Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, elsősorban kereszt...

Vallásosak, elsősorban keresztények! Milyen színű ruhában járnak az emberek abba a templomba, amelyikbe ti jártok és ti milyen színű ruhában szoktatok menni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 4. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vallásos vagyok de nem járok templomba túl gyakran. VIszont nálunk mindenki ünneplősbe jár, ilyen elegánsabb szerelésbe, kb mint a lagzikba csak hosszú ruhába nem sűrűn.
2020. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MBbpg ***** válasza:
100%

Nálunk van, aki zakóba, van, aki ingbe, van, aki pólóingbe, vannak, akik egyszerű pólóba. Előírás nincs, én általában inget azért mégiscsak húzok, mert ha megtenném egy fontos eseményen, akkor Istent miért ne tisztelném meg vele?

A szín az szintén személytől függ, de ciklámenrózsaszínbe nem nagyon láttam embereket :)

2020. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:
89%
Ízlésesen, színesben
2020. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt hogy munkahelyi egyenruhában mentem 🙂 persze nem direkt, behivtak mert meglattak h ott megyek.

Amúgy nem öltözök külön ki, van amikor doctor martens bakancsban megyek télen csak azt hordom.

Viszont van egy ilyen fehér pulcsim igazi minőségi drága fajta amit kifejezetten templomba jarashoz vettem meg. De erről még olyan érzésem van h játszom az alszentet, hiszen a ruhám többsége fekete. Ilyen a stílusom.

2020. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta, vasalt ruhába szoktam, ami lehetőleg nem szakadt,visszafogott szín, és lehetőleg figuratív minták ne látszódjanak (ne zenekaros, vagy viccfeliratos pólóba menj lehetőleg). De nincs erre előírás, egy koldus ugyanúgy részt vehet, de a közösségi minimál normákat azért elvárják, tehát mondjuk ne zavarja a többi bentlévőt két hét mosdatlanság testszagával, mert az nem különb annál, mintha hangoskodna. A szegénységet is lehet méltósággal viselni.
2020. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Én nem járok templomba, de ha kötelező misére kellett menni, akkor mindenki barna meg fekete kabátba volt, mert hideg volt a templomba. xd
2020. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Prókátor ***** válasza:
83%

A többiek mindenféle színű ruhákban járnak, és én is. Kivétel télen, mert csak fekete színű kabátom van.

Kivétel még ha temetési mise van, mert akkor majdnem mindenki feketében/sötétben van.

2020. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Már-már szakadásig használt sötét kék faramer vagy a régen kinőtt ezer éves sötét kordnadrágom valami pólóval vagy kabáttal. (Persze csak amíg jártam).

Nyáron meg tudja a kutya. Rövid vászonnadrág és kabát.

2020. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény nem vagyok,de jártam gyülekezetbe. Hát bármilyen szín,az teljesen mindegy. Viszont nyilván szolidan,hogy a kipufogó ne villanjon már ki.
2020. máj. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem figyeltem még meg, mindenféle színben járnak az emberek. Én sem szín alapján döntök. Egy alkalom van, a nagypéntek, amikor feketében megyek.

Ha nem is veszek fel túl ünnepélyes ruhát, de azért igyekszem kicsit elegánsabban. Azért mégis Isten házába megy az ember, a szentmisén pedig Jézussal találkozunk. De sokan jönnek széldzsekiben, pufidzsekiben és melegítőben (nők is) és ismerem őket, átlagos vagy jobb anyagi helyzetben vannak, szóval nem a pénz hiánya az indok. De ismerek olyan helyet, ahol kiöltöznek az emberek (főleg inkább vidéken), szóval ez helyspecifikus is.

2020. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!