

[link]

2023. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

Kérdezd Jézust. Ő a jó pásztor.

Én szombaton többet pihenek, de amit meg kell csinálni azt megcsinálom. A Szent Szellem elvezet minden igazságra...

2023. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#8 és ha valaki nem zsidó, illetve nem minden zsidó hisz a talmundban?
2023. szept. 9. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!