Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van ennek a színját...

Lucifer-666 kérdése:

Mi értelme van ennek a színjátéknek? Te keresztre feszítettnéd magad?

Figyelt kérdés
[link]

márc. 30. 00:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom
Most is ott lógok
Van az a pénz
Egyéb
12 szavazat
 1/5 anonim válasza:
16%
Egy BDSM partin kipróbálnám, hogy keresztre feszíttetmém magam.
márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Semmi értelme nincs.
márc. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jégszív ***** válasza:

Több okból sem!

Régészek és történészek már rég megállapították, a keresztre feszítés korántsem úgy történt, ahogy azt a későbbi ábrázolások mutatták!


- A kereszt eredetileg egy külön álló függőleges oszlopból (stipes) és egy vízszintes keresztgerendából (patibulum) állt.


- Az oszlop már leásva várta az elítéltet, aki "csak" a hozzá kötözött keresztgerendát cűgölte! Mindkettőt vonszolni egyszerűen LEHETETLEN, maga a patibulum súlya is bőven meghaladta az 50 kg-t! (Friss lecke: Napokban fenyőfákat vágtam ki. 15 cm átmérőjű 150 cm hosszú darabot alig bírtam fölemelni, ki lehet próbálni...)


- Az áldozatot a patibulumhoz kötözték vagy szögelték. Igen ám, DE NEM A TENYERÉN, hanem a CSUKLÓJÁN keresztül! - különben a szerencsétlen a gravitáció segítségével valóban "leszállt volna a keresztről"... Belegondolok, ez kétségessé teszi a stigmákat produkáló szentek hitelességét is...


- Amikor ez megtörtént, csak akkor húzták föl a függőleges oszlop TETEJÉRE (tau-kereszt), vagy kicsivel lejjebb, hogy az ismertető tábla még elférjen a feje fölött. Az, hogy a későbbi ábrázolásoknál a keresztgerenda lejjebb sikeredett, ez köszönhető az alkotók ARANYMETSZÉS iránti olthatatlan vonzalmának.


A folytatást inkább nem részletezem, az tiszta horror.

Egyik forrás:

[link]

márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha van 10 fickó egy egész országban, aki hajlandó átélni Krisztus szenvedését, akkor abban az országban az ő hangjuk érvényesűlhet. itt ez a fickó, aki 35. alkalommal ment keresztre. S lám olvashatjuk a gondolatait :

idézet a cikkből:

"Enaja szerint az imák szükségesek olyan időkben, amikor háború dúl Ukrajnában, Gázai övezetben és a dél-kínai térségben is. A filippínó férfi szerint a gázai és ukrajnai háborúk miatt az olaj, a gáz és az élelmiszer árak a Fülöp-szigeteken is jelentősen megemelkedtek, ami megnehezíti az ott élők életét"


Tehát ez az értelme. Figyelemfelhívás valamire, a hit elmélyítése.

És hogy én vállalnám-e? Őszintén mondom, hogy nem. De, ha szeretteim élete múlna rajta, akkor elgondolkodnék az opción. Tenyeremet szúrta már át vas, megvesszőzve voltam már, szögbe is léptem, üveg is vágta testem, fém is vágta testem. De, hogy mindezt egyszerre és órákig függjek egy kereszten? Az így félelmetes. De, ha magyar emberként fontos mondani valóm lenne a magyar keresztényekhez és ateistákhoz, akkor vállalnám.

Gondoljatok bele, micsoda hírértéke lenne annak, ha valaki magyarként el tudná intézni, hogy a Fülöp szigeteken keresztre feszítsék! Szavait, mondanivalóját az egész országban hallanák. ismerté válna a hazánkban, mint a magyar, aki önként vállalta Jézus szenvedését.

Ennél nagyobb hírértékkel csak az rendelkezne, ha egy ateista tenné meg ugyanezt. Bizony, én hiszek benne, ha egy magyar ezt véghez tudná vinni, az a szavaival még a magyar kormány megdöntését is előidézhetné.

Ha példáúl egy Magyar Péter vállalna egy ilyet, eltöröltetné vele mindenki szemében asszonyverő bűneit. Sőt, ő lehetne egy ilyen akció után Magyarország következő miniszterelnöke.

De hála Istennek, hogy nem jut eszébe neki, mert valódi messiássá válna így. Szinte valódi.

márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg keresztre feszítik, akkor az nem színjáték.

Bár sok értelme nincs, mert Jézus váltott meg minket a kereszten, nem más.


#3

Ebben semmi újdonság nem volt, az ábrázolások sokszor a szimbolika miatt térnek el ettől.

márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!