Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katolikus és egy nem-keres...

Egy katolikus és egy nem-keresztény vagy egy katolikus és egy protestáns házassága vajon hogy működik? Hogy nevelik majd a gyereket? Ki alkalmazkodik kihez?

Figyelt kérdés

ápr. 15. 07:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Simán. Nem olyan nagy dolog.
ápr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Ismerősöm ellentétes vallásfanok, nincs gyerek: működik.
ápr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Majd a gyerek felnőttként eldönti miben akar hinni. Én is így voltam és kösz, maradtam vallás nélkül.
ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

3-as ezzel nem értek egyet. Ha az ember csak a netflix alapján neveli a gyerekét az olyan is lesz. Nem mindenki akar kékhajú, piercingelt, agyontetovált, átoperált gyermeket.


Kérdés hogy két vallásos szülő hogy tudja menedzselni az irányt. Én katolikusnak és ő evangélikusnak neveli pl.? Ez nehezen működne.

ápr. 15. 07:48
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Az elnyomóbb, önzőbb jellemű félhez alkalmazkodik a család.
ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
74%
Én katolikus vagyok a párom nem volt megkeresztelve. Amikor megismertem járt a Jehova tanuihoz. Aztán engem választott. Gyerekek születéskor keresztelkedett a gyerekekkel együtt.
ápr. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Én Mónika shown nevelkedtem, X aktákon meg Slidersen, Bűbájos boszorkákon. Sose járattak templomba, hittan helyett etikára jártam. Semmi bajom se lett. Nem kell minden kormánypropagandának bedőlni, hogy a Netflix aberráltá teszi a gyerekeket.
ápr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
A katolikus a legjobb, legelterjedtebb. Minden jelenlegi kisebb egyház a katolikus egyházból alakult ki. Nyilván arra fogják nevelni.
ápr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Nincsenek akkora különbségek két keresztény ágazat között, hogy ez problémát jelentsen.
ápr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%

A vallásos embereknek rengeteg jellemhibája van, de a leges-legnagyobb az, hogy azt hiszik, joguk vana gyerekeik vallási nézetébe beleszólni és irányítani.

NINCS JOGOD megmondani a gyerekednek, hogy miben higyjen. Ahhoz van jogod, hogy megmutasd milyen a vallásos élet és az ateista élet, elfogultság nélkül. Később pedig egyéni személyiség lesz, és ha megfeszülsz sem fog pontosan úgy gondolkodni, mint te.

Ha ezt nem tudod elfogadni, nem szabad gyereket csinálnod sem.

ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!