Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden vallás egyenlő?

Minden vallás egyenlő?

Figyelt kérdés
A morális relativizmus hívei szerint, minden erkölcsrendszer egyenértékű. Ez kifejezetten progresszív körökben népszerű. Szerintetek ez így van? Van olyan vallás amely például békésebb, vagy olyan amelyik veszélyesebb, vagy mindez szubjektív?

máj. 11. 21:38
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
35%

39

"Azonban, ha egy vallás a többihez képest indokolatlanul több erőszakos cselekedetet szül, szenvedést okoz a hívőknek is akkor az ellen fel kell lépni."


Tisztelt Kérdező! A legnagyobb és legnépesebb vallások, azaz egyházak többsége a fennállásuk óta sok millió ember életének a kioltásában voltak bűnrészesek. És ma is ez folyik! Ez a teológiájukból következik, hiszen pl csak a "kereszténységet" nézve, a krisztusi keresztény szellemtől teljesen eltérve, teljesen természetesnek veszik ezen (papíron) népes egyházak, hogy a híveik nemzeti, etnikai, vagy politikai megosztottságból gyakran végletesen megosztottak legyenek, amely igen sokszor véres és pusztító háborúkba torkollik.


Tehát melyik "vallás", avagy egyház az, amely a "többihez képest - de akár önmagában nézve is, elüt ettől a brutális szellemtől, amikor hittestvérek gyilkolják egymást halomra, mint pl most a két ortodox többségű országban, Ukrajnában és Oroszországban?

máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Nem mindegy, hogy egy békés vallást forgatunk ki saját katonai és politikai célra, vagy a vallás eleve ezt tanítja.


Szerinted minden vallás egyaránt erőszakos alaptanítását tekintve?


Jainizmus = iszlám?

Kereszténység = buddhizmus?


Ez egy olyan leegyszerűsítés ami nem segít.


Ha egy vallás békés alapokon nyugszik akkor a reformáció újra békéssé teszi, ha harcias alapokon nyugszik akkor a reformáció erőszakossá teszi.


Nagyon fontos a vallásalapító személyisége és cselekedetei is.


Nagy eltérések vannak.

máj. 23. 13:57
 43/53 anonim ***** válasza:

42

"Nem mindegy, hogy egy békés vallást forgatunk ki saját katonai és politikai célra, vagy a vallás eleve ezt tanítja."


Igen ám, csakhogy pontosan kéne definiálni azt a teljesen szubjektíven kezelt fogalmát, hogy "békés". Akkor már "békésnek" számít egy közösség, ha olyankor, mikor nem piszkálja őket senki, tehát nincs megosztó tényező, mint pl politikai provokáció, uszítás, vagy nemzeti, etnikai, esetleg valamely politikai ideológiák mentén történő megosztó hatás, tehát ezek hiányában többé-kevésbé elvannak nagyobb viszályok nélkül?


Vagy akkor számít egy vallási közösség valóban békésnek, ha akkor sem fogadják el a katonai szolgálatot, ha ezek némelyike, vagy mindegyik felsorolt megosztó hatás érvényesül és ilyenformán külső támadás éri a közösség összetartó erejét?


Tehát hogy érthetőbb legyen: ha egy általad "békésnek" nevezett vallási szervezet hagyja magát - akár végletesen is megosztani a fent említett hatások által (nyilván ez csak úgy lehetséges, ha egyébként sem voltak egységesek ezen területeken), és ez miatt egymás ellen (és mások ellen) fordíthatóak, akkor egy ilyen közösség nevezhető-e békésnek?


Értelemszerűen a másik oldalon azok vannak, akiket nemzeti, etnikai vagy politikai alapon sem lehet egymás ellen felhasználni aljas emberi célokra. Mert hogy világméretű közösség is van ilyen.


Mindkét oldalon vannak kivételek, az elsőben is nagyon kevesen, de a másodikban is nagyon kevesen.

máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 IstenGyermeke1 ***** válasza:
0%

Nekem ennyi elég volt.

Laudetur Iesus Christus!

máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

Marha jó, jelenteni az hozzászólásom, amikor szó szerint idéztem a hadíszból meg a koránból?


