Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus és a református...

A katolikus és a református ellenség egymasnak, vagy elfogadjak egymás letjogosultsagat?

Figyelt kérdés
Tehát ha például egy református ember beul egy katolikus misére, akkor arról mi lenne a pap véleménye, ha tudná?
ápr. 7. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem még nem köveztek meg, de nyilván ez közösségenként változik. Életkortól is függ.
ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lucifer-666 ***** válasza:
42%
Ha beül egy katolikus misére, hajtson fejet Máriának és a többi szentnek. Senkit nem érdekel, hogy református.
ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az unokaöcsem egy katolikus gimnáziumba jár és ezért folyton "beszól" neki egy atya ott. De nem tudjuk, hogy csak viccesen vagy komolyan. Végül is ugyanazt az istent hiszik, ezért nem is értem.
ápr. 7. 15:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Református rokongyerek járt katolikus iskolába. Nekik azt tanították, hogy misén térdeléskor álljanak fel, ahogy a saját templomukban szokás.
ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha jezsuita pap tartja a misét, attól ódzkodjanak a reformátusok.
ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De ha csinálom.a.ut a katolikusok akkor honnan tudná a pap hogy nem vagyok az. Ha megkérdi miért nem.aldiztam azt mondom hogy halálos bűn terhe alatt vagyok. Ami nem is hazugság mert 5 éves korom óta irigylem az unokatestvérem. Az irigység a hét fibun egyike és nem tudom leküzdeni. Ahogy idősebb leszek nő bennem az irigység. Ha azt mondod hogy halálos bűn terhe alatt vagy akkor nem aldoztat. Ha meghajolok akkor aztehet mondani hogy nem tudok szélén térdet hajtani és ha rosszul csinálom az tiszteletlenség. Ez is igaz hogy nem tudok terdhajtani.
ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

barki reszt vehet katolikus misen, csak nem aldozhat, es forditva

mas felekezetén gunyolodni bunkosag, de sokan teszik mindket oldalon, hiszen minden kozossegnek "jot tesz" egy "ellenseg"

ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Tehát ha például egy református ember beul egy katolikus misére, akkor arról mi lenne a pap véleménye, ha tudná?"

Teljesen megszokott dolog. Több házaspárt ismerek, ahol az egyik fél katolikus, a másik református és együtt járnak katolikus szentmisére és református istentiszteletre.

A katolikus és református egyház hisz az egy keresztségben, azaz teljesen érvényes szentségnek van elismerve a másik felekezet keresztsége. És pl. teljesen érvényesen köthet házasságot egy katolikus és református fél. Ennek van külön ökumenikus szertartási szövege (voltam ilyen esküvőn).

Persze vannak különbségek, de nem kell ellenségeskedni.

ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom bárki bármikor beülhet a "másik" miséjére. Orbán Viktorról és feleségéről is vannak beszámolók hogy elmennek a másik miséjére, Azt hiszem Orbán úr református Lévai Anikó meg katolikus, anno Orbán Viktortól olvastam 1 nyilatkozatot 1 vallási portálon , hogy minden kötöttség nélkül ha úgy van beül a vasárnapi misére Lévai Anikóval. (maximum nem áldoz azt hiszem azt nem szoktak a reformátusok ) A beszéd ugyanúgy szép .
ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!