Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen budapesti keresztény...

Milyen budapesti keresztény gyülekezetet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Golgota, Agapé, Bpa, Baptista gyülekezet - voltatok már ezek közül valamelyikben, vagy máshol? Mik a tapasztalataitok?

Olyan közösséget keresek, ami fiatalos, erős keresztény alapokon áll, építő és befogadó, viszont nem szektás. A közeljövőben fogok Pestre költözni, és még nem jártam ezek közül egyikben sem.

Keresztények véleménye érdekelne. Előre is köszi :)



máj. 25. 23:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
A Golgota igen jó,de jó szívvel ajánlom a Práter utcai HN Adventista gyülekezetet is.
máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Egyszer kukkants be a Margit-köruti Szent József templomba...fiatalos, mennyei élmény.
máj. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%
...vasárnap este fél nyolc.
máj. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%

Voltam a Golgotában, a BPA-ban, a Baptistáknál és az Agapé helyett a Magyar Pünkösdieknél.

A BPA a Hit Gyülekezete kiugrott tagjaiból verbúválódott. Még más protestánsokkal is sikerült már összeveszniük. Én nem ajánlanám. A Pünkösdiek kedvesek voltak, nem voltak túl sokan. Nekem eleve gondom van a pünkösdi mozgalommal, már onnantól kezdve, hogy elindult. Szóval én nem ajánlanám. A Golgota szerintem nagyon rá megy a szórakoztatásra. Kivetítők vannak, reklámok igehírdetés közben és alapvetően az egész a Calvary Chapel mozgalom továbbélése itt Magyarországon. Az egész úgy indult, hogy hippiknