Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen érzés Istent imádni?

Milyen érzés Istent imádni?

Figyelt kérdés

#Isten #kereszténység #imádat #leborulás #szeretetkapcsolat #hódolás
ápr. 6. 23:56
1 2
 1/18 anonim válasza:
86%
Felemelő, szenvedélyes, tiszta akár a fehér gyep, megnyugtató, megtisztelő,
ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Áldott, szentséges...
ápr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Ha utólag visszagondolunk arra az időre, amikor Istent imádjuk, akkor nagy boldogság tölt el minket.

Ha Istent imádjuk, akkor megtartjuk az Ő parancsolatait.

Mivel a sátán folyamatosan arra csábít minket, hogy szegjük meg a parancsolatokat, ezért itt a földön először nem könnyű Istent imádni, de a mennyben már nagyon könnyű lesz.


Ha vétkezünk, akkor sem szabad Istent és a kereszténységet elhagyni, hanem minél hamarabb teljes szívből meg kell bánni és meg kell vallani a bűnt.


János14,15

Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.

ápr. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Egyedülálló kiváltság, hogy a világegyetem kizárólagos Uralkodóját képviselhetjük, illetve neki dolgozhatunk.

Ahogy Jézus is mondta, az Istennek végzett szolgálat, eledel.

Nem olyan fárasztó, megterhelő, mint amit az emberek követelnek egymástól.

Ő nem úgy hajtja "igába" az életünket, mint az emberi kormányzatok.

Ezért a neki végzett imádat, vagy szolgálat nem megterhelő, hanem kellemes és könnyű.

(Máté 11:28–30) 28 Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok, és súlyos terheket cipeltek, és én felfrissítelek benneteket. 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos vagyok, és fel fogtok frissülni. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”

ápr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Jégszív ***** válasza:
50%

"Az Úr jósága, hogy még élünk a földön..."


Rendkívüli.

- Hálát adni neki, hogy megteremtett minket annak ellenére, hogy senki nem kérte meg rá,

- hogy vagyunk, hogy lyuk van a seggünkön.

- hogy eltölt minket az a remény, hogy holnap is lesz időjárás, és lesz diagnózisunk is.

- Megköszönni neki a hozzánk való - nincs mit.

ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Csodálatos érzés. Csak az Istennel ápolt szoros kapcsolat ad értelmet az ember életének- hosszú távon. Persze az is megkönnyíti ezt, hogy Jehova sokszor, több helyen elmondja nekünk, mennyire értékesek vagyunk számára.

pl. „Értékes vagy a szememben. . ., és szeretlek” Ézsaiás 43:4.

ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Nekem épp ez a legnagyobb gondom a vallással.


Szerinted Isten azért teremtett embert, hogy legyen aki imádja őt? És ez mit mond el róla? Mert nekem semmi jót.


Nem, nekem nem szimpatikus az olyan entitás, legyen isten vagy nem isten, akinek szüksége van arra, hogy imádják őt. Sajnálom.

ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Pedig pontosan ezért volt a teremtés.

Nézd meg az egész Bibliát, de például a parancsokat is, meg a legnagyobb bűnt, stb. Meg azt is, hogy a sátán (aki a képére lett teremtve) miért lett gonosz.

ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Nincs rá szüksége, de nyílván örül neki, ha a gyermekei szeretik Őt(:
ápr. 7. 13:43
 10/18 anonim ***** válasza:

"Nincs rá szüksége"

Akkor miért adott ki ennyi parancsot erről, és miért erről szól a Biblia elég nagy része?

ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!