Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden vallás egyenlő?

Minden vallás egyenlő?

Figyelt kérdés
A morális relativizmus hívei szerint, minden erkölcsrendszer egyenértékű. Ez kifejezetten progresszív körökben népszerű. Szerintetek ez így van? Van olyan vallás amely például békésebb, vagy olyan amelyik veszélyesebb, vagy mindez szubjektív?

máj. 11. 21:38
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
32%

#20

Engem nem zavar a te nem létező dolgokban való hited, csak válaszoltam itt egy kérdésre, aztán neked, mivel te szólítottál meg 14.-ben.

Így jutottunk el idáig, ha nem érted, akkor fussál végig rajta.

Én nem tehetek veled semmit azon kívül, hogy felhívom a figyelmedet, aki nem létező dolgokat valóságnak képzel, az beteg.

Ezzel milyen békétlenséget követtem el?

máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
53%

21

Szerintem egy boldog, kiegyensúlyozott ember nem állít ilyeneket embertársairól...

máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
0%

#22

Na de kérem, miért ne állítanék ilyet, ha egyszer igaz?

Vegyük például ezt a huri dolgot. Hát normális szerinted az a muzulmán, aki azt hiszi, hogy ha majd keresztény gyerekeket, vagy egyszerűen nem muszlimokat öldös egy késsel, akkor Allah majd megjutalmazza hetvenvalahány csodálatos szépségű hurival, mint a hit harcosát?

Most hagyjuk ezt a 'hit harcosa ' dolgot, maradjunk a hurinál, mint nem létező, mesebeli lénynél. Hasonló az angyalhoz, de nyilván másabb annál, mert nem tudom ugyan, miként jó ez egy muzulmánnak, de olyan érzésem van, hogy orgiát szeretne majd velük csapni a Paradicsomban a derék harcos, bár lehet, hogy tévedek, de talán érzed, milyen beteg dolog ez a nem létező lény, amiben hisz a szerencsétlen mohamedán őrült. Miért lenne csodálatos szépségű különben és miért lenne belőle egy csomó saját tulajdonban a nőhiányos Iszlám világban, ahol a háremek azt jelentik, ha valakinek tíz asszonya van, akkor kilenc másik férfinak nem jut nő.

Szándékosan írok más vallás őrültségeiről, de a keresztény világ nem létező lényei teljesen hasonlóak.

Aztán mégis, mi a rosseb köze van annak, hogy én boldog, vagy kiegyensúlyozott vagyok e, ha megmondom a mellesleg releváns véleményem egy vitában?

Mégis, mitől lennék én ettől boldog, vagy boldogtalan, vagy kiegyensúlyozott, esetleg pont kiegyensúlyozatlan?

Mi köze van ezeknek egymáshoz?

Lásd be, te csak valahogy döfni akarsz rajtam egyet, mert sokkolt az igazság, amit a tudomásodra hoztam, hogy bolond vagy, ha nem létező dolgokban hiszel.

Pedig akár meg is köszönhetnéd, mert nem lenne muszáj, hogy gyarapítsd azon elmebetegek számát, akik az elmúlt évezredekben mindenféle nem létező lényekben, istenekben hittek és úgy haltak meg a nyomorult palimadarak, hogy elméjüket elhomályosította a valóságtól elszakadt hamis kép, amit mindenféle papok, sámánok, törzsi varázslók bemeséltek nekik, az ostobáknak, mivel kritika nélkül benyalták a maszlagot, amikkel sikeresen megbolondították őket.

máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
42%
Különben igazad van beteg vagyok, a Szerelem betege vagyok.... mindenestre ne zavarjon...én élvezem.Soha nem voltam jobban. Imádom az Igazságot.
máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
Ha imádod akkor miért veted el?
máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
41%
Jézus Krisztus az Igazság !
máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
56%

A hited szerint. Sokak mások hite szerint pedig nem.


Ha valóbban az igazság érdekelne akkor nem a hitre támaszkodnál.

máj. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
41%

27

Valóban...sokaknak más a hite.



Máté 7:13

Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
56%

[link]


"Több mint kétmilliárd hívőjével a legelterjedtebb világvallás."

Tehát a kereszténység, Jézus a széles úttat képviseli amelyiken sokan vannak.


Esetleg úgy gondolod, hogy te a kereszténységen belül jársz a keskeny ösvényen? Mert akkor pedig te rettentően beképzelt vagy ami bűn a kereszténység szemében és amivel cáfolnád, hogy a keskeny ösvényen járnál.

Ha azonban nem a keskeny ösvényen jársz akkor hazugságot követsz.


Elég problémás egy elképzelésed van.

máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
41%

30

Azért elég jól vág az eszed.

Isten úgy szeret engem, ahogy vagyok....mert hiszek Jézusban. Ő az én Pásztorom. Kereszt halált halt értem a kereszten. Vele járom végig a földi utamat, míg végleg haza érek a Mennyei otthonomba.

máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!