Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyországban emlékezni...

A Mennyországban emlékezni fogunk arra, hogy játszottunk online játékokat? Mire fogunk emlékezni?

Figyelt kérdés
ápr. 16. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Nem a mennyországban, hanem itt a földön.Lesznek akiknek már nem is kell meghalniuk, mert gyorsan közeledik Isten ígéreteinek megvalósulása a földdel és az emberiséggel kapcsolatban.

Akik pedig elaludtak, azok a földre fognak újra élni.

Igen, mindenre visszaemlékszünk, ami értékes volt az életünkben, ezért ismerjük meg majd a szeretteinket is.

ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az újszövetség szerint a halálunk után a Mennybe kerülünk.
ápr. 16. 10:50
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező


Valóban beszél az újszövetség arról, hogy lesznek akik abban a kinevezésben részesülnek, hogy Jézus társkirályai és papjai lehetnek majd az ezeréves milleniumi királyság alatt, a földön maradt, nagy nyomorúságot túl élők felett.

Illetve azok felett is,akik a földre fogják majd ezen az időszak alatt visszakapni az életüket, vagy is újra élhetnek.

Amikor Isten elkezdett teremteni, nem volt a tervében, hogy az emberek meghaljanak, és az égbe éljenek tovább, ha "jók" voltak.

Ezért a régen élt hűséges emberek, nem is gondolták, és tanították ezt, sokkal inkább abban reménykedtek, hogy a földön fognak újra élni,Isten eredeti elhatározása szerint.

Isten a szándékáról nem mond le, ezért is hozott a fiával egy áldozatot, az emberiség jövőjének helyreállítása érdekében.

Jézus nem minden tanítványával kötött szövetséget a királyságára, ezért nevezi a Biblia Őket "kicsiny nyájnak",akik más akolból valók.

(Lukács 12:32) 32 Ne félj, kicsiny nyáj, mert az Atyátok helyesnek látta, hogy nektek adja a királyságot.

(Jelenések 5:10) 10 és királyokká meg a mi Istenünknek a papjaivá tetted őket, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”


A nagy nyomorúság túlélőiről viszont azt olvassuk,hogy "nagy sokaság".

(Jelenések 7:9) 9 Ezek után láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből.. . .(Jelenések 7:14) . . .„Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, . . .


Isten eredeti szándéka nemváltozott meg, mindössze néhányan kapnak lehetőséget a hűségükért, hogy Krisztussal együtt, megtisztítsák aföldet a gonoszoktól, a többieket pedigátsegítsék a nehézségeken,éselvezessék őket az Ádámi tökéletességre.

Ottmindenki egészséges lesz, nem lesz halál, és akik meghaltak, újra élni fognak, és találkoznak majd a szeretteikkel.

Isten szava a Biblia errőlszól, teljes egészében

ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy Jehova tanúja vagy, és nektek van igazad, nem az újszövetségnek.
ápr. 16. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:

4

Kedves Kérdező.

Nem a Jehova tanúinak van igazuk, hanem a Bibliának, vagy is Isten szavának, eredeti szándékának.

Akik úgy vélik, hogy Isten mindenkit az égbe fog felvinni, nem is tudják, hogy tudatlanul is Sátán azt a gondolatát támogatják, hogy Isten soha nem fogja a földre vonatkozó szándékát megvalósítani.

Ezért ha "vallásról" van szó, olyan tanításokat, és gondolatokat terjeszt az emberek körében, ami ellene megy Isten szavának, és eredeti kezdeti szándékának.

Isten az embert azért hozta létre,hogy a földön éljen, és vegye birtokba azt. Gondozza azt, tegye széppé, amire egy mintát is adott. Valamint hogy a növény és állatvilágot is szeretettel gondozza.

Ha Ádám nem hibázik, senkinek sem jutna az eszébe az égbe menni, mivel bőséges béke, és szeretet, egészség lenne a Földön.

Az égbe pedig eredetileg az ember nem is mehetne, mivel Jézus az egyetlen, aki engedéllyel született meg emberként, hogy elvégezzen egy komoly helyreállítási feladatot, Isten szándékában.

A többi ember nem az égből származik, és nem is tér oda semmilyen oknál fogva.

Ezt pedig maga megváltó királyunk jelentette ki határozottan.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Az ember oda tér vissza a halálakor, ahonnan jött, vagy származik.

Jézus is oda tért vissza, ahonnan származik.


Hogy némely emberekkel kivételt tesz, ezt nevezik "új szövetségnek".

Jézussal az Atyja szövetséget kötött az ezer éves milleniumi királyságra, ahol Jézus abban a jutalomban részesül, hogy Ő fogja elvezetni az embereket a tökéletességre, és feltámasztja mejd a halottakat.

(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban. 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, mint ahogy az én Atyám is szövetséget kötött velem, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael 12 törzsét.

Amikor letelik az ezer esztendő, Jézus és a társai, visszaadják Istennek a telj hatalmat.

(1Korintusz 15:25–28) 25 Mert addig kell királyként uralkodnia, míg Isten a lába alá nem vet minden ellenséget. 26 Az utolsó ellenség, a halál is megsemmisül. 27 Mert Isten „mindent a lába alá vetett”. De amikor azt mondja, hogy minden alá lett vetve, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki mindent alávetett neki. 28 Miután pedig Isten mindent alávetett neki, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki neki mindent alávetett, hogy Isten legyen minden mindenkinek.


Mint láthatod, Isten szava elmondja azt a szándékot, amit elhatározott.

Tehát ezt nem Jehova tanúi találták ki, hanem Isten szavában olvashatjuk, ahogyan jogilag helyreállítja Isten a hatalmát, a föld felett.

ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ápr. 16. 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:

A Biblia teljesen ellentmond ennek a tanításnak.

Sok mindent úgy magyaráz bele, hogy Isten akarata, és szándéka hazudtolva van.

ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor ne is menj a Mennyországba!

Remélem nem fogunk találkozni.


Távozz Sátán.

ápr. 16. 13:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem megyek, de nem ezért nem fogunk találkozni, ha ilyen magatartást fogsz gyakorolni.

Nem vagyok Sátán, sosem voltam az és soha nem is fogom támogatni.

ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]


Légy Isten gyermeke! Ne Jehova gyermeke.

ápr. 16. 22:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!