Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A HIT gyülekezet, meg az...

A HIT gyülekezet, meg az Újszövetség Gyülekezete ugyanaz?

Figyelt kérdés

Ugyanazokat tanítják, ugyanazok az imák vannak, ugyanazokon a nyelveken beszélnek ?

Hogy kell ezt elképzelni ? Két külön vállalkozás és konkurencia egymásnak ? Aki az egyik gyülekezethez tartozik, nem tartozhat a másikba ?

Az egyiknek a vezetője a Tamás Pásztor , a másiknak a Németh Sándor ?



A kérdésem abszolút kíváncsiság , és semmiképp sem bántásnak szántam. Most nem az átlagember véleménye érdekel , hogy lehúzás, meg kamu. Most esetleg olyan ember véleményére lennék kiváncsi aki valamelyik gyulekezethez tartozik.


Köszönöm


nov. 27. 20:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
Két különböző felekezet, de ugyanazon a nyelven beszélnek mind a kettőben, magyarul. Ha egyikhez tartozol, akkor másikhoz nem tartozhatsz.
nov. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Nemcsak a magyar nyelv a kozos bennuk... mindketto szektas karizmatikus gyulekezet, kulonleges hokuszpokokat csinalnak, kb varazsolnak a szentszellem energiajaval, kezratetel, rangatozas, nyehereszes... csak nemethsanyaeknal ez mar kevesbe latvanyos, mert tudja, akkor nem lehetne ennyi penzt kasszirozni.
nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Konkurenciák igen.

Lényegében kiki oda szokott menni étterembe ahol jobban főznek.

nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Cameroon ***** válasza:
64%
Hit gyülibe jártam 8 évet Szombathelyen, újszövetségben nem voltam.azt hogy elszedik a pénzed az kamu.annyit dobsz a kosárba amennyit akarsz ha nem dobsz akkor sincs semmi.Isten jelenléte érzékelhető főleg a dicséretek alatt,átjár egy békesség,nyugalom,a jövődet pozitívan látod.én a politika miatt jöttem el a 18 as választás előtt elég komoly fidesz propaganda ment amit én nem tudtam lenyelni.én személy szerint Budapesten a bpa gyülekezetet ajánlanám.írhatsz privátba is ha van kérdés.
nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
3 De jelen esetben csak akkor konkurensek, ha azonos varosban is jelen vannak... az ujszovetseget ugy tudom a BAZ megyei es miskolci territoriuma van, az ottani c tipusuakat manipulaljak normalisabb viselkedesre legalabb.
nov. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%
a szádat betöltöm dzsonemelájsz
dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ugyanaz a kettő. Sok teológiai kérdésben különböznek.
dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
47%
De mindketto neoprotestans karizmatikus... sok hasonlosag is van. A brand ugyanaz, ne tagadd 7es!!
dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

#8

Én nem tagadok semmit, mindkettő neoprotestáns karizmatikus, de több ponton is ellenkező álláspontjuk van teológiai kérdésekben.

dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

#9

Fel tudnád ezeket sorolni? Engem mindig érdekelt.

dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!