Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hol állítja magáról...

Jézus hol állítja magáról félreérthetetlenül, hogy Ő a megtestesült Isten?

Figyelt kérdés
Több keresztény kisegyház is tagadja, hogy Ő volna az megtestesült Isten, és alá is támasztják az írásokkal, csak mint embert vagy mint angyalt állítják be a teológiájukban, és miért ennyire kétértelműek a róla szóló Szentírási szakaszok, miért ilyen félremagyarázhatóak a személyére valló utalások, miért nem kétséget kizáróan egyenesek?
2019. dec. 24. 07:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%

János 1:1‭-‬4‭, ‬


Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és ISTEN VALA AZ IGE. Ez kezdetben az Istennél vala. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;


14.És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Máté 25:11‭-‬13

Később pedig a többi szűzek is megjövének, mondván: Uram! Uram! nyisd meg mi nékünk. Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket. Vigyázzatok azért, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok, a melyen az embernek Fia eljő.


Máté 23:8

Ti pedig ne hivassátok magatokat Mesternek, mert egy a ti Mesteretek, a Krisztus; ti pedig mindnyájan testvérek vagytok.


Jelenések 21:6

És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.


János 6:48

Én vagyok az életnek kenyere.


János 14:6

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2019. dec. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%

Az ókori keresztény hitvédelem szerint amikor az eretnekekkel vitatkozunk, nem az Írásokkal kell érvelni, mert azzal nem teszünk mást, minthogy hallgatjuk az eretnekek istenkáromló tanításait. Az eretnekeket nem szabad az Írashoz való vitához engedni, más területen kell eldönteni a kérdést. A kérdés pedig ott van, hogy kit illet meg az Írás, mert aki annak jogos tulajdona, ott lesz annak helyes értelmezése. Krisztus apostolai ugyanis a világban gyülekezeteket alapítottak, amiknek élére püspököket állítottak, akiknek átadták a helyes tanítást (apostoli jogdolytonosság). A püspökök pedig ezt a tanítás megőrizték, és átadták a következő generációnak. Nyilvánvaló tehát, hogy ahol apostoli eredet van, ott van a helyes tanítás.


A kisegyházakat nem az apostolok alapították, hanem mind a 19-20. században keletkeztek a Miller mozgalom szétesése után, önjelölt (hamis) tanítók által, tehát nem lehet náluk az igazság.


A fenti gondolatmenet Tertullianus: Pergátló kifogás az eretnekek ellen című művén (i.sz. 200) nyugszik.


Kellemes ünnepeket.

2019. dec. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
49%

János 13:13

Ti engem így hívtok: Mester, és Uram . És jól mondjátok, mert az vagyok.


János 8:58

Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.


János 1:15‭-‬18


János bizonyságot tett ő róla, és kiáltott, mondván: Ez vala, a kiről mondám: A ki utánam jő, előttem lett, mert előbb volt nálamnál. És az ő teljességéből vettünk mindnyájan kegyelmet is kegyelemért. Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.

2019. dec. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
0%

Ha egyszerűen értelmezzük a bibliát akkor egyértelműen istennek mondja, ahogy említették. Sőt ha a zsidó levelet olvassuk akkor az égő csipkebokorban is ő jelent meg.


Viszont a történelmi egyházban sincs apostoli folytonosság. Ha valakik ki akarják sajátitani az írásértelmezést erre hivatkozva akkor egyszerűen ellentmondunk nekik.

Az írást mindenkinek van joga értelmezni, az egy más kérdés hogy mit süt ki belőle.

2019. dec. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
15%

Így van, Jézus az Atya kebelén van, hisz maga mondta: "Elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálamnál".

Természetesen seholsem jelentett ki olyat, hogy ő a megtestesült Isten, erre remek példa az Atyjához intézett imája.

Illetve ahogy az 1Korinthus 11:3 rámutat, nem egyenlő az Atyjával, ez a vers természetesen Krisztus mennybe menetele után íródott, tehát már nem emberként élt a földön: "Szeretném azonban, ha megértenétek, hogy a férfi feje Krisztus, az asszony feje a férfi, Krisztus feje pedig az Isten."

A Krisztus feje az Isten. Alá-fölé rendeltségi viszony.

De pl az 1Korinthus 15:28 is elég egyértelmű, itt ez áll: "Amikor pedig majd alávettetett neki minden, akkor maga a Fiú is aláveti magát annak, aki alávetett neki mindent, hogy Isten legyen minden mindenekben."

A Fiú aláveti magát az Atyának. Egyértelmű.

2019. dec. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
48%

"Természetesen seholsem jelentett ki olyat, hogy ő a megtestesült Isten, erre remek példa az Atyjához intézett imája."


Nyugodtan el lehet olvasni a fentebb említett igéket, semmi sem tiltja. A Fiú pedig EMBERKÉNT mondta ezeket, vagy a te bibliád már ezt is átírta? Lehet, hogy székláb már nálatok? Mert hogy neked se közbenjáród, se kegyelmet adó az új világ ferdítésben és az őrtorony tanítás alapján, az is biztos. Fura egy evangéliumot igyekeztek terjeszteni.

2019. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
13%

Jézus sehol nem mondja, hogy Ő a megtestesült Isten. Ha megfigyeljük, az Atyáról állit ilyet, akinek az életét köszönheti, miközben az Atya öröktől fogva létezik, addig a Fiú, vagy is Jézus Földi léte előtt márt élt ugyan de volt kezdete, vagy is az Atya valamikor létrehozta.


Ez azt jelenti, hogy az Atyának nem kell segitség a Teremtéshez, viszont szivesen megosztja a feladatokat másokkal, még emberekkel is.

Jézusra a Biblia sehol nem utal sem Mindenható Istenként, vagy Teremtőként, bár bizonyos mértékben használja az "Isten, vagy isteni" jelzőt.

Ahogy Sátán is Atyja a hazugoknak, úgy Jézus is lehet Atyja azoknak akiket megváltott, a halálával. DE nem egyenlő az élet forrásával, vagy Istenével.

2019. dec. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Alex Fly ***** válasza:
54%
Vi­sel­je­tek gon­dot te­hát ma­ga­tok­ra és az egész nyáj­ra, amely­nek őri­ző­i­vé tett ti­te­ket a Szent­lé­lek, hogy le­gel­tes­sé­tek az Is­ten egy­há­zát, ame­lyet tu­laj­don vé­ré­vel szer­zett. (ApCsel 20)
2019. dec. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
52%

1,3. válaszaimat lepontoztátok. 😥 De még maradt egy Igerész amivel tudnék érvelni.


1 Timótheus 3:16

És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

2019. dec. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
39%

8Fülöp így szólt hozzá: Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk. 9Jézus erre ezt mondta: Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya, aki énbennem van, ő viszi végbe a maga cselekedeteit. 11Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek!


János evangéliuma 14:8 (RÚF)


Itt elég egyértelmű.

2019. dec. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!