Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell keresztszülő ahhoz...

Miért kell keresztszülő ahhoz hogy megkeresztelkedhessek?

Figyelt kérdés

A családban senki sincsen megkeresztelkedve,ismerőseim sem keresztények

Utána olvastam és csak akkor keresztelkedhetek meg ha vannak keresztszüleim.Nekem nincsenek és nem is tudnék kit keresztszülőnek fogadni

Nagyon szeretnék megkeresztelkedni de ezt felháborítónak tartom hogy emiatt nem keresztelkedhetek meg….



ápr. 21. 14:05
 1/8 Lucifer-666 ***** válasza:
50%

Furcsa. Az én keresztszülőm semmit nem adott az életemhez, főleg nem hitben.

Szerintem a templomból bárkit megkérhetsz, ha fontos.

ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul olvastad, lehet kereszteletlen embert is kérni, ez esetben őt nem keresztszülőnek fogják hívni, hanem a keresztség tanújának.


Mivel ez egyházi értelemben egy jogi aktus is, ezért szükséges egy bizonyító tanú is.

ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem fontos a családból választanod, ha keresztelés előtt vagy, akkor nyilván jársz egyházi közösségbe, onnan is felkérhetsz bárkit, aki gyakorolja hitét.
ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Mutass rá, a Bibliába egyetlen egy helyen ahol Isten Igéje azt mondja, hogy kell keresztszülő.Egyetlen egy helyet.


Szerintem nem fogsz találni. Akkor kell?

ápr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

4+


"Utána olvastam és csak akkor keresztelkedhetek meg ha vannak keresztszüleim."


Aki ahol ezt írja az valótlant ír.

ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Már az őskeresztényeknél volt, csak felnőtt esetben nem "keresztszülőnek" nevezték, a feladata az volt, hogy felelősséget vállalt a gyülekezetben a megkereszteltért, segítette a krisztusi úton járni.

Nagyon szomorú, hogy ezekkel ennyire nem vagytok tisztában.

ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 IstenGyermeke1 ***** válasza:

A keresztszülő feladata, hogy az újonnan megkereszteltet vezesse a hit útján egész életében. Ezért kell egy mindenképp.

Valóban bármely megkeresztelt és megbérmált, egyházi cenzúra alatt nem álló, 16. életévét betöltött, hitét gyakorló katolikus lehet. Te döntöd el, ki, akár a plébános is lehet.

ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Egyátalán miért vagy felháborodva?


Sokat kell még csendesednek és ebben valóban segít a kereszténység.


A keresztszűlő arra kell, ha árvaságra jutsz, vagy éppen nincs keresztény a családban, akkor segítsen.


Éppen neked van a legnagyobb szükséged rá, mert nincs ilyen a közeledben.


Én válallak.

ápr. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!