Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek és az álszent...

Vallásos emberek és az álszentség. Vélemények?

Figyelt kérdés

Jómagam soha sem voltam vallásos ember, mégis ha úgy tetszik többé kevésbé „Istennek tetsző életet éltem”. Vagyis becsületes, hűséges, jó ember vagyok. És nem feltétlen a tanítás miatt. Ez sokkal inkább belülről jön.

Találkoztam már vallásos (templomba, gyülekezetbe aktívan járó) emberekkel életem során, és nagy részük csalódás volt nekem. Ugyanúgy hordozták a gyarló emberi tulajdonságok minden részletét, mint a nem vallásos emberek többsége. Álszentséggel átfonva. Nem azt mondom, hogy minden vallásos ember ilyen, csak számomra meghökkentő, hogy vallásos emberek között is szép számmal akad álszent, önző, esetleg aljas vagy kétszínű ember. Miközben én, nem kifejezetten vallásos emberként igyekszem becsülettel, segítőkészséggel, rosszindulat nélkül élni.

Ami az i-re tette fel a pontot, az ugyan egy bagatell dolog. Egyik rokonom (50 pluszos pasi) megtért és talált magának egy baptista gyülekezetet, rendszeresen eljár Isten tiszteletre, vállal plusz munkákat szívességből, pl. kerítés festés. Ezzel sincs önmagában gond. Viszont mikor megtudtam, hogy rendszeresen le fog járni takarítani, vagy a kertet karbantartani kicsit elkerekedett a szemem. Ugyanis tudni kell, hogy a 70+ -os anyósa egy karnyújtásnyira lakik tőle. Szó szerint. És hát nem igazán jár át segíteni kérésre sem. Olyan házkörüli munkákra gondolok itt, ami általában férfi munka.

Tudom bagatell, de egy kicsit álszent viselkedésnek találom. Kérdésem leginkább arra irányul, hogy én vagyok túl szigorú a vallásos emberekkel?

De ugyanez a sportolókkal is. Sportolni igaz sportolok, hobbi szinten, de nem dohányzok, nem iszok, nem drogozok. Így egy élsportolótól is elvárom, hogy tiszta életet éljen. Hiszen ha nekem megy, akkor nem lehet annyira lehetetlen. De ugyanez a becsületes, tisztességes viselkedésről. Ha nekem megy, akkor egy vallásos embernek is tudnia kéne prezentálni.


ápr. 10. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az egyház nem a szentek múzeuma, hanem a bűnösök kórháza.

Igen, mi vallásos emberek is követünk el bűnöket. Farizeusok is vannak közöttünk, akik olyanok, mint "a fehérre meszelt sírok, amelyek kívülről szépnek látszanak, de belül tele vannak a halottak csontjaival s mindenféle undoksággal." (Mt 23,27) Olyan is van, akinél csak divat a vallás, most ebben a politikai diskurzusban épp jól mutat, de majd nem lesz az, amikor már más lesz kormányon.

Nem tudunk hívőként sem minden körülmények között szentek lenni. Mi is csak törekedni tudunk erre.

Abban igazad van, hogy hívőként leginkább a személyes példánkkal tudnánk evangelizálni. Nálunk pl. most vasárnap pont erről prébikált az atya, hogy a hit tettek nélkül halott. Nagyon sok embernek csak "holt hite" van, ami nem mutatkozik meg a jócselekedetekben.

ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Látom, hogy azért önfényezésből is jutott neked bőven :)


Kicsit olyan vagy, mint azok a gyónók, akik azt kezdik sorolni, hogy mit nem követtek el. Valahogy arról ők és te is megfeledkeztek, hogy mit követtetek el. Krisztus arra tanít minket, hogy önfényezés helyett keressük meg előbb a saját hibáinkat, majd próbáljuk azokat kijavítani. Erre tanítja a hívőket és erre mindenkit, aki megtartja tanítását.


Nyilván lesznek sokan, akik nem tartják meg, vagy még annyira az út elején állnak, hogy sokat kell javulniuk. De ezt majd Isten fogja számon kérni minden egyes emberen, mert lehet te látsz valamit, de sok más dolgot pedig nem látsz, Ő viszont az ember gondolatait is látja.

ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es: teljes mértékben egyetértek.
ápr. 10. 12:37
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es: sajnálom, hogy ha esetleg magadra ismertél. remélem jó ébresztő volt!
ápr. 10. 12:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismertem magamra, de kedves a támadásod :)

Csak próbáltam felhívni figyelmed a saját szemedben lévő gerendára.

ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Én is tökéletlen, bűnrevaló hajlammal születtem, mint bárki ezen a Földön.

Sőt maga Isten szava a Biblia is tele van jó és rossz példákkal.

Voltak, és vannak olyan emberek, akiknek a szíve tiszta, és igyekeznek úgy élni, ahogy Isten szeretné. Még is néha hoznak rossz döntéseket, vagy emberi gyengeségből elkövetnek egy hibát.

Isten pedig azt figyeli elsősorban, hogy mennyire szív ügye valakinek az Ő személye, hatalma, szándéka. Mennyire él ezekkel összhangban?

Olyan nincs jelenleg, hogy valaki ne követne el egy véletlen hibát. De van benne alázat, és elismeri, valamint mindent megtesz, hogy ne forduljon elő többé.


Kedves Kérdező

Nem azt mondom, hogy nincsenek "álszentek". Bizony nagyon sokan vannak.

Egyébként pedig nem vallásosnak kell lenni, hanem keresztény életet kell élni a nap 24 órájában.

Ezért a valóban keresztény életet élőt meglehet különböztetni azoktól, akik csak vallásosak, vagy is hiszik, hogy van Isten.

A keresztény életet élő, minden nap úgy éli az életét, hogy az összhangban legyen Isten szándékával, és erkölcsi alapelveivel.

ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
A legtöbb vallásbolond akit ismerek rasszista és kirekesztő. Nem tudom mit tanítanak nekik a misén de amikor mise után zabálni jönnek az éttermünkbe nem éppen a keresztény szeretet árad belőlük.
ápr. 11. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7

Sajnos az ilyen személyek miatt nincs már akkora hitele Krisztus tanításának.

Mit tanítanak nekik?

Nem tisztem bántani másokat, azonban ha tanítják is az erkölcsi elveket, azokat nem alkalmazzák az életükben némely emberek, csak nagyon nagyon kevesen.

Őket nevezik "vasárnapi, vagy alkalmi" keresztényeknek".

Persze hibásak azok a lelkészek, vagy papok is, akik hasonló életet élnek.

Nem mutatnak példát a nyáj tagjainak, és nem is érdekli őket, hogy milyen emberek tartoznak a gyülekezethez. A lényeg a létszámban rejlik.

ápr. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igazabol a keresztenysegnek nem az a lenyege, hogy valaki jo vagy jobb ember lesz masnal. Igen, sok a kepmutato ember, akik a templom lepcsojen meg csupasziv, nyajas emberek, de amikorra hazaernek, mar le is kopott roluk a harmonia meg a mosoly.

Az 50-es rokonodrol nem lehet latatlanban tudni, miert nem segit az anyosanak, lehet ott valami a hatterben.

Gondolj arra, hogy biztosan benned is van valami, amit meg masok vennenek eszre.

Pl. elegge leseperted a 2-es valaszt, de nekem is eszembejutott a kerdesedrol, hogy a vallasosokon kered szamon a "becsuletes, tisztesseges" viselkedest, es hogy tudjanak "prezentalni" - AHOGY TE. Majd gunyosan be is mutatod.

A keresztenyseg egyik tanitasa az, hogy ne itelj meg masokat.

Mind torekenyek es onzok vagyunk, torekszunk a jora, aztan sikerul, ahogy sikerul - mindegy, hogy valaki hisz vagy nem.

ápr. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

2-es: nem támadtam. sajnálom, ha annak élted meg. de gondolom, nem véletlen.


és ezt a többieknek is üzenem: nem kell egy kritikát támadásként felfogni. nem ismerlek titeket, nem bántottatok engem, miért támadnék?

ápr. 11. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!