Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, szerintetek...

Jehova tanúi, szerintetek csak akkor érvényes a keresztség, ha nálatok történik, vagy mindegy, hogy hol? Nyílván most a rendes biblikus keresztségre gondolok ahol az ember saját maga választja és bemerìtéssel történik.

Figyelt kérdés
Mondjuk lehet erre nem kapok majd egyöntetű választ, mert van aki szerint igen és olyan is aki szerint nem.

ápr. 17. 15:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
29%

Akkor nagyot lepődhetsz, ugyan is az első században is az történt ami napjainkban.

Az első században Jézus eljött az addig rosszul megszokott, Istennek járó imádatot helyreállítani. Nagyon kevesen, de csatlakoztak, mivel az írások alapján felismerték, hogy eljött a meghatározott idő.

A Biblia alapján az utolsó napokra is szól egy helyreállítási

feladat az Istennek járó imádat területén, miközben Isten királyságának jó hírét is elkezdte a tanítványaival hirdetni. Ezt pedig az utolsó napokra vonatkozóan is megjövendölte az egész lakott Földön.

Nagyon kevesen ismerik fel ezt az időszakot.

ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%

#21

Igen, csak a vallásotok tagjai ismernek ebben magukra :)


Amúgy már előttetek is közel két évezreden keresztül hirdették az Evangéliumot a világban. Ti a már eleve keresztény közegekben próbáltok több követőre szert tenni.

ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
18%

22

Sajnálom, hogy nem értünk egyet.

A Biblia alapján a pogányok meghatározott ideje alatt, nem történt ilyesmi, hiszen az utolsó apostol halála után, megtörtént a hitehagyás.

Nem hirdették Isten királyságának jó hírét, hanem személyes hatalomra törekedtek, és belefolytak a világba, szövetséget kötve az emberi uralkodókkal.

Ezért nem lehet, hogy a Bibliai próféciák szerint, a hitehagyást követően, ilyesmi történt volna.

Sajnos ezeket a próféciákat rendre kihagyják, mert ellenük szólnak.

ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
84%

#23

Ilyenről legfeljebb a sátán bibliája, az őrtorony ír. Azért különösen gonosz és aljas, amiket írsz, mert sok ezer, sőt sok tízezer keresztény szenvedett vértanúságot Krisztusért, hitéért, az Evangélium hirdetése miatt. Ők nem kényelmesen álltak a Blahán aluljáróban (bár itt a csövesek miatt már alig látni őrtorony standot, gondolom kevésbé vonzó célpont nektek), nem eleve keresztényekhez csöngettek be vasárnap, mint valami hívatlan porszívóügynök, hanem mentek Indiába, Dél-Amerikába, Afrikába, olyan helyekre, ahol nem hallottak Jézusról, sokszor még a nyelvüket se ismerték, mert annyira új volt.


Jézus pedig azt ígérte, hogy Egyháza a világ végéig fent fog állni. Egy 19. században alapított vallás nem tartozhat Jézus Egyházába.

ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
22%

Ahogy írtam, sajnos a Biblia próféciáit figyelmen kívül hagyod.

Nem az őrtorony, hanem a Biblia ír róla.

Legyen szép estéd.

ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
79%
A Biblia biztos nem ír erről, egyszer olvasd el az ördögtorony nélkül is. Mélységesen gonoszok vagytok, egyszer gondolkozz el azon, amit fentebb írtam.
ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
47%
Solan remek szolgalatot vegeztek evszazadokon át az evangelium hirdetésében
ápr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 KZitus ***** válasza:

#22


"Amúgy már előttetek is közel két évezreden keresztül hirdették az Evangéliumot a világban. Ti a már eleve keresztény közegekben próbáltok több követőre szert tenni."


Az Evangélium, jelentése: ’jó hír’, ’örömhír’. Nos ezt hirdetjük mi, ahogyan az első században tették Krisztus és a követői. Így:

Máté 4:23

"Aztán bejárta egész Galileát, tanított a zsinagógákban, hirdette a királyságról szóló jó hírt, és meggyógyította az emberek mindenféle betegségét és mindenféle fogyatékosságát."

Máté 24:14

"És a királyságról szóló jó hírt hirdetni fogják az egész lakott földön, hogy minden nemzet halljon róla, és akkor jön el a vég." - míg el nem jön a vég, Krisztus szavai szerint hirdetni kell az egész földön.

Márk 1:14

"Miután Jánost letartóztatták, Jézus Galileába ment, hirdette Isten jó hírét," - a vers szerint nem csak szidták, tiltották a hirdető munkát, még le is tartóztatták őket, akár csak Oroszországban és más országokban ma is.

Amikor azt mondta Krisztus "minden nemzet halljon róla", akkor nem nevezett meg vallásokat, kihez kell vinni a jó hírt, és kihez nem kell. Azt viszont mondta, hogy miután ő már nem lesz a tanítványaival, sok hamis Krisztus támad majd KÖZÜLÜK.

A hamis krisztusi tanításokat egyetlen módon lehet felismerni: ha az eredeti krisztusi tanítást megismerjük, mert az hatalmas mértékben különbözik az igaztól. Nos nem én, sem másik ember nem kapott Istentől megbízatást arra, hogy megállapítsa ÉN, vagy TE igazak vagyunk a krisztusi tanításban. Ezt a feladatot Krisztus kapta és az angyalok a Jelenésekben írottak szerint. Krisztus éppen olyan tisztán tartja a saját gyülekezetét (amelyet a vére árán vett meg) ma, mint az első században.

Én nem keresem(nem teszek szert) Krisztus követőit! Az én feladatom az, hogy becsöngessek pl. hozzád, és elmondjam neked (ha meghallgatod), hogy krisztus királysága, amelyet évezredek óta kérnek az emberek ide a földre, már a látóhatáron van. Ahhoz, hogy élhess ebben a királyságban, meg kellene fogadnod amit Krisztus mondott a János 17:3 versében. Ezután a TE döntésed, hogy mit kezdesz ezzel az információval.

máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Nos nem én, sem másik ember nem kapott Istentől megbízatást arra, hogy megállapítsa ÉN, vagy TE igazak vagyunk a krisztusi tanításban."

Ez igaz, de te mégis azt hiszed magadról, hogy kaptál, mert később, mint írod:

"Az én feladatom az, hogy becsöngessek pl. hozzád, és elmondjam neked (ha meghallgatod), hogy krisztus királysága, amelyet évezredek óta kérnek az emberek ide a földre, már a látóhatáron van. Ahhoz, hogy élhess ebben a királyságban, meg kellene fogadnod amit Krisztus mondott a János 17:3 versében."


Mert mi is áll az említett versben?

"Az örök élet pedig az, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit küldtél, Jézus Krisztust."


Vagy úgy véled, mindegy, hogy valaki a Jehova tanúi tanítása szerint vagy a katolikus Egyház tanítása szerint ismeri meg? Ha nem mindegy, akkor te már magadban eldöntötted, hogy ki igaz és ki nem. Persze nyilván nem ez a döntés foglya befolyásolni.

máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!