Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg akarok keresztelkedni, de...

Meg akarok keresztelkedni, de nincs egy olyan felekezet se amivel teljesen egyetértek. Ha tudja a lelkész akkor meg fog e keresztelni, vagy sem? Mivel nem találtam felekezeten kívülit és baptista ifibe járok arra gondoltam, hogy ott kéne.

Figyelt kérdés
Szóval igen nem akarok egy felekezethez se tartozni, csak simán keresztény lenni és megkeresztelkedni. Mondjuk keresztelésnél a lelkész csak valami olyat kérdez, hogy elfogadjuk e Jézus a szívünk urának. De nemtudom, lehet amikor az ember jelentkezik rá akkor megkérdezik azt, hogy "elfogadod e a baptista egyház tanait és hithű leszel ehhez? Ha valakinek van tapasztalata az kérem írjon.

ápr. 8. 01:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%
Na és mi lenne, ha elhagynád a felesleges tradíciókat és csak simán hinnél?
ápr. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a római katolikus keresztség biztosan nem neked való.
ápr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Alapíts saját egyházat 🤪
ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%

Szervusz.


Istennel nem értesz egyet, nem a "felekezetekkel", ha nem találtad meg azt a tiszta imádatot, amit Istennek va joga lefektetni.

Kérlek gondolkodj el ezen.

Nem Istennek kell hozzád igazodnia, hanem neked Isten elvárásaihoz.

Ezért javaslom, hogy ezt beszéld meg Istennel, Jézus nevében, és kérd a segítségét, hogy helyes döntést tudj hozni.

ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lehetsz példás keresztény anélkül is, hogy megkeresztelnének.
ápr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 KZitus ***** válasza:
69%

Szia

Az, ahogyan leírtad a "keresztelkedésed" feltételeit valóban csak neked felel meg, Istent teljesen kihagytad belőle, de úgyszintén Krisztus, tanítványainak adott parancsát is, amelyről a Máté 28:18-20 verseiben olvashatsz. Ha nem ezen a módon keresztelkedel meg, Isten nem veszi azt figyelembe, hiszen te sem vetted figyelembe a fia halálát, amelyet érted is vállalt. Nos másként mit ér a "keresztség" számodra?

Kereszténynek lenni NEM lelki mankó!

Tudod mit jelent a "keresztény" szó?

ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Olyan úgy sincs (értelemesebb felekezeteknél), hogy bemondásra megkeresztelnek. Megelőzi egy felkésítő, ahol az adott közösséggel és annak tanításával is megismerkedsz. Ez több hónap általában.

Ha végül nem tetszik, akkor dönthetsz úgy, hogy oda nem keresztelkedsz meg.

Viszont a keresztség nem egy szép szertartás, ami rólad szól, hanem egy közösség melletti elköteleződés.

ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

Kíváncsivá tettél, a baptistáknál mivel nem tudsz egyetérteni..

Ha ennyire bölcs vagy akkor tudnod kellene, hogy Jézus tanítványának kell elsősorban lenni és Őt követve tudod hol a helyed ... melyik gyülekezet.

Az tuti, hogy egyik gyülekezetbe sem kötelező járni.

Áldjon Tégedet az Úr Jézus Krisztus!

ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#4 Ezt most nem értem teljesen. Igaz, hogy mostanában valahogy az imádás nem megy olyan jól. És hogy jön az ide, hogy nekem nem tetszik Isten elvárása? Most akkor szerinted mit kéne csinálnom?
ápr. 8. 14:27
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus, nemtudom mit értettél félre, lehet valamit rosszul fogalmaztam meg.

Miért csak nekem felelne meg, és miért hagytam volna ki belőle Istent? Igen elolvastam azt a részt, nyílván mindenhol(tudomásom szerint) így keresztelnek annyi a különbség, hogy önálló(az a jó) döntés e.

Honnan veszed azt a valótlan állítást, hogy én nem hiszem azt, hogy Jézus meghalt a bűneinkért? Elárulom, szoktam olyat csinálni, hogy a járdára felírom azt hogy "Jézus meghalt érted" vagy azt hogy "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta érte, hogy aki hisz benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen "

ápr. 8. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!