Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia olvasása kissé...

A Biblia olvasása kissé unalmas, és az imádkozás is. Mit tegyek ha szeretnék újra őszintén hinni de valahogy nem megy?

Figyelt kérdés
ápr. 19. 12:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
11%

A hitet nem lehet erőltetni. Ha nincs, akkor nincs.

Gondolkodni már próbáltál? Mert ez a másik lehetőség az élethez.

ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
30%
Ismerkedj meg más vallásokkal; hátha valamelyik jobban megszólít és ha nem, akkor egyszerűen nem vagy egy hívő ember. Nem baj (sőt!), elvégre nem lehet erőltetni az ilyesmit, illetve annyi minden más van még a világon.
ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
De én nem akarok Pokolra jutni.
ápr. 19. 13:07
 4/35 anonim ***** válasza:
57%
Nem is fogsz, az csak egy hitbéli elképzelés, akárcsak az egyiptomiak szív mérlegelés próbája vagy az északiak Valhalla és Hel kettősége.
ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Ha már most vakhívő vagy, akkor viszont nincs választásod, akkor szenvedni kell.

Esetleg pszichológus segíthet.

ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Honnan a francból tudod?
ápr. 19. 13:17
 7/35 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell agyturkász. Hasztalan pénz kidobás.

Kell egy halálközeli élmény nekem inkább.

ápr. 19. 13:18
 8/35 anonim ***** válasza:
21%
Azért kéne pszichológus, mert előbb kerülnél halálközeli állapotba, mint hogy bármi mást gondolj vagy tegyél. Ha te ezt nem érzed problémának, egyszerűen valláskárosult vagy és feleslegesen mondana neked bármit bárki is. Mint egy alkoholistának, kár belé a szép szó, ha nem hajlandó magába nézni.
ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
28%

Miért gondolod, hogy a pokolba fognál jutni? Hol ír ilyet a Biblia?


Amúgy keress rá Anthony de Mello-ra, ismerkedj kicsit a munkásságával. Az itthoniak közül Pál Feri atyát tudom ajánlani.

ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Mert ha nem hiszek a megváltásban, akkor ítélet alatt vagyok.
ápr. 19. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!