Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden vallás egyenlő?

Minden vallás egyenlő?

Figyelt kérdés
A morális relativizmus hívei szerint, minden erkölcsrendszer egyenértékű. Ez kifejezetten progresszív körökben népszerű. Szerintetek ez így van? Van olyan vallás amely például békésebb, vagy olyan amelyik veszélyesebb, vagy mindez szubjektív?

máj. 11. 21:38
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
44%

Véleményem szerint valamilyen isteni, abszolút erkölcs nem határozható meg amíg nincs bizonyítva egyik vallás istene sem. Élni lehet úgy, hogy valamilyen istenben vagy istenekben hisz valaki és az általa leírtnak vélt erkölcsi tanításokat követi de azok attól még nem lesznek abszolútak maximum hihet abban vagy annak hazudhatja.


Objektívan azonban lehet vizsgálni eltérő erkölcsi szabályok hatásait a társadalmakra. Így pedig meglehet állapítani egy-egy erkölcsi nézetről, hogy az az adott társadalom működése, a társadalomban élő emberek, stb. szempontjából jótékony, jótékonyabb vagy inkább kártékony hatású-e.

máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
0%

11

Szerintem mindössze két lehetőség van: Vagy értelmes és intelligens alkotója van a világegyetemnek és az emberi életnek is, vagy a vak véletlen "szükségszerűség" alakította ki az egészet.


E két verzió közül én az elsőt választom, de nem vakhit, hiszékenység alapján, vagy mert így neveltek, mert egyik sem játszik. Sokan a természettudományos ismereteik alapján döntenek a teremtés mellett - akár magas képzettségű tudósok, kutatók, akár csak kíváncsiságból foglalkoztak a kérdéssel.


Ha van Teremtő, akkor annak minden valószínűség szerint van oka és szándéka is. Ezekre a Biblia válaszol.


Tehát ha van szándéka a teremtményeivel, akkor ezt valahogyan közli is velük. Ez is van.


Persze egymásnak ellentmondóndó források, szervezetek léteznek, de ezek objektíve kutatható dolgok. Lehet őszintén és lehet a saját vágyai szerint.



Nyilván az első a nyerő és értelmesebb módszer.


Vagyis minden kutatható és ha ez kellő őszinteséggel és alapossággal tesszük, akkor helyes válaszokat kapunk.


A meggyőződésem az hogy van abszolút isteni erkölcsi mérce, ami minden egyes embernek az előnyére válik a földön.


Nem az a baj, hogy nincs, vagy ezek nem jók, hanem az hogy az emberiség nem hajlandó követni.


Ezért tartunk itt a harmadik vh küszöbén!

máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
71%

12

"Ha van Teremtő, akkor annak minden valószínűség szerint van oka és szándéka is."

Már mint a teremtőnek létezésének van oka? Akkor már a teremtőnek is van egy teremtője?

Milyen alapon jelented ki, hogy valószínüleg van szándéka a teremtőnek? Egy olyan lényről írsz akiről nem lehet tudni semmit csak feltételezések vannak. Már a létezése is pusztán egy feltételezés. Itt nincs semmilyen valószínű.


"Ezekre a Biblia válaszol."

MI???? Tehát nem lehet tudni, hogy van-e teremtő. Nem lehet tudni, hogy ha van teremtő akkor az milyen. DE a Biblia az ennek ellenére tuti biztosan leírja a teremtő szándékait.

Részletezzem, hogy ezzel mi a probléma vagy ebből is össze tudod rakni?


"Tehát ha van szándéka a teremtményeivel, akkor ezt valahogyan közli is velük. Ez is van."

Még a létezésére sem volt semmilyen bizonyíték. Arról nincs semmi, hogy milyen a teremtő de már abból a sokadik bakugrásból indulunk ki, hogy van szándéka aztán még egy bakugrás, hogy ezt biztosan közölni is fogja.


"Lehet őszintén és lehet a saját vágyai szerint."

Utóbbira a példát megmutattad.


"Nyilván az első a nyerő és értelmesebb módszer."

Akkor inkább csináld azt.


A probléma ezzel az egésszel az, hogy a gondolat menet kezdőpontjából csak akkor jutunk el abba a végpontba amit te akarsz ha a bemutatott bakugrásokat alkalmazunk egy előre megadott irányba ahelyett, hogy a logikus irányt követnénk.


Már az előtt meghatároztad a célt, hogy a gondolat menet elkezdődött volna ezért el kellett csalnod az egészet.


"de nem vakhit, hiszékenység alapján, vagy mert így neveltek, mert egyik sem játszik"

Ezt egyáltalán nem sikerült itt bemutatnod.

máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
0%

8


Miért van olyan érzésem, hogy magadról írtál!?

máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
40%

#14

Én nem hiszem azt, hogy világunkat nem létező lények népesítik be.

Ettől mondjuk még én is lehetek elmebeteg, de akkor azt meg kell indokolnod valamivel, ahogy én megindokoltam, miért bolond minden vallásos és miért egyenlő minden vallás. (Mert csak agybetegek hiszik el az összes vallás mesebeli lényeinek létezését)

máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
29%

15

Az, hogy én megtaláltam, amit ...Akit kerestem itt a földön az Téged nem vigasztal, nem is bizonyíték Neked.

Mindenesetre tanúja vagyok annak, megbizonyosodtam azfelől, hogy Jézus valóban feltámadt és él.


Keresd Őt a kérdéseiddel és válaszolni fog.

Max.akkor tuti találkozol Vele, amikor eljön ítélni élőket és holtakat.

Áldjon meg Tégedet az Úr Jézus Krisztus és adjon Tenéked békességet !

máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
11%
Aki szerint minden vallás egyenlő, az szíveskedjen és költözzön Afganisztánba.
máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:

16

Te most alá akarod támasztani azt amit a 8. válaszban írt? Ha igen akkor nagyon jól csinálod.

máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
29%

Köszönöm a jóindulatot, de talán nem ismered a természettudományos módszert, amellyel meg tudjuk különböztetni a valóságot a hamistól, az igazságot a hazugságtól, vagy a tévedéstől.

Pedig nem tilos neked sem tanulmányozni:

[link]

Ezzel meg tudnád gyógyítani beteg elmédet, amivel olyanokat beszélsz be magadnak, amik nincsenek és soha nem is lesznek. Nem lesz végítélet, mert nincs Isten, meg Mennyország, meg pokol, meg örök üdvösség, etc...

Én meg kívánom neked, hogy szegény beteg fejed legyen egészséges.

Gyógyulj meg, ha tudsz.

Én mondjuk rettenetesnek érezném, ha megbolondulnék és ilyen nem létező dolgokat képzelnék be magamnak.

máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
65%

19

Csak az nem világos számomra, hogy Téged, miért zavar az én hitem.


Engem nem zavar a Te hitetlenséged és békétlenséged..

máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!