Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten elvárja, hogy higyjün...

Ha Isten elvárja, hogy higyjünk benne és csak a hívők juthatnak a Mennyországba, miért nem mutatja meg magát?

Figyelt kérdés
Jézus követőinek jóval könnyebb dolguk volt, hogy higyjenek, hiszen láthatták a csodát a saját szemükkel, ma viszont a természettudományok által dominált világban egyre nehezebb elhinni a vallások tanításait.

ápr. 10. 18:58
1 2
 1/19 Lucifer-666 ***** válasza:
89%
Isten útjai kifürkészhetetlenek....
ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

Ha látjuk Istent akkor tudjuk, hogy van, így, hogy nem látjuk így hisszük, hogy van.

A hit nem következik A tapasztalásból, erre egyszerű példa Lucifer, aki ismeri Istent, mégsem hisz benne, és nem üdvözült.

ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
A vallás egy mese.
ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Ahhoz, hogy hinni tudj Istenben, fontos lépés az, hogy naponta olvasd a Bibliát. Ha közben megfigyeljük Isten személyiségének a különböző vonásait, látni fogjuk „Jehova szépségét” Zsoltárok 27:4. Így egyre jobban megszeretjük, és egyre inkább úgy fogunk gondolkodni, mint ő. Ez arra indít majd, hogy megtartsuk a parancsolatait, köztük azt is, hogy önfeláldozó szeretetet tanúsítsunk mások iránt: János 13:34, 35; 1Jnános 5:3

Ő ezen a módon mutatkozik be az embereknek. Mivel ő a Teremtőnk, joga van megválasztania a bemutatkozás módját, és mivel tökéletes a gondolkodása is, jobban ismer minket mint mi magunkat, ezért mindig a legjobbat, a legjobb módon közvetíti felénk, hogy minden ember számára könnyen elérhető legyen - a barátsága is.

János 3:16

Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen. " Ezek a szavak jól tükrözik Isten szeretetének mértékét minden ember iránt. Téged is személy szerint szeret, ezért vágyik arra, hogy közel kerülj hozzá.

"....„Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetlek, amelyen járnod kell. Bárcsak odafigyelnél a parancsaimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai." Ézsaiás 48:17,18 Ha engeded, megláthatod Isten szépségét....(nem fizikailag, mert abba belehalnál. „nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon” 2Mó 33:20.)

ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

Szia


Tudod kedves Kérdező, sokszor elmondtuk, hogy Istent, nem lehet szemtől szembe látni. Az ő személyét, tulajdonságait, a teremtésből lehet elsősorban felismerni, megismerni.

Illetve abból is tudhatjuk, hogy minden amit leíratott, folyamatosan megvalósul.

Jézus pedig egy feladatot végzett el, aminek akkor volt a legmegfelelőbb ideje. A szemtanuk peig leírták ezeket.

De így sem vagyunk magunkra hagyva.


A menyországba pedig csak azok kerülnek, akikkel Jézus szövetséget köt a királyságára,hogy a földön maradottakat elvezessék az Ádámi tökéletességre. Ők pedig a földön maradottakhoz képest nem sokan vannak.

ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
67%

Nekem erről van egy elég sajátos véleményem. A családom katolikus, én meg lettem keresztelve, és elsőáldozó voltam.

Ennek ellenére mégis inkább realista nézeteim vannak. Sokak szerint fontos hinni valamiben, de szerintem ezt nem olyan módon kéne, mint ahogyan a legtöbb hívő ember teszi. Sokak nem válogatnak, és nem is fogalmazódnak bennük kérdőjelek, hanem az egész vallást követik.


Én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy az ember kedvére válogasson. Nézzen szét a vallása tanításai között, vagy szelektáljon esetleg máshonnan is. Olyan dolgokat, amik az ő életét segíthetik. Az életvezetését, felfogását, és amikkel jobb emberré válhat.


Én nem hiszem, hogy bárkinek is kötnie kéne magát egy valláshoz. Mert mégis minek? Egy csomó tanítás van a világon, amikből személyre szabottan tudunk szelektálni. Pl. nekem tetszenek a kínai szimbólumok is. Mert alapvetően az ember ezeket keresi.

Tudjuk egy szimbólum jelentését, amit ha mondjuk magadon hordasz, ránézel, és képes emlékeztetni téged valamire. A jelentésére, így tarthatod magadat ahhoz.


Hagyjuk már ezt, hogy pontosan követni kell egy vallást.

ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

6

Szia

"Én nem hiszem, hogy bárkinek is kötnie kéne magát egy valláshoz. Mert mégis minek?"

Abban egyetértek veled, hogy az ember személy szerint tájékozodjon és hozzon döntést, Isten is ezt várja el. Senki nem határozhat mások felett ebben az ügyben sem.


Viszont a kérdésedre Isten, egyértelmű, nyomatékos választ ad a szavában. Ő soha egyetlen más "vallást" sem fogadott el, csak azt az egyetlen imádati formát, vagy erkölcsi értékrendet, amit Ő maga fektetett le, vagy határozott meg.

Mind a Héber, mind a Görög iratok tartalmazzák ezt a lényeget, hogy milyen módon lehetünk elfogadhatóak Isten előtt. Ezen nem változtat, örökérvényű az, hogy kizárólag Ő határozza meg, milyen elvárások alapján kell élni minden embernek egységesen.

És az "EGYSÉG" kifejezés a lényeg.

Isten nem hozott létre vallásokat, azokat az emberek változtatták a meglévő eredetiből, az egyéni, sajátos életükhöz viszonyítva.

ápr. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

A hit nem akarat kérdése.

Isten pedig mást is elvár, ami nem teljesíthető. Tudod, imád büntetni.

ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
83%

6-os vagyok. De jól is tették ezt az emberek. A világ és az értékrendek változnak, az ember meg válogasson a normális keretek között kedvére valót. Ami hasznos.


Mikor egy mély vallásos olyanokat beszél Tiktokon is, hogy az önkielégítés mekkora bűn és nem szabad, meg hogy szerinte egy ilyen férfi homoszexuális.

Pont ilyenkor van a probléma, mikor az ember nem gondolkodik és nem szelektál. Ennek nem az a rendje-módja, hogy a végletekig elmenjünk.

ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Jégszív ***** válasza:
78%

HÁT EZ AZ!

Nálam ezért áll fejre MINDEN vallás.

Hát miféle abszolút BÖLCSESSÉG az, amely egy bizonytalan HIT által akarja igazolni magát a valóság dolgaival szemben egy "Isten szavának" beállított kétértelmű karakterhalmaz segítségével!?


Ez pont olyan, mintha azt mondanám:

ÉN VAGYOK A HELIKOPTER! Mi az, hogy nem hiszed el, pedig le is írtam!

ápr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!