Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyónás szerintetek is...

A gyónás szerintetek is olyan, mint amikor valaki piszkosnak érzi a kezét és mániákusan eljár kezet mosni?

Figyelt kérdés
Vannak emberek akik mániákusan mosnak kezet, mert mindig piszkosnak érzik, akkor is ha tiszta.
máj. 24. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

A gyónás egy pszichológiai csapda. Nem bibliai szokás.


Pontosan azért találta ki a katolikus szekta, hogy ezzel is kötődést alakítson ki az általa megvezetett hívekben, s elterelje a figyelmüket a fontosabb dolgokról.


Jézus nem beszélt ilyesmiről, nem gyónt és nem gyóntatott.

máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Prókátor ***** válasza:
38%
Sokkal inkább ahhoz lehetne hasonlítani, mint amikor teszed a dolgod, és észre sem veszed, de a kezed bekoszolódik, és utána csodálkozol azon, hogy mikor lemosod, mennyire koszos lesz a víz. Persze ezt csak a rendes, teljes gyónásra értem, nem a látszat gyónásra.
máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Azért van olyan is, amikor tényleg piszkos a kezed. Lehet te nem szoktál túl gyakran kezet mosni kérdező, de nem ártana a saját egészséged védelmében is. A gyónás is hasonló, csak itt a lelki egészségről van szó.
máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Alapból nem, de válhat olyanná.

Altalában akkor mossuk meg a kezünket, ha piszkos, ha főzünk, autót szerelünk, vécézés után, vagy valahonnan hazaértünk, vagy valamivel összekentük stb.

Aki állandóan a kezét mossa (vagy mert véletlenül hozzáért valamihez / valakihez, vagy úgy érzi, az előbb nem mosta meg "rendesen" stb.), az kényszerbetegség (OCD). Ennek is vannak fokozatai, van olyan, aki csak 2-3 megmossa egymás után, és van, aki órákon át, a keze már véresre van súrolva.

Ugyanígy a gyónás is: ha valóban csinált valamit az illető, ami nyomja a lelkét, akkor megkönnyebbül, ha meggyónja és feloldozást kap. De válhat ez is betegessé, amikor valaki minden héten, sőt 3 naponta akar gyónni - ezt már az egyház is bűnnek tartja, az aggályoskodás bűnének.

Na, én nem katolikus vagyok, nálunk nem kötelező gyónni, bármit elintézhetsz Istennel is.

De azt tudom, hogy a kényszerbetegségnek lehet vallásos tartalma, nem csak a gyónással kapcsolatos.

Ha jól tudom, a katolikusoknak évente minimum egyszer kötelező gyónni. De a bűnöket felosztják bocsánatos bűnökre, halálos bűnökre, égbekiáltó bűnökre stb., és ezek egy részét meg kell gyónnod, ha áldozni akarsz.

A rövid válasz a kérdésedre: nem, nem olyan.


No1: Jakab levelében van az, hogy gyónjuk meg egymásnak a bűneinket (Jakab 5:16), illetve János 20:22-23-ban Jézus a tanítványaira lehel és azt mondja, vegyék a szentlelket, és akinek ők megbocsátjak a bűneit, azok meg lesznek bocsátva, ha nem, akkor nem lesznek megbocsátva.

máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 IstenGyermeke1 ***** válasza:
44%

#4

Mehetsz naponta gyónni is. Nem káros. Nekem a 2-3 hetente épp elég.

máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A Titok azt mondja, hogy ami ellen küzdünk azt erősítjük, de én nem bírom megállni, hogy ne szóljak be a keresztényeknek, annyira ellenállást vált ki bennem ez a vallás.


Igazából egyszerűen nem kellene a keresztényekkel foglalkoznom.


A családomban mindenki keresztény, csak én utálom ezt a vallást és beszólogatok a családtagjaimnak, nehezen viselik. De én is nehezen viselem, hogy keresztény környezetben kell élnem.

máj. 25. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Biztos sokat imádkoznak érted, hogy te is jó útra térj és elhagyjon ez a mérhetetlen gonoszság.
máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

"de én nem bírom megállni, hogy ne szóljak be a keresztényeknek, annyira ellenállást vált ki bennem ez a vallás


Igazából egyszerűen nem kellene a keresztényekkel foglalkoznom."


Hát, ha nem tudsz elköltözni otthonról jó messzire, akkor fordulj szakemberhez.

máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!