Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus biztosan a...

Jézus Krisztus biztosan a Mindenható Isten földi megtestesülése volt?

Figyelt kérdés
2019. márc. 5. 16:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%
Egyáltalán nem. Akik személyesen látták, beszéltek vele, nem nézték Istennek, csak később csináltak belőle istenséget.
2019. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha csak ember lett volna akkor hogyan tehetne ma is csodákat?
2019. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
A zsidók azt mondták, hogy azért akarják a halálát, mert Istennek mondta magát. És ez csak egy ige a sok közül. Ha hiszel a Bibliának, akkor igen. Ha nem, akkor úgysem fogod elhinni.
2019. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

A Szentírás szerint, a legközelebbi tanítványai szerint, határozottan igen. Még ha teológiailag nem is teljesen korrekt a megfogalmazásod.


Inkább:

"Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában, aki az Atyától született az idők kezdete előtt. Isten az Istentől, Világosság a Világosságtól, valóságos Isten a valóságos Istentől, született, de nem teremtmény, az Atyával egylényegű, és minden általa lett. Értünk, emberekért, a mi üdvösségünkért leszállott a mennyből."


A Hitvallás pontosabban definiálja.

2019. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De hogy lehetett az Istennnek Fia?
2019. márc. 5. 20:02
 6/21 Wesler ***** válasza:
62%
Mivel a Zsidók megakarták kövezni, mert magát egyenlővé tette többször több ízben is, így igen AZ Isten volt. :)
2019. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 KZitus ***** válasza:
26%

Szia


Itt van néhány idézet, figyeld meg mit momdott Kriszrus magáról, a szavaiból "kiolvashatod" a választ a kérdésedre, vagyis maga Krisztus válaszol neked, nekünk:

János 8:45–52

"Én azonban az igazságot mondom, ezért nem hisztek nekem. Ki az közületek, aki bűnt bizonyít rám? Ha az igazságot mondom, miért nem hisztek nekem? Aki az Istentől van, figyel arra, amit Isten mond. Ti azért nem figyeltek, mert nem az Istentől vagytok.”

A zsidók erre így szóltak hozzá: „Hát nem megmondtuk, hogy szamáriai vagy, és démon van benned?” Jézus így válaszolt: „Nincs bennem démon, hanem tisztelem az Atyámat, ti viszont nem tiszteltek engem. Én azonban nem törekszem a magam dicsőségére. Van valaki, aki megadja azt nekem, és ő a bíró. Teljesen biztosak lehettek benne, hogy ha valaki megfogadja a szavaimat, soha nem lát halált.” A zsidók ezt mondták neki: „Most már tudjuk, hogy démon van benned. Ábrahám meghalt, a próféták úgyszintén. Te pedig ezt mondod: »Ha valaki megfogadja a szavaimat, soha nem hal meg.«

János 10:25–31

"Jézus így válaszolt nekik: „Megmondtam nektek, és mégsem hisztek. A cselekedeteim tanúskodnak rólam, amelyeket az Atyám nevében teszek. De ti nem hisztek, mert nem vagytok az én juhaim. Az én juhaim figyelnek a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. Örök életet adok nekik, és soha, semmiképpen nem pusztulnak el, és senki sem fogja kiragadni őket a kezemből. Akiket az Atyám nekem adott, mindennél értékesebbek, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. Én és az Atya egyek vagyunk.”

A zsidók megint köveket kaptak fel, hogy megkövezzék őt.

János 10:38

"De ha cselekszem, még ha nekem nem hisztek is, higgyetek a tetteknek, hogy megtudjátok, és még világosabban értsétek azt, hogy az Atya egységben van velem, és én is egységben vagyok az Atyával.”

János 17:11

És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk.

János 17:21

hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.

2019. márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"De hogy lehetett az Istennnek Fia?"


Mária volt az anya és a Szentlélek volt az apa.


Lk 1.35

Az angyal így válaszolt neki: „A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának.

2019. márc. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

"Jézus Krisztus biztosan a Mindenható Isten földi megtestesülése volt?"

Igen. Ahogy Pál is írja az egyik levelében: "Isten megjelent testben..." (1 Tim 3.16)

2019. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!