Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, szerintetek...

Jehova tanúi, szerintetek csak akkor érvényes a keresztség, ha nálatok történik, vagy mindegy, hogy hol? Nyílván most a rendes biblikus keresztségre gondolok ahol az ember saját maga választja és bemerìtéssel történik.

Figyelt kérdés
Mondjuk lehet erre nem kapok majd egyöntetű választ, mert van aki szerint igen és olyan is aki szerint nem.

ápr. 17. 15:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
27%

Gyere ki Los Angelesbe,miután megismerted a Biblia legfőbb tanításait és bemerítlek....Nem egyházhoz,hanem Krisztushoz!

(Nem vagyok JT,de sokmindenben egyetértek velük,bár sokmindenben tévednek.)

ápr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
#9 Hogy értsem azt, hogy szellemi autizmus? Én csak simán vagyok autista
ápr. 18. 07:46
 13/29 A kérdező kommentje:
Hát Los Angeles az jó messze van, főleg, hogy még nem vagyok 18 kétlem, hogy elengednének a szüleim olyan messze.
ápr. 18. 07:48
 14/29 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező.

Igazából szabad akaratod van, DE:

Hogyan lehetnél független keresztény, ha ez nem egyezik Isten teokratikus rendjével.

Az első keresztények sem voltak "függetlenek", egy tanításhoz, és gyülekezethez kellett tarozniuk.

Tudod, Isten határoz arról, hogy mi alapján legyél a családja tagja, és ehhez kell alkalmazkodni.

Vedd figyelembe, hogy Jézus is ezt mondta, szigorúan.

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

Az Atya akaratával kell összhangban élni, és cselekedni. Jézus sem lehetett független.

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Igen, de amíg lehetséges, de mostanában nem vagy alig lehet igaz gyülekezetet találni
ápr. 18. 09:50
 16/29 anonim ***** válasza:
54%

15


Megértelek, nem egyszerű megtalálni a keskeny utat a sok vallás között.

Viszont Jézus nem mondta, hogy nem is létezik. Sőt az utolsó napokban fokozódni fog az a tevékenység, amiről Jézus és a próféták beszéltek.

Fontos, hogy a Bibliát vedd alapul, mert abban vannak leírva, hogy miről lehet felismerni Jézus tanítványait.

Nem csak egy jelző mutatja, hanem az egészet figyelembe kell venni.

Sokak ezért szelektálnak, mert nem minden tetszik amit Isten kér.

A keresztény élet áldozattal jár, azt pedig az emberek nem szívesen hoznak, különböző okokra hívatkozva.

Ebben a világban keresztény életet élni pedig, kifejezetten "veszélyes".

Jézus nem árult zsákbamacskát.

elmondta, mivel kell szembenézniük azoknak, akik a Tanítványaivá válnak.


Egyébként pedig a gyülekezetbe Istennek mutatott imádatért járunk elsősorban, nem más emberek megfigyeléséért. Azért, hogy tanuljunk Tőle, és Róla.

Az első tanítványai sem voltak tökéletesek, tele voltak hibákkal. De igyekeztek ezen túl lépni és változtatni.

ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

Megint irtal olyan bugyutasagot hogy hihetetlen


Tehat tobb tíz esetleg szazmillio aktiv,kereszteny életet elő ember szerinted kuka mert nem tanú,illetve csak megalkudott hitük van ..ami nekik tetszik abban hisznek...


Teljesen életidegen amit irsz...

ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
33%

5#

Szia !


Azért az érdekelne engem az, hogy miért akarsz független keresztény lenni ?

Főleg, hogy még csak most merítkeznél be ...

Amúgy nyugodtan bemeríthet egy hívő barátod is. Engem egy hívő kolléganőm merített be a saját fürdőkádamban. Ez a cselekedet a szellemedben hoz változást. Nem számít emberek véleménye....csak Jézusé. Jézust kell követni. Van, hogy gyülekezetben erősíti a hitünket, hisz ott van azok között, akik összejönnek az Ő nevében.

Áldjon az Úr Jézus Krisztus!

ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

17


Igen, azoknak akik nem a Biblia alapelvei szerint élik az életüket, azoknak idegen.

Az elsőtanítványok nem idegenként kezelték a változást, mivel tudták, hogy a messiás némi változást hoz majd. Ez írva is van.

A Bibliában leírtak, csak aziknak idegen, akik nem akarják elfogadni, hogy minden magát kereszténynek tartóra érvényes betartani valók, egységesen.

Ha így volna, nem lenne vallások sokfélesége, mert egy tanítás van, nem 40 ezer féle.

ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Az első keresztények sem voltak "függetlenek", egy tanításhoz, és gyülekezethez kellett tarozniuk."

Ez így van, de meglepődnék, ha az I. századi keresztények egy 19. század végén alkotott vallásba tartoztak volna :)

ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!