Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ApCsel 17,15-34 ben az van,...

ApCsel 17,15-34 ben az van, hogy Isten nem lakik ember alkotta templomban. Akkor a Kresztény vallások miért arra hivatkoznak, hogy a templomba kell menni, ha Istenhez mennénk?

Figyelt kérdés
Vagyis a katolikus misében mindig mondják, gondolom más felekezet is igy gondolja. Szerintem ez nem igy van, és a Biblia is irja. Akkor mire fel jelenti ki a pap, hogyha Istennel szeretnénk találkozni vagy Jézussal A templomba kell menni? (Szerintem mindenhol ott vannak, a szobába a mező közepén stb) Mivel én még csaak katolikus misét hallottam igy a katolikusoktól kérdezném . Ezt most hogy magyarázzák? Ott van a Bibliába Isten nem a templomba lakik.
ápr. 15. 16:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Keresztény vallások
ápr. 15. 16:46
 2/14 A kérdező kommentje:
24-es verseben van ez.
ápr. 15. 17:08
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Ezt kellő kulturális alapismeret nélkül nem fogod megérteni sajnos. Ötödik osztályos tananyag az antik görög és római vallás, illetve gimiben kicsit kibővítik az erről adott ismereteket, sőt irodalomórán is téma a görög mitológia.

A lényeg az, hogy a görögök úgy képzelték el, hogy Zeusz ténylegesen a számára szentelt főtemplomban lakik, méghozzá ott a szoborban. Ha esetleg láttad a Herkules című rajzfilmet, az elég jól szemlélteti ezt, legalább ebben pontos. Pál, illetve az Apcsel írója, Lukács, erre a helytelen nézetre reflektál. Ha megnézted volna a 17. fejezetet (mielőtt kérdezel), ott pont ilyen görög vidékeken térítenek.


De mivel láthatóan nagyon tájékozott vagy, rámutatok az Ószövetségre is neked, ahol Isten jelenléte volt a frigyládán, majd a sátorban és később a Szentek Szentjében is. Ez nem azt jelentette, hogy Isten odaköltözött és az vált a lakhelyévé, de a jelenléte ott volt. Persze lehet ez már nincs ott a Bibliában, ki tudja...


Mellesleg Jézus azt mondta, hogy ahol ketten vagy hárman összegyűlnek a nevében, Ő köztük lesz. A templomban sokkal többen is összegyűlnek Jézus nevében. Otthon a szobádban csak egyedül vagy.

ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pál ezt elsősorban az Athéniaknak mondta, akik istenek tiszteletére lenyűgöző templomokat építettek, és isteneik ábrázolására gyönyörű kivitelezésű szobrokat készítettek márványból és bronzból.

Ezért óvatosan kellett elmondani nekik, hogy tisztában legyenek azzalaz Istennel, akit Pál hirdetett.

Isten leszármazottaiként ne úgy képzeljék el a Teremtőt, mint aki „aranyhoz, ezüsthöz vagy kőhöz hasonló, olyasmihez, amit az emberi művészet és elgondolás formált meg.

Pál az athéniak tudtára akarta adni: az igaz Isten sokkal hatalmasabb az emberek által készített összes bálványnál, amelyek ember alkotta templomokban találhatók. Nem volna tehát értelmes dolog azt gondolni, hogy őt arra lehet korlátozni, hogy templomokban lakjon.

Isten nem függ az emberektől.



Én nem járok templomba, viszont gyülekezetbe igen.

ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azért kell a keresztény életet élőknek összegyűlni, mert Isten elvárja, hogy így mutassanak be imádatot neki.

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

Jézus kijelentette, hogy akik összegyűlnek az Ő nevében, azokat támogatja.

Isten népe, mindig is összejártak, hogy tanuljanak Istenről és Istentől.

ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3as a kioktatáson kivül ,köszi... Amúgy elfáradtam és a 16odik fejezetnél megálltam.


4-5 köszi

ápr. 15. 18:31
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Sejtettem, hogy pont az előtte lévő fejezetnél hagytad abba, akartam is írni, csak végül elfáradtam gépelés közben és lemaradt :)
ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

“Mert az Isten országa közöttetek van." (Lk 17, 21)

“Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük." (Mt 18, 20)

Ezért.

Továbbá, milyen szentség található minden templomban? Az Oltáriszentség. S mit tanultál hittanórán, Ki van jelen az Eucharisztiában? Jézus Krisztus. S ki Jézus? A Fiúisten, a Szentháromság második személye. Tehát akkor mégiscsak ott van a templomban.

Igazad van, Isten mindenhol ott van. De a templom az Ő lakóháza, a Neki szentelt épület. Neki hajtasz térdet, amikor belépsz.

ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Jégszív ***** válasza:

Mert a templom az emberért van, és nem az istenért. - minden vallásban!

Elismerem, hogy ez meredeken hangzik, de azért gondoljunk bele:

- Igaz, hinni ugyan könnyebb, mint kutatni az igazságot. Még így is akadnak szép számmal, akik nem születtek sem teológusnak, sem misztikusnak.

- És mivel a vallás egy tömegjelenség, minden vallás jól felfogott érdeke a "szent titkoknak" érhetővé tétele - még a "szent tanok" csorbítása árán is!


Az egy isten három személy meg a többi ungabunga amúgy is megterheli a társadalmi tudatot. A panteizmus is például sokak számára emészthetetlen. Így kitalálták "Isten házának" a templomot. Ez persze a KÖZÖSSÉGI ÉLET megnyilvánulásának is fontos része...


Aztán itt van a Tízparancsolat, amely több módosításon átment, mint a gránitszilárdságú Alaptörvényünk. Egyik szakasza (Isten tudja, hányadik pontja...)így szól:

„Ne legyenek neked más isteneid rajtam kívül! Ne készíts magadnak szobrot, semmiféle képet, ami az égben fent, a földön lent és a vízben, a föld alatt van! Ne borulj le előttük, és ne szolgáld őket, mert Én, az Örökkévaló, buzgó Isten vagyok." (Puff neki! Az Iszlám komolyabban veszi, mint a kereszténység...)

Ezzel szemben meg kell nézni jó néhány katolikus templomot! A cél ugyan nyilvánvaló: Az istenhit KÖZÉRTHETŐVÉ TÉTELE az egyszerű halandó számára - no és persze az egyházi hatalom tudatosítása bennük...

ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen hetes igy van fejezetenként megyek hangos Bibliam, néha több fejezet is megy de amikor ki irtam a kérdést, akkor 18 nál megálltam.
ápr. 16. 12:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!