Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Győrben szokott lenni felekeze...

Győrben szokott lenni felekezeten kívüli benerítés?(szóval hogy nem kell minden tanítását elfogadott az adott felekezetnek, szóval JW kizárva)

Figyelt kérdés

#Győr #kereszténység #bemerítkazés
márc. 3. 17:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Sehol sincs ilyen, mivel minden esetben egy adott felekezetű ember végzi.
márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Egy hívő ismerősöd sincs ?
márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 De minden esetben csatlakoznom kell az adott egyházhoz?
márc. 3. 21:03
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 De van talán néhány
márc. 3. 21:03
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

#3

Nem, de Egyház nélkül a keresztelés csak vízben lubickolás.

márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
4# Ők is bemeríthetnek. Engem egy hívő kolléganőm merített be a saját fürdőkádunkba.
márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

#6

Nem érzed kicsit groteszknek, a keresztség nevetségessé tételének ezt? Összehasonlítva Jézus keresztelkedésével, ami felemelkedett volt, a tiéd inkább tűnik valami rossz viccnek.


@kérdező

Amúgy kérdező, a keresztséget mindig tanúk előtt kell, a Bibliában is csak ilyen példát találunk.

márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#6 Hát szerintem nincs olyan akivel minden nap beszélek és közel lakik. Mármint izé járok valami ifire, de még csak kicsit haverkodtam össze néhány emberrel, a többiek meg katolikusok ők tuti nem csinálnák. Illetve vannak néhányan akiket internetről ismerek,de ők több, mint 100km-re laknak.
márc. 3. 21:14
 9/21 anonim ***** válasza:
26%

Gyülekezettel kapcsolatban Jézust kérdezd. Ő tudja, hol a helyed és meddig. Elsősorban Jézust kell követni, viszont egymás hite által épülünk. Egymásért tudunk imádkozni.

Na és ami igazán jó, hogy akik ketten vagy hárman összejönnek Jézus nevében Jézus ott van közöttük. Engem megtanított imádkozni...közösségben is.

Szóval légy nyitott rá, hogy közösségben legyél az atyafiakkal is.

Áldás, békesség.

márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

7#

Jézustól nem kaptam ilyen megjegyzést. Ő kereszthalált halt értem.


Ha embereknek igyekeznék tetszeni Isten szolgálja nem volnék, nemde ?

márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!