Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet manapság hinni a...

Hogy lehet manapság hinni a görög istenekben?

Figyelt kérdés
Aki hisz ezekben, elmagyarázná, hogy miért vagy hogy pontosan miben hisz?

2012. okt. 7. 17:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs! Lehet, hogy az ezotéria topicba kellett volna írnom.
2012. okt. 7. 17:56
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Konkrétan görög istenek vallása, abban a formában, ahogyan azt az antik görögök űzték, nem maradt fenn.


A újpogányságnak (neopaganizmus) van egy olyan irányzata, hogy dodekateizmus (tizenkét istenben való hit), ami az antik görög vallási gyakorlatot igyekszik feleleveníteni, és hozzá modern értelmezést társítani.


Anyagot csak itt találtam, az is angolul:

[link]

2012. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Ma is bennük hisznek. A kereszténység egy megmaradt, továbbfejlődött ága a napistenek kultuszának, ill. a Sátán pontos mása Dionüszosznak és Pánnak.
2012. okt. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Elmondanád, hogy a Sátán hogy hozható összefüggésbe egy nőket ijesztgető félkecskével, és a bor és a mámor istenével?
2013. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez most komoly? Természetesen ábrázolásmódban. Magad írtad le. Most pedig rakd össze.

[link]


[link]

2013. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És ez az ábrázolásmód, amely a Krisztus utáni 2-3. században alakult ki, mégis hogyan bizonyítja azt, hogy az első században élő hittérítők erről a két alakról mintázták volna Sátánt? Hiszen a kinézetén kívül (ami az általam jelölt időben azért alakult ki, mert a keresztyén hit újabb területeket hódított, és keveredett a helyi ősvallással, így ábrázolták például Krisztust Apolló kinézetével, Istent pedig Zeuszéval. Szerinted akkor Jézust Apollóról mintázták?) semmi sem köti össze őket, lévén Sátán az Isten ellen lázadó/lázító őserő megtestesítője, ez pedig sem Dionüszosznak, sem pedig Pánnak nem jellemvonása.
2013. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valóban, hiszen a lázadó Prométheusz volt (és a testvére). Sokkal több istenalakból lett összegyúrva a keresztény Sátán képe. És igen, Jézus is koppintás.
2013. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
80%
Én a Perc Jackdon könvek alapján tudtam felfogni a görög isteneket. Személy szerint antiateista vagyok, szóval egyszerre fogadom el az összes vallást. Konkrétan nálam szóbajöhet egy Poszeidón, Az Egyisten (jelen helyzetben ez a megnevezés nem helytálló), Allah teaparti, én egymás mellé helyezem őket mindenhol. (Az alvilágban is köztársaság van).
2013. aug. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Prométheusz titán volt, nem volt zeusz testvére.
2014. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem személy szerint azért sokkal szimpatikusabb a görög mitológia és a görög istenek, mert sokkal érthetőbb, logikusabb és "megfoghatóbb", ha érted mire gondolok. Főleg azért mert a görög istenek tökéletesen hasonlítanak az emberre. Ugyan úgy élnek mint az ember, ugyan azokat a dolgokat csinálják. Nekem ez sokkal szimpatikusabb mint a katolikus hit. Sokkal könnyebb benne hinni szerintem.
2022. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!