Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasságon kívüli szex (parázn...

Házasságon kívüli szex (paráznaság) tekintetében a "barátnőmmel" vagy egy prostival folytatott szex egy szinten van bűn tekintetében?

Figyelt kérdés
Hisz egyik sem a feleségem.

máj. 11. 09:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
25%

32,34


Innen id látszik, már akkoris mekkora kettős mérce volt. Ha valaki mindenkivel dug, nekem is engedje akkor.



Ennyi.

máj. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
65%

Nézzük gyakorlati szempontból az eredeti kérdést, azaz határozzuk meg milyen értelmeben használjuk a "bűn szintek kifejezést"


Mondjuk a magával vont bűntetés szempontjából?

tehát pl: az egyik 10 évvel tovább fog a végtelenségig a pokolban kárhozni?


Vagy mondjuk a megváltás/bűnbocsánat szempontjából:

Az egyik nehezebben nyer bűnbocsánatot?



Bennem nincsenek kétségek ide vonatkozó válaszok kapcsán, de mindenki döntse el maga

máj. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 tgt ***** válasza:
32%
52-es: a partnerünk megcsalása nem azért bűn, mert a Biblia annak tartja. Ahogy a gyilkosság, a hazugság, a lopás, az állatkínzás sem azért bűn, mert a Biblia tiltja. Minden egészséges lelkű ember tudja, hogy ezek nem helyes cselekedetek, akár hívő, akár nem.
máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 A kérdező kommentje:

53#

Viszont a házasságon kívüli kölcsönös megegyezésen alapuló szex esetén sem érzik bűnnek ezt,nem hiába ölt ekkora méreteket társadalmi szinten,ahogyan a homoszexualitást sem tartják sokan annak,hisz "nem ártanak senkinek" és ott is két felnőtt ember van.Az alkoholozmus sem tűnik annak mert miért lenne az bűn hogy otthon berugok egyedül vagy barátokkal,lehet még aranyos is vagyok tőle,mégis a részegeskedés is az.Szóval azért sok olyan elem van,amit a modern felfogás nem tart annak,az Isten kinyilatkoztatása pedig igen,éppen ezért nem szabad az embernek az erkölcsi érzékeire hallgatni,mert azt ezer dolog kondicionálja,sőt manapság egyre inkább a bűn a "norma" lásd a meleg párokra áldás mondás lehetőségét.

máj. 15. 23:04
 55/80 anonim ***** válasza:
0%
Ne már még mindíg erre írogattok,engem ez nem érdekel,nem vagyok megcsaló álszent ember..Most már fejezzétek be,elegem van belőletek.
máj. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
39%

Békesség neked, kérdező!


Az egyik legfontosabb, hogy mi is a bűn? Mert valójában az ember nem bűnös, hanem az Igazságban tudatlan. Ez egy vallásos ítélkezést okozó kifejezés. Mivel sokan a vallásukat túlságosan is előtéreb helyezik, így dogmatikusan hisznek abban. Megtelik a szív babonával, és amikor valaki vétkezik, elesik szimbolikusan, akkor ezt bűnnek éli meg, ami pedig olykor egyenes út az önvád, az önsanyargatás felé, ami maga a sátáni lelkület szimbolikusan. Nem bűn van, hanem Istenkáromlás, maga Mondja Krisztus. Az a vétség, ami nem nyer bocsánatot. Nem bűnről beszél. Ez a kifejezés erőteljes és vádoló.


Másrészt mi az a házasság? Mert egy igaz kötelék van, ami a házasság intézményét takarja, az pedig az a kötelék, amikor a Szent Lélek és a lélek egybe kel lelki síkon. Az ő nászuk az igaz házasság. Amit az ember csinál, ráadásul úgy, hogy más adja őket össze, az csupán a test frigye. Ezért van az, hogy a legtöbben egy mérgező, romboló kapcsolatban sínylődnek, de kifelé álarcot hordanak és képmutatóan mosolyognak, de legbelül a házasságuk romokban hever és megcsalják egymást. Vagy elválnak vagy tovább szenvednek, azért, mert megszoktak, gyermekek is vannak már, nem akarnak váltani, de főleg azért, mert félnek attól, hogy a környezetül megszólja őket. Ez volna az igaz házasság? Ennek van értelme? Ez lélekben épít? Keveseknek igen, ők gyermekek, de a legtöbben testi indulatból esküsznek, úgy, hogy a kötelékükben nincsen ott Isten megtartó ereje. Magukban bíznak, egymásban, ezért hullik az szét.


