Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidókra mennyire igazak...

A zsidókra mennyire igazak ezek? Vagy csak a vallásosak tartják?

Figyelt kérdés

A sertésen kívül több állatot sem ehetnek, és a tengerből is csak a halakat. Pl. A rákot, polipot nem.


A férfiak nem érinthetnek meg nőket - gondolom csak a családtagjait és feleségét.

A férfiaknak az imák szerint kell öltözniük - ezt annyira nem értettem mit jelent, de amit az utcán látni fekete kalapos öltözetet az kötelező? Vagy csak imaidőkor? Otthon bármit felvehetnek?


Ahol olvastam (zsido.com), ott azt írták hogy a nőknek nincs öltözködésbeli megkötés. Viszont szoktam látni zsidó asszonyokat, hosszú bő ruhában, kendővel a fejükön. Ez akkor nem megkötés, csak maguktól öltöznek így?

Ha a zsidó férfi nem érhet más nőhöz, gondolom a zsidó nő sem érhet nem családtag férfihez?


Igaz, hogy nem járhatnak moziba mert az bűn? Ha igen, akkor otthon sem nézhetnek filmet?


Ha moziba nem, de étterembe eljárhatnak a barátaikkal? Nők egyedül is mehetnek ide-oda?


A nők is ihatnak alkoholt? Milyen szórakozás a megengedett?


ápr. 4. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem vannak zsidó ismerőseim, de nem tartják ezeket az öltözködési szokásokat. Étkezésben sem tartják, hogy mit, hogyan, hol lehet pontosan tárolni. Egyszerűen nincs erre idejük, meg nincs is annyi hely, hogy ezzel foglalkozzanak.

Egyébként az ortodoxoknál van a nőknek is szabály kinézetre, pl. a saját haját házasság után nem láthatják, ezért hordanak sokan parókát. És ők nyilván tartanak minden más szabályt is, étkezésre, viselkedésre vonatkozóan is.

ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1#

Ételtárolásra is vannak szabályok? De érdekes.

Akkor azért nem vallásosok mert nincs rá kapacitásuk? Így csak a napi 3 imát tartják, vagy azt sem? Vagy ha már valaki imádkozik az vallásosnak számít? Azt olvastam náluk kötelező az ima.

ápr. 4. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Azok az Izraeliták, akik cionistákká váltak, nem tartanak be ilyesmit, vagy ha még is, nagyon kevés szabályokat alkalmaznak már az életükben.

Régen is voltak, még a Bibliai időkben, hogy az Izraelita néptől elszakad zsidók, fogyasztottak disznóhúst.

ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ételtárolásra is vannak szabályok? De érdekes."

Igen, sőt pl. a pészahkor külön edényben főznek és külön tányérokból esznek amikből csak ekkor. Ez a kovásztalan kenyerek ünnepe, ilyenkor idővel minden olyan ételt elhagynak, ami kovászos (illetve van olyan szokás, hogy eladják a nem zsidóknak). A lakást is kitakarítják, hogy semmilyen morzsa ne maradjon.


A családunknak van Izraelben élő zsidó barátja, ő pl. sokáig kibucban is lakott. De pl. az étkezési előírásokat nem tartja, eszik disznót is, öltözködésében sem másabb, mint bárki más. De pl. a zsidó ünnepeket tartja, zsinagógába is jár. Ő mondjuk neológ. El tudom képzelni, hogy pl. az ortodox zsidók ennél szigorúbb szabályokat tartanak.

ápr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!