Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mivel leptek meg karácsony...

Mivel leptek meg karácsony alkalmával? Mi volt a fa alatt? Hogyan telik eddig a karácsonyod? Milyen dolgokat csináltál eddig és mi még a terveid? Mi a karácsonyi menü? Hogy érzted magadat? Úgy telt a karácsony ahogy tervezted?

Figyelt kérdés
Mennyi idős vagy?

2022. dec. 26. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Kivel ünnepled a karácsonyt?
2022. dec. 26. 12:46
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Itthon vagyok anyával.


Ajándékozás nem volt, így semmit sem kaptam. Karácsonyi menü sok minden, de számomra az egész egyre rosszabb. 24-én még csak azt éreztem, hogy kapar a torkom, 25-én már kezdtem köhögni is, ma pedig eljutottam oda, hogy már fáj a torkom, taknyos vagyok, nagyon köhögők és éjjel többször is felébredtem, mert fáztam, meg eldugult az orrom. Előjött ez az igazi tüdő kiszakító száraz köhögés is. Szóval annak ellenére, hogy az egész évben egyetlen egyszer voltam beteg mikor vírusos dolog volt, most az lettem. Persze mikor máskor, ha nem akkor amikor nem kell menni dolgozni és itthon lehetne kényelmesen az ember. Én az ilyennel valahogy mindig rácseszek. Ha tartósabb szabi vagy ünnep vagy valami van akkor vagy fáj a fejem, vagy megbetegszem vagy valami történik.

2022. dec. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Semmivel, évek óta nem ajándékozunk. Ami kell megvesszük év közben.


Nyugisan telt. Pihenéssel, filmezéssel, kis munkával.

2022. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
66. évemben vagyok. Nincs családom. Egyedül és szomorúan telt.
2022. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ajándékok közül csak párat említek: Cipő, nyaklánc, telefontok stb.


Rendeltünk egy étteremből ilyen karácsonyi tálat. Azon elég sok étel volt köztük: rántott sajt, töltött hús stb.

2022. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jól telt a karácsony, 24-26-ra hazamentem a szülőkhöz, 27-én a nagymamámhoz, 28-án pedig a barátaimmal ünnepeltem. Mindenkitől hasznos ajándékokat kaptam és sikerült ezt viszonozni. Karácsonyi menü többféle hal volt krumplival/kukoricás rizzsel és tartárral és a különféle sütik. 24 l
2022. dec. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szenteste: halászlé; bableves; húsleves; hal (lazac); gomba szejtánszelettel; tölti kápi; krvapecsenye; humuszba mártogatott nyers sárgarépaszeletek olivabogyóval; köretnek rizs, krumplipüré, spagetti; bajgli (diós, mákos, gesztenyés); pogácsa; szezámmagos rúd; köménymagos párnácskák; csokigolóbis kókuszlisztben meghempergetve; gesztenyegolóbis kókuszreszelékben meghempergetve; mákosguba...
jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hagyományos magyar menü Szenteste a bableves és a máskosguba. A hal csupán 19.sz-i német hatás.

Száz éve már így alakult a karácsonyi menüsor:

Szenteste: aszaltszilvaleves vagy halászlé, rántotthal burgonyasalátával, mézes mákosguba.

Nagykarácsony (25-e) ebéd: borleves zsemlyekockával vagy húsleves lúdgége tésztával, gesztenyével töltött pulyka vagy töltött káposzta, diós és mákos bajgli.

Karácsony másnaptya (26-a): gombakrémleves, töltött káposzta, aprósütemények.

Történetileg nézve az aszaltszilvaleves, a töltött káposzta, a mákosguba paraszti hagyománynak számított. A borleves, a rántott ponty városi jövevénynek. A pulyka angol hatás...

jan. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!