Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinálnak húsvétkor a tanúk?

Mit csinálnak húsvétkor a tanúk?

Figyelt kérdés

Sonka, piros tojás,csoki nyuszi?


Azért az érdekes hogy ezen az ünnepen a bárány helyett sokan disznó sonkát esznek pont egy tisztátalan állat húsát lehet hogy valamiben igazuk van a tanúknak én változtattam ezen disznó helyett pulyka sonkát vettem.


márc. 27. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
A házunkban van egy család. Ugyanúgy ünneplik a húsvétot, mint mi, sonkával, tojással és minden mással.
márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Szia


Bocsáss meg, de mi nem ünneplünk húsvétot, mivel a pászkabárányt, az Izraeliták fogyasztották, az Egyiptomból való kivonulásuk emlékezete miatt. A keresztények nem vonultak ki Egyiptomból, tehát ránk nem vonatkozik ez.

(1Korintusz 11:26) . . .eszitek ezt a kenyeret és isztok ebből a pohárból, az Úr halálát hirdetitek, míg ő el nem jön.


Ugyanakkor nem Krisztus feltámadását tartjuk, hanem a haláláról emlékezünk meg, ahogy Krisztus meghagyta. Sehol nem olvassuk, hogy a halálán kívül a feltámadását is meg kell ünnepelni.

Kovásztalan kenyér (páska,) és adalékmentes, fűszer nélküli vörös bor.

Jézus a zsidó naptár szerint Niszán hónap 14-én kötötte meg a szövetséget a tanítványával a királyságára, amikor a páskát, és a bort körbe adta, és ez váltotta fel a régi ünnepet.

Sem tojás, sem nyuszíról nincs szó. Ez nem tartozik az Istennek járó imádathoz. Más népek ünnepelték a tavaszt, és ezzel mosták össze Jézus feltámadását, mint "megújulást".

Ezt az egyházak keverték bele a tiszta, Istennek járó imádatba, hogy a pogányokból így csináljanak keresztényeket, vagy is megengedték, hogy megtartsák a pogány szokásaikat.

A hamis imádat így összekeveredett a tiszta imádattal.

márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Remek, azt gondoltam a kivonulás élőképe a megtérésnek vagyis a világból való kijövetelnek ki lettem oktatva amolyan JW módon vagyis nem gondolkodhatunk önállóan a Bibliából csak az a követendő amit a vének mondanak.


Az ószövetségi páska élőképe Jézus keresztáldozatának ugyanis ö az újszövetségi hívők páska báránya ezt a Bibliában olvastam ezt nem mondták a vének ?

márc. 27. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

2#

A hamis imádat pont a JW tanúinál megy ezerrel....

márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szídnak mindenkit és önigazolást keresnek.
márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

2#...ennyi baromságot honnan lehet összeszedni?


Mindenesetre akkor a Tanuk ünneplik a Niszan ho 14.- ét.

Vegre van egy ünnepük...ezt is megértük..

Egy igazi balvanyünnep

márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3

Kedves Kérdező

Bocsánatot kérek először is, nem kioktatásnak szántam, hanem elmondani, hogy mi nem ezt tartjuk.

A kivonulás, nem a "megtérés" előképe.

Az Isten népe rabságban volt, és a hamis vallás vette körül őket.

Isten pedig azzal, hogy kihozta őket, megszünt a "rabszolgaság", és nem voltak körbe véve hamis vallásos dolgokkal.

Jézus halála két dolgot valósít meg.

Egyrészt az emberek megszabadulnak a bűn, és a halál rabszolgaságából.

Ugyanakkor Jézus támogatásával, helyre áll a tiszta Istennek járó imádat.


Hogy miként gondolkodol ezzel kapcsolatban, ahhoz neked szabad jogod van.

Mindössze azt bátorkodtam elmondani, hogy a Biblia alapján mi, Jehova Tanúi hogyan értelmezzük ezt.

Semmi rossz indulat nem volt bennem.

márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6


Ez nem bálvány ünnep. Jézus adta parancsba, hogy emlékezzünk meg a haláláról. Ezt a Tanúk több mint száz éve ezt így gyakorolják.

Az ünnepről pedig azt szeretném elmondani, hogy nem csak ez az egy "ünnepünk" van.

Amikor nagyobb összejövetelek történnek, pl kongresszusok, és ekkor vannak a keresztelkedések is, az számunkra ünnep, mert Isten tiszteletére jövünk össze.

márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7 "Az Isten népe rabságban volt, és a hamis vallás vette körül őket.


Isten pedig azzal, hogy kihozta őket, megszünt a "rabszolgaság", és nem voltak körbe véve hamis vallásos dolgokkal."


JW tanúi pont ebben vannak benne. Beszélhettek Jézusról, ha nem Őt dicsőítitek, azért amit értetek is tett... Se Szent Szellem, se Igazság... csak a betü, ami önmagában megöl.

márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!