A szexualitásról pedig annyit, az az Igazság, hogy annak bármilyen formája! (kivétel a gyermeknemzést, amikor a két fél, akik alázatosak és szelíd szívűek, mert ez a folyamat már nem elsődlegesen a testi perverziók megéléséről szól, hanem annál magasztosabbról) utálatos Isten előtt! Mindegy, hogy valaki azzal áltatja magát, hogy ő bizony kivár, és csak a házastársának adja oda a testi ártatlanságát (ha tesi ártatlanság, akkor miért adja azt oda? Az egyik legnagyobb kincs, ha valaki ilyen téren azt megőrzi. Magam nagyon bánom már, hogy ezt is elveszítettem), vagy ő nem lép félre, egy házasságban, kapcsolatban. A testiség az semmi másról nem szól, csak egy önző birtoklási viszonyról, amely rítusban a két fél kemény kifejezéssel élve, elnézést érte, de állatias indulattól vezérelve éli ki a másikon a tesi perverzióját! Ezt nem lehet más szóval leírni, hiszen érdemes megfigyelni, amikor túlhevült a két fél, miként esnek egymásnak, csak hogy könnyítsenek azon a belső nyomáson. Ebben hol van a lelki gyermek, ebben hol van Isten kegyelme? Magam is ezt tettem akkoriban, vétkes vagyok magam is, de hála a Léleknek, már nem élek vele. Az az igaz szabadság, az elsődleges Isten szabadító ereje az Igazságban, utána az, amikor valaki már felszabadul a test vágya alól. Óriási súlyt fog levetni magáról Isten segedelmével. Még számomra is próba ez, de már élem lélekből, hogy a testi vágy nem helyénvaló. A legtöbben viszont azt nemhogy nem látják meg hanem még habzsolják is azt. Olyan dolgokat tesz egymással a két fél a hálószobán belül (olykor kívül is), hogy még rágondolni is fertelem! Fel sem tudom már fogni, miként voltam erre magam is képes korábban, eddig nekem sosem volt extrám beállítottságom. Egyrészt a saját lelkemet sem tiszteltem ezzel, sem a másik fél lelkét. Ez lealacsonyítás a testi síkra. Holott Isten Életében lelkiség van már, nem testiség. Benne van a szóban: a test is ég! A testi-ég! Annyira nyilvánvaló. Az ember, a lelki gyermek a menyasszony a Bibliában is. Az igaz Vőlegény szimbolikusan pedig Krisztus. A házasság köteléke szép is tud lenni férfi és nő között, de csak akkor, ha a két fél lélekben gyermek. Őszintén erre, mennyien képesek? Régen férfi és nő a házasságban nem érintette egymást, csak a gyermeknemzés során. De azóta az ember elfajzott, köszönhetően annak a megannyi életellenes ingernek, ami árad a világból, és amit beszív. Látott már valaki pici gyermekeket játék közben? Vagy pillangókat, akik a réten repdesnek és udvarolnak egymásnak? Hol van azokban testiség, perverzió? Sehol. Ez Isten élete. A szexualitás üzlet, egy testi önző vágy. És el lehet engedni, lehet nélküle élni, de csakis Isten segítségével. Ha ezt valaki megtapasztalja, egy egészen más világot fog majd szemlélni. Ráadásul azt is mondja Krisztus, hogy akik már lélekben újjászülettek, azok többé nem házasodnak! Olyanok lesznek, mint a Menny angyalai. Nem szárnyas meg babonás lényekké válnak, hanem elengedik a testi vágyaikat. A lélek nemtelen.


