Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasságon kívüli szex (parázn...

Házasságon kívüli szex (paráznaság) tekintetében a "barátnőmmel" vagy egy prostival folytatott szex egy szinten van bűn tekintetében?

Figyelt kérdés
Hisz egyik sem a feleségem.

máj. 11. 09:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 tgt ***** válasza:
59%
Ha valaki a szomszéd feleségével vagy férjével fekszik össze, akkor házasságtörő. Az Ószövetség ezt halállal büntette, vagyis nagyon súlyos bűnnek tartotta.
máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 tgt ***** válasza:
65%
Az Ószövetség engedte a poligámiát, vagyis egy férfinek lehetett több felesége is, de egy nőnek csak egy férje lehetett.
máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 A kérdező kommentje:

32#

Ez új.

máj. 13. 19:56
 34/80 tgt ***** válasza:
56%
Egy férfinek lehetett akárhány felesége, de mindegyiket jól kellett tartani, megadni nekik mindent és szexuálisan kielégíteni.
máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
70%
Biblia szerint mindkettő bűn, normális ember és a törvény szerint egyik sem. Én aztán pont lecarom, hogy te melyiket csinálod, és esetleg bűnösnek tekinted a normális embereket.
máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
62%

#31

Úgy látszik, hogy az első példámat szépen ignoráltad, azt már nehezebben tudtad volna kimagyarázni, igaz? :)

máj. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 tgt ***** válasza:
31%
36-os: Nem ignorálom. A Biblia nem támogatja az egyéjszakás kalandokat. Ha valaki lefeküdt egy hajadon lánnyal, utána már a feleségének számított, felelős volt érte, el kellett tartania.
máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
77%

#37

Értem, tehát azt mondod, ha ma két fiatal összefekszik, akkor onnantól fogva Isten előtt elválaszthatatlanul házasok.

máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 tgt ***** válasza:
51%
38-as: azt mondom, hogy a bibliai időkben a házasság létrejöhetett szexuális kapcsolat által. Izsák bevitte Rebekkát a sátrába, magáévá tette, onnantól ők házasok voltak. És Isten nem emelt kifogást. A Biblia később sem szabályozza, hogy meddig együttélés és mikor házasság. Vagyis az élettársi kapcsolat és a házasság között nincs különbség.
máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a Biblia elég zavarosan kezeli a szexualitást. Már ha azt kezelésnek lehet mondani... Mindenki azt olvas ki belőle amit akar.

Lóth, akit Isten méltónak tartott arra, hogy megmentse őt és családját Szodoma és Gomora elpusztítása előtt, angyalt küldött hozzá, hogy csomagoljanak, és tűnjenek el mielőtt Isten elpusztítja azokat (csak megjegyezném, hogy ők is Isten teremtményei voltak, csak selejtesre sikerültek?).

Nos, ez a kiválasztásra érdemes Lóth hallgatott is Isten követére - miközben a lányait bedobta volna a közösbe(!) megléptek. Lóth anyóka ugyan menet közben sóbálvánnyá vált, mert kíváncsi volt a pusztításra, de ez Lóthot nem nagyon zavarta. A lányaival békésen összefeküdt, és gyermekeket nemzett nekik! (ezt nem én találtam ki, ezt a Biblia írja!).

És ez csak egy példa.

Úgyhogy én nem élek bibliai erkölcsök szerint, és köszönöm szépen, nagyon jól el vagyok a szeretőimmel...

máj. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!