Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Érvénytelen volt...

Katolikusok! Érvénytelen volt a gyónásom?

Figyelt kérdés
8 év után először voltam szentgyónáson. Nagyon jó volt újra elmenni, jól esett, viszont a nagy időintervallum kihagyás miatt azt kaptam elégtételként, hogy a gyónás napjától számítva egy hétig minden nap mondjak el egy Hiszekegyet. Ezt mondtam napokon keresztül, viszont a hét vége felé teljesen elfelejtettem. Imádkoztam minden nap, de ezt a Hiszekegyet elfelejtettem. Most teljesen érvénytelen a gyónásom? Nem a saját akaratomból nem mondtam el, és ma, az utolsó napon jutott eszembe. Ha mától kezdve újra megpróbálom egy héten keresztül az jó? Vagy újra el kell mennem, és minden bűnt újra felsorolnom? Köszi

2016. febr. 27. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

A gyónásod ettől nem lesz érvénytelen. Ha kezded előről egy héten át, akkor az jó szerintem, de ezt a papoddal kell megbeszélned. (Gyónáson kívül.) Legalább kap egy visszajelzést arról, hogy komolyan veszed a dolgot. :)


A következő gyónást azt ne ettől tedd függővé, hanem ahogy az élet hozza. A havonta egy gyónást szokták azért javasolni, ha gyakrabban nem is.

2016. febr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem érvénytelen!

A hozzáállásod, szándékod fontos, pótold be, onnét ahol abbamaradt és a legközelebbi gyónás során megemlítheted az Atyának is.Emiatt nem kell elmenni külön gyónni.

Ha véletlenül valamit kifelejtesz mondani az aktuális gyónás során, akkor ha nem halálos bűnről van szó

elmondhatod legközelebb is, hogy ez kimaradt.

Minden gyónás végén mondjuk azt is hogy "más bűnömre nem emlékszem", így ha véletlenül kimarad valami akkor sincs nagyobb baj.

2016. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szp72 ***** válasza:
Nem érvénytelen, hiszen nem szándékosan tetted. Valamennyi felelősséged ugyan lehet, hogy elfelejtetted a dolgot, s csak késedelmesen teljesítetted, de ezt majd meggyónod legközelebb. Semmiképpen sem halálos bűn.
2016. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Ez a penitencia egy emberi hagyomány, semmi bibliai alapja nincs.

Jézus elé odavitték a házasságtörő asszonyt, mondva, hogy Mózes azt parancsolta, kövezzük meg az ilyet (János 8:1-11).

Jézus nem azt mondta, hogy a bűnéért nem érdemli meg a megkövezést. Nem egy penitenciát szabott ki, a bűnös ennél milliószor nagyobb büntetést érdemelt, a megkövezést. "A bűn zsoldja a halál" (Róm 6:23a). De Jézus megbocsátott neki, nem ítélte el. És azzal küldte el, hogy "többé ne vétkezz!"

Jézus nem változott meg. Neked is megbocsát, ha megtört a szíved a bűnöd miatt, de megtérést vár (többé ne vétkezz), nem pedig valamilyen betanult szövegek ismételgetését!

2016. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval.
2016. febr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!