Legyen meg a hitünk szerint, és a Szent Lélek szabadítson meg a Babilonból!


Üdv.

máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 IstenGyermeke1 ***** válasza:
49%

#56

Tudjuk, hogy szerinted nincs olyan, hogy bűn, még akkor sem ha a Szentírás ezt mondja. Ne fáraszd magad, tudom, hogy “oltárra emelem a betűt,” ahelyett, hogy a te tévedhetetlen szavaidra hallgatnék, amik ugye felülírják a Szentírást. Az meg más tészta, hogy ha valaki egyetért valakivel hitbéli dologban, az a gonosztól való, főleg ha az egy egyház tanítása. Legalábbis szerinted.

Remélem észrevetted, hogy a házasság lényegéről egyezik a véleményed Egyházunk tanításával. Az megint más kérdés, hogy a te véleményed szerint meghatározhatatlan időben, mint állapot áll be. Megkérdezhetném, hogy szerinted ki számít házasnak, s mikortól? (A “mindenki más rossz” körítésre nem vagyok kíváncsi, úgy kell kibányászni a valódi tartalmat a blablából).

Ez új nekem, hogy te is elfogadhatónak tartod az általánosítást. És élsz is vele. Lehetséges, hogy nem a keresztény tanítás ömlik a médiából; s a világ eszméi okozzák azt a jelenséget, amit leírsz? Kizárt dolog lenne, hogy ennek a jelenségnek az előfordulása a vallásos házasságoknál kisebb? És miért lesz valaki egyből képmutató, ha valamilyen egyház tagja? Ezt az ítélkezést tanította Krisztus?

És most következik a tömény hazugság, a Szentírással való teljes szembemenés; az Isten művének rossznak tartása (AZ az istenkáromlás! Továbbá az eretnekség maximalizmusa.) Azok az aktusok, ahol nincs esély a gyermeknemzésre, ahol mesterséges fogamzásgátlást használnak, ahol dominancia van jelen azok tényleg a fertelem kategóriába esnek. Viszont a házastársi, teljes, örök és tökéletes odaadó szeretetének nyelve a szexualitás; ezért nevezzük SZERETkezesnek is. Ezt rossznak kikiáltani a rossz.

A válaszomban — esetlegesen — használt idegen eredetű szavakról nem áll szándékomban végigolvasni azt, hogy miért rosszak, tehát ne is fáraszd magad a leírásával. Várom mikor érted meg, hogy a kultúra, a műveltség és a tudás nem ördögtől való dolgok.

Ezen felül nem fogom megkapni a különböző privát üzeneteket, melyekben a “sátán szolgája” címet próbálod reám aggatni, az ellenkező nembe tartozásomat próbálod bizonygatni, ezen felül a bennem nem lévő, irántad való harag és gyűlölet létezését feltételezed, és ehhez hasonló dolgokat rám bizonygatni.

Pax Domini sit semper tecum! (Az Úr békéje legyen veled mindenkor!)

máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
0%
Fejezzétek be azonnal,elegrm van belőletek megcsalók..
máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#54

A meleg párom megáldása NEM EGYENLŐ a viszonyuk jóváhagyásával. Olvasd csak el a Fiducia supplicans nevű dokumentumot (fent van magyar nyelven a katolikus.hu-n; hadd ne kelljen belinkelnem). Az áldás és a házasság között hatalmas különbséf van.


#58

Érdekes módon nem tudok olyan lányról, akit megcsaltam volna…

Ha pedig számodra érdektelenné vált a téma, a megválaszolt kérdéseknél a kérdés neve mellett van egy kis x. Azt megnyomod, nem kapsz értesítést a kérdésre adott válaszokról. Ilyen egyszerű.

máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 A kérdező kommentje:

58#

Jah áldást mondani még belefér erre?Én kérek elnézést,ahogy az üres pokol koncepció is csak egy megnyugtató jópofaság.

máj. 16. 23:18
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!