Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagymamám reakciója normális...

Nagymamám reakciója normális volt?

Figyelt kérdés
Evangélikus vagyok én is, és nagymamám is, de apa katolikus volt, így én eléggé ökumenikus szelleműnek tartom magam. Rózsafüzért nem szoktam imádkozni, de a Jézus ima nagyon rokonszenves számomra, bár nem mélyedtem igazán el benne. Három éven át volt a jobb kezemen egy imalánca a Jézus imához, egy csotki, amiről az egyik fa golyó lejött, és ma levágtam a kezemről. Telefonáltam a nagyival, erre mondja, hogy jól tettem, hogy levágtam. Amikor mondom neki, hogy tervezek venni egy újat, akkor mondta, hogy nem kell, mert az imának a szívemben kell élnie. Igen, lehet, hogy túlzottam kiegészítőbe ment át nálam ez az imalánc, de mégis valami kapaszkodót jelentett számomra Isten felé, és ezt is egy hitvallásnak érzem meg kifelé. A nagyi miért úgy áll hozzá, hogy megmondja nekem a tutit, és miért nem úgy, hogy támogat engem abban, hogy jobban meg tudjam élni, azt, aki én vagyok? Főleg úgy, hogy nem az ő elgondolásával ellentétes nézetet hirdetnék a karomon. A nagyi konzervatív evangélikus, de valahol modern is, mert Facebookozik, és okostelefonja is van.

febr. 1. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Igaza van abban, hogy a hitednek belülről kell jönni, de ha jól esik viselni egy ilyen kiegészítőt, akkor hajrá
febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 KZitus ***** válasza:
63%

Szia

Lehetséges, hogy az imáról nem egyforma az elképzelésetek a nagyiddal, ezért mondhatta: "... az imának a szívemben kell élnie."

Számodra mit jelent az ima?

febr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
27%
Egész vallás egy baromság
febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Személy szerint úgy vélem, Isten szavában leírtak az, ami megmutatja a helyes utat. Ha azt mondjuk, hogy Krisztus követői vagyunk, akkor mi miért nem tudunk úgy imádkozni ahogy Ő is tette, és a Tanítványai is?

A keresztények soha nem használtak kiegészítőket az imádatukban. De a valamikori választottak, az Izraeliták sem.

Én megértem, hogy sokak "mankót", vagy is kézzelfogható dolgokat keresnek ehhez.

Ám Isten szellem, vagy is nem úgy néz ki mint egy fizikailag megformált alakzat, vagy tárgy. Nem lehet hozzá hasonlítani senkit.

Erről maga Isten is nyilatkozik, és nagyon haragszik az ilyesmiért.

Ezért is tiltja, és tiltotta mindig is a tárgyakat.


(Ézsaiás 40:25) 25 „Kihez hasonlíthattok engem, hogy egyenlő volnék vele?” – ezt kérdezi a szent Isten.

(Cselekedetek 17:29) 29 Mivel tehát Isten gyermekei vagyunk, nem szabad azt hinnünk, hogy az Istenség aranyhoz, ezüsthöz vagy kőhöz hasonló, olyasmihez, amit az emberi művészet és elgondolás formált meg.

(2Mózes 20:5) 5 Ne hajolj meg előttük, és ne hagyd magad rávenni a szolgálatukra,. . .


János apostol igen keményen fogalmaz erről, azt írta, arról aki ilyesmit használ:

(1Korintusz 10:19, 20) . . .a bálványáldozat vagy a bálvány számít valamit? 20 Nem, hanem azt mondom, hogy amiket a nemzetek áldoznak, a démonoknak áldozzák, és nem Istennek.. . .

febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

A csotki nem katolikus, hanem inkább ortodox "imakellék". A nagymamád reakciója helytelen volt, lehet nem ismeri Pál apostol felhívását, hogy szüntelenül imádkozzunk? A csotki, illetve az általad mondott Jézus ima is ezt a szüntelen imádkozást segíti.

Kérdezd meg őt, vagy azokat, akik ebben problémát látnak ebben, hogy ők vajon szüntelenül imádkoznak-e.

febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az egyik nagy tenor,következetesen egy fehér kendőt tartva a kezében énekelt azért,hogy észrevegye magáról,amikor felesleges gesztusokat tesz éneklés közben.


Ha azért viselsz magadon kiegészítőket,hogy azok emlékeztessenek a mennyei Atyával való közösségre,az jó dolog,csak ne gondold azokat Istent transzformáló csodatárgynak.

febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, a nagymamadnak lehet sajat velemenye, ami lehet mas, mint a tied. A finn evangelikusok hasznalnak csotkit (nem mindenki), es mondjak is nekik, hogy probaljak ki a Jezus ima ismetelgeteset. Remlik, hogy magyar evangelikus lelkesztol is hallottam mar ezt, de nem biztos.

Szoval nyugodtan vegyel masikat. A csotki nem maga az ima, hanem egy imaszamlalo eszkoz, illetve esetleg jelzed vele az identitasodat a kulvilag fele. Nem jelenti azt, hogy ugy gondolod, nem a szivedben van az ima.

febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7.Hsz!


Imádságok ismételgetésére adott parancsot Jézus,vagy apostolai?


Én nem tudok ilyenről!


Az imádságok ismételgetése a keleti vallások hatására vált bizonyos felekezetek szokásává. Nem keresztény szokás!

febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

8.

A kora kereszteny egyhazatyak (sivatagi atyak) raktak ossze a Jezus imat, pont azert, hogy a "szuntelenul imadkozzatok" felszolitasnak eleget tegyenek. A csotki csak egy praktikusabb valtozata az imaszamlalasnak, mint amit eloszor probaltak (koveket raktak egyik oldalrol a masikra, de a csotki tipusu lancot jaras es munkavegzes kozben is lehetett hasznalni).

Hogy van-e helye vagy ertelme az imak ismetelgetesenek vagy a rogzitett imak imadkozasanak, az egyeni megiteles kerdese. De kereszteny szokas.

febr. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Az imák ismételgetése NEM keresztény szokás!


Az a keleti vallási szokások átvétele.

A zsidók sem ismételgetik az imádságaikat.

febr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!