Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jellemző sok magát...

Miért jellemző sok magát vallásosnak mondó emberre az álszentség, képmutatás? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Japánban például a Meidzsi-korban legalizálták a házasságot a papi és szerzetesi személyek számára, mivel egy csomó buddhista szerzetes nem tartotta be a cölibátust, prostituáltakhoz járkált, több szeretője is volt, voltak akik érzelmi kapcsolatokra kihasználták a segítőket (akik általában fiatal fiúk voltak) stb. Az, hogy engedélyezték a házasságot számukra nagyjából megoldotta a problémát. A vicc az egészben az volt, hogy ezek a szerzetesek előtte tanították az 5 erkölcsi szabályt, aminek a betartására mindenkit köteleztek, ebben benne volt a helytelen szexualitástól, paráznaságtól való tartózkodás is.


Miért van sok álszent a hívő, vallásos emberek között?


Minden tiszteletem azon hívő emberek felé, akik betartják azokat, amiket tanítanak, de miért van ilyen sok, aki nem?



2022. febr. 23. 18:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Érdek álca egyéb trükk miatt teszik , amelett kialakul egy különb vagyok szent a többitől téveszme . Nincs erkölcsük ezt fedezik , sem őjktitikajuk hogy tettenérjék a hazudozásaikat .
2022. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%

Kereszténység...

Hiába,mit vártál?

Olvasd el a cuccot,és elmegy tőle a kedved.

Elfelejtették kicenzúrázni a mocskos,gusztustalan részeket.

2022. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%

Jártam össze-vissza a világban az elmúlt 30 évben. Meglátásom szerint két vallásban van a legkevesebb álszent (a LEGKEVESEBB, tehát ott is vannak, de jóval kisebb számban, mert a legtöbb ember ténylegesen betartja az előírásokat) ember:

1. iszlám

2. zsidó


Nekem ez a véleményem. Tudom, hogy sokaknak ez most nem tetszik, ez van.

2022. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#2.

Nem csak keresztények. A fent említett példa például a buddhizmussal kapcsolatos. De voltak ókori zsidó főpapok, rabbik is, akiknek volt jó pár ágyasuk, ahhoz képest, hogy bűnnek tartották a házasságon kívüli szexet. Sőt, voltnem egy alkoholizáló dervis is, akik szerint Isten (vagy arabul Allah) nem látja, bizonyos esetekben...

2022. febr. 23. 18:49
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

" Miért van sok álszent a hívő, vallásos emberek között? "


Ez alapvetően téves megállapítás, ugyanis az álszent ember az én szememben se nem hívő, se nem vallásos. Az, hogy mit mond magáról tök mindegy, ha egy kígyó galambnak képzeli magát, attól még nem lesz az.

2022. febr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
94%
Senki sem tökéletes.. vágod?
2022. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem ismered az emberi természetet? Csak Isten látja mi van a keblekben! Aki hitvány szar alak, az mondhatja akárkinek és akárminek magát!

Ez is olyan, hogy valaki játssza az eszét, hogy milyen gazdag miközben minden hitel!

2022. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

A "hitedet" nem tudja senki megcáfolni.

Hogy van-e nálad aprópénz,azt igen.

De hogy miben hiszel,azt nem lehet leellenőrizni áltagos körülmények között,azt nehéz megkérdőjezelni,ha úgy viselkedsz,mint aki hisz.

Ez szentesít,tehát magyarul te mint hívő biztos kevésbé vagy sáros,álszent,mint egy nem hívő.

Érted...

2022. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Megfelelési kényszer.
2022. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Mert ezek nem hívő emberek. Ne sorold a hívő emberek közé. Pláne nem igaz hívő az, aki képmutató, álszent.
2022. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!