Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyónásom előtt felírtam a...

A gyónásom előtt felírtam a bűneimet egy papírra, de voltak bűnök amik eszembe jutottak mégsem írtam le őket. Ez bűn? Érvényes volt a gyónásom?

Figyelt kérdés

Még egy kérdés:

Ha gyónás után még jóvátétel előtt (segíts a hét folyamán egy családtagodnak) bűnt követek el akkor a gyónás érvényes vagy nem?



márc. 26. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:

"voltak bűnök amik eszembe jutottak mégsem írtam le őket. Ez bűn?"

Ha tisztában voltál vele, hogy bűn, de elhallgattad a gyónás alatt, akkor igen, bűn és nem érvényes a gyónás.


"Ha gyónás után még jóvátétel előtt (segíts a hét folyamán egy családtagodnak) bűnt követek el akkor a gyónás érvényes vagy nem?"

A gyónás attól még érvényes, de a bűn súlyosságától függően újból meg kell gyónni ahhoz, hogy pl. áldozhass.

Azért írom így, hogy a bűn súlyosságától függően, mert nagyjából nincs olyan nap, amikor ne követnénk el bűnt. Pl. mulasztással, hanyagsággal, önzőséggel, stb. De a kisebb, bocsánatos bűnökkel nem veszítjük még el azt a kegyelmet, amit a gyónás szentségében megkaptunk.

márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mármin gyónás előtt örákkal vagy egy nappal előtte jutott eszembe pár bűn, csak azokat nem írtam le. Gyónásnál semmilyen bűnt nem hallgattam el. Sőt némely bűn amiket a papírra nem írtam fel azok is eszembe jutottak és elmondtam őket.

Szóval gyónás előtt pár bűnt,

gyónás alatt egyet sem

márc. 26. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikor még keresztény voltam, volt egy ilyen idegi problémám, hogy magamban káromkodtam, de úgy, hogy nem akartam káromkodni ez automatikusan jött, gondolom ez valami idegrendszeri megbetegedés, hogy nem akarja kimondani az ember de mégis kimondja magában. Rendszeresen jártam gyónni a káromkodás miatt, mert nagyon meg voltam ilyedve, mert azt mondták nekem, hogy a káromkodás halálos bűn és a pokolba kerülök miatta. De ha idegrendszeri megbetegedés akkor is bűn?
márc. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezeket a bűnöket elfelejtetted. A gyónásod érvényes és ezek a bűnök is meg vannak bocsátva, de később majd, ha eszedbe jut, akkor meg kell említened őket gyónásban. Ne felejtsd el felírni őket a listára!
márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy melyiket írod le és melyiket nem, az számít, amit szóban személyesen megvallsz. Ha azokat megvallottad, akkor minden rendben, ha elfelejtetted volna, akkor se lenne bűn, mert nem szándékos volt, ha direkt elhallgatod a súlyos bűnt, akkor az szentségtörés és érvénytelen a gyónás.
márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Ha egy halálos bűnt szánt szándékkal kihagysz; a gyónás rossz gyónásnak számít, ami nemcsak hogy érvénytelen, hanem szentségtörés is.

Ha valamit kifelejtesz — ami, ugye nem szándékos —, akkor a gyónás érvényes, azokra a bűnökre, miket meggyóntál. A többire nem.

Nota bene, hogy a bocsánatos bűnöket nem kötelező, de javallott, meggyónni, mert azokat maga a tökéletes bánat elveszi.

márc. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!