Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Igazuk van az...

Jehova tanúi! Igazuk van az ateista tudósoknak, hogy nincsen túlvilág?

Figyelt kérdés
márc. 27. 06:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ha a Biblia Isten szava lenne, akkor csak egy felekezet lenne a kereszténységen belül.
márc. 27. 08:52
 12/19 anonim ***** válasza:

11

Igen ennek így kellene lennie.

Azonban azt figyelmen kívül hagyod, hogy Isten előre leíratta, hogy bekövetkezik a hitehagyás, mint ami része az életben történő eseményeknek.

Sátán kezdte el a "vallásokat" létrehozni, és ezzel megosztottságot is előidéz az emberek körében. Ádám idejében "egy imádat, egy vallás volt".

Aztán kettő lett A lázadás következményeként....

Még Isten valamikori választottai körében is előidézett megosztottságot, csakhogy széthúzás, és ne egység legyen. Így akadályozná Isten tervének, szándékának megvalósulását.

Elve az oszd meg és uralkodj. Isten pedig nem osztozkodik.

Bizony Isten népe körében kezdi a bomlasztást.

Akik pedig nem tartoznak oda, azokkal könnyebb dolga van.

márc. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

[link]

Ők nem Jehova tanúi, de keresztények. Őket miért üldözik?

márc. 27. 09:16
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért, amiért Jézus tanítványait, vagy követőit üldözték, vagy fogják üldözni. Ugyanakkor a keresztények "üldözése" a föld minden területére érvényes, nem csak egyes helyekre.

A keresztényeket nem csak Jézus miatt üldözik, hanem annak a munkának a végzése miatt, illetve a semlegességük miatt amit Jézus és az első tanítványok gyakoroltak. A kettőt nem lehet szétválasztani.


Azt sokan nem tudják, hogy az egyházak miatt történt sérelmeket az arabok, és más népek nem felejtik. Jézus nevében, embereket kínoztak meg, vagy öltek meg, hogy áttérítsék őket. Ezzel haragot vívtak ki maguknak a kereszténység ehhez a részéhez tartozók.

Talán nem olvastad, hogy az eredeti krisztusi tanítást elhagyó egyházak, vallások, gyalázatos dolgokat műveltek a közel keleti népek némelyikével, csak úgy mint az Afrikai törzsekhez tartozókkal.

Jézus pedig erre nem adott parancsot.

Ezért Isten népének nagyon nehéz feladata van, mert rossz kép alakult ki a kereszténységről.

márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A te vallásod pedig családokat szakít szét, embereket öl meg mint a véradás tilalma. Még a reformáció is sokkal jobb.
márc. 27. 09:57
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Ez nem az Én vallásom, nem én hoztam létre.

Azt pedig már többször elmondtuk, de mindhiába, hogy mi nem szakítunk szét senkit, engem sem szakítottak el a családomtól.

Ez az állítás azért is valótlan, mert amikor valaki tanulmányozza a Bibliát, az tudja, tisztában van azzal, hogy előfordulhat családon belüli nézeteltérés ez miatt. Jézus meg is mondta, hogy ez megfog történni.

(Máté 10:35–37) 35 Mert azért jöttem, hogy viszályt szítsak a fiú és az apja között, a lány és az anyja között, a meny és az anyósa között. 36 Igen, az embernek a saját háznépe lesz az ellensége. 37 Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám.


Amikor ezt tanulták, egyetértettek vele,tudták, hogy előfordulhat ilyesmi.

Ugyanakkor ez nem világméretű jelenség, mert vannak családok, ahol toleránsak, mint az Én családomban is így élünk együtt.


Ugyan ez érvényes a vérre vonatkozóan. Sehol nem olvasod, hogy világméretű halálozások történnek Jehova Tanúinál, a vérátömlesztés elutasítása miatt.

Igen, előfordulnak ritka esetek, de a vérátömlesztés ellenére is halnak meg emberek, sőt többen halnak meg az miatt, mint az elutasítás miatt.

Még sem verik nagydobra.

márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Senki sem teremtette a világot, és senki sem irányítja a sorsunkat."


Bizonyíték? (szintén tőled idézve)

márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Stephen Hawking nincs Isten, youtube.
márc. 27. 16:27
 19/19 anonim ***** válasza:

18

Az nem bizonyíték. Ezért is mondta Hawking, hogy szerinte és nem pedig publikálta a bizonyítékokkal alátámasztott kutatását.


Ott van az a hatalmas különbség, hogy ő tudta, hogy ez feltételezés és eszerint kezelte.


Te azonban amikor kijelented, hogy már pedig nincs túlvilág mert Hawking azt mondta (amúgy azt mondta csak, hogy szerinte) és bizonyítéknak kezeled Hawking szavát akkor ott már hitről beszélünk. Pont ugyan úgy mint a Jehova tanúinál ez az egész nem több hitnél. Ahogyan más vallások követőinél is.

márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!