Csúnya dolog cenzúrázni az igazságot!

máj. 24. 10:54
 46/53 anonim ***** válasza:
Valakinek így se tetszett? Pedig szerintem az egyik legjobban megfogalmazott, jó kérdés volt! Csak így is hiányos. 😉
máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
Március 15-e hülyeség 😂😂 annak mi köze a bibliához? Tisztában vagy vele, hogy március 15-én szabadságharc volt és arra emlékezünk? Ez egy tény, amit emberek átéltek, ne hasonlítsd már össze a vallással. Az ajándékozás sem kötődik egyáltalán a bibliához. Köztudott, hogy annó Szent Miklós minden decemberben megajándékozta a gyerekeket, innen ered a Mikulás és vált hagyománnyá a mai napig. Az ilyen reális dolgokat miért hozod fel? Ezekre van bizonyíték, nem úgy mint arra, hogy krisztus feltámadt, meg szűz mária anélkül szült, hogy felcsinálták volna. Eleve nincs miről vitázni. Mintha azon ragadnánk le, hogy a Star Wars vagy a Titanic sztorija reálisabb.
máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
Félre értesz, majd megválaszolom később.
máj. 24. 14:27
 49/53 A kérdező kommentje:

43 Törölték a válaszomat.


szöveget idéztem a koránból és a hadíszból.


A muszlimok szerint a korán olyan ami Isten öröktől létező, és megváltoztathatatlan szava, ami kötelező érvényű, szent parancsolat, mindörökre.


A “szent” szöveg a zsidók kiirtására szólított fel. Tehát bármit is tesz a zsidóság, a muszlimok mindig megpróbálják majd őket kiirtani.


Ez alapján, továbbá ha figyelembe vesszük a Szentföld meghódítása utáni zsidóellenes muszlim mészárlások sorozatát napjainkig (tehát gyakorlatban is komolyan vették a parancsolatot).


Teljesen jogos Izrael önvédelme. Az Iszlám pedig nem békés vallás.


A Dzsáinok vallása viszont szigorúan erőszakmentes, külön hangya-tollseprűvel járnak, amivel gyengéden félresöprik a rovarokat is az útjukból, nehogy rálépve megöljék őket. Ez egy békés vallás.


Tehát a vallások már ez alapján sem egyenlő mértékben békések vagy erőszakosak.


43-ad túlmisztifikált egy egyszerűen megválaszolható kérdést.

máj. 24. 19:29
 50/53 A kérdező kommentje:

47-es


Kiforgatod a szavaimat.


Pusztán reagáltam az előzőre, aki azt bizonygatta, hogy minden vallás egyaránt baromság. Én pusztán azt írtam, hogy attól, hogy nem szó szerint igaz, még lehet fontos közösség szervező hatása a vallásnak. Tehát nem a Bibliáról volt szó.


Másrészt a Bibliát nem szó szerint kell érteni amúgy sem, a neve könyvecskéket jelent. Több különböző forrás és szerző művei.


Nagyrészt a zsidó nép mondabeli őstörténete (mint nálunk a csodaszarvas, attól még nem leszünk hülyék, hogy elmeséljük a gyerekeknek, tudjuk, hogy nem a szarvas vezetett ide, hanem a Bizánci császár bérelte fel a besenyőket, hogy támadják meg a a viszonylag védtelenül maradt magyar szállásterületet). Karacsun egy pogány magyar napforduló ünnep volt, az ajándékozás pedig a római Szaturnália ünnepből terjedt el.


Másrészt rengeteg példa beszéd van a Bibliában, kb. olyan mint valami életvezetési tanács, nem szó szerint kell őket venni.


Harmadrészt azért említettem március 15-ét, mert sok új ateista tovább megy és a nemzetiség fogalmát is értelmetlen vallásosságnak tartja. Szerintük miért kellene több mint 170 halott, idegen emberek által végrehajtott cselekedetet ünnepelni, pusztán azért, mert egy nagyon hasonló nyelvet beszéltek, mint mi. Hasonló érvelés, hogy minek kitüntetni egy napot amikor ajándékozunk vagy jóságot kényszerítünk magunkra, anyagias, meg képmutatás, miért nem vagyunk jók egymáshoz egész évben. A születésnapot meg az alapján kritizálják, hogy milyen ostobaság minden évben megünnepelni, mert egyrészt egész évben ünnepelhetnél, másrészt miért ünnepelnéd azt meg, hogy akaratod ellenére (hiszen nem kérdeztek meg) megszülettél egy ilyen kegyetlen világba .


Szóval attól, hogy te minden vallási szokást babonás baromságnak tartasz, de a nemzeti vagy világi szokásokat nem, más hozzád hasonló ateista még tovább tud ennél menni.


Mondom ezt ateistaként.


Egyes vallásokra szerintem mindig szükség lesz az emberek számára, nem nézem hülyének őket azért amiért hisznek olyasvalamiben, ami szerintem nem létezik.


És ugyan úgy elvárom, hogy engem ne nézzenek hülyének, mert mondjuk büszke vagyok egy magyar sportolóra, pedig semmi közöm hozzá.

máj. 25. 03:52
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!