Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zeusz és a többi görög isten...

Zeusz és a többi görög isten nem haragszik azért hogy a görögök manapság már a keresztények istenét imádják és nem őket? Az Olümposz istenei miért nem bűntetik meg emiatt a görögöket?

Figyelt kérdés

máj. 13. 20:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A kérdést nem te írtad ki tudtommal. Ezenfelül mint írtam attól még, hogy az adott illető nem tud valamiről, nem sérted meg még lehet az adott cselekedet tiszteletlen.


Elég értelmesnek ismertelek meg eddig, hogy ezt megértsed.

máj. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Egy, a kérdés nem sértő.

A kérdés olyan, mint amilyet egy átlagos ateista fel tenne.


Kettő, az én viccem csak komédia szinten túl lenne sértő. Egy görög pogány vallásút se zavarna, mert Zeuszra még az ókori hívei sem tekintettek erkölcsös személyként.

máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy, erre kitértem az első válaszomban.


Kettő, a viccedről egy szót nem írtam és nem foglalkoztam vele.

máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
39%

Az első válaszodban azt mondtad hogy ha keresztény verzióban írták volna ki, akkor sok keresztény magyarázna itt. (De ennek az az oka, hogy a keresztény istennek vannak élő hívei.)

Is azt mondtad hogy tiszteletlenség úgy bele állni egy másik vallásba hogy nincsenek itt a híveik.


De ez nem indokolja meg hogy miért lenne a kérdés sértő. Meg eleve kinek lenne sértő?

máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem haragszik,mivel a "politeisták" főistene ugyanazt a kezdettelen abszolútumot jelöli amit a monoteisták egy Istene,a többi "alisten"(Héra,Pallas Athene stb) ennek az egy valóságnak a verzionális arculatai,ugyanúgy ahogy a hinduknál Brahmannak a trimurti.A monoteisták csak az egyet imádják(ennek az iszlám a legradikálisabban hangsúlyozott képviselője).
máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 ABORG válasza:
29%
mert az istenek nem leteznek
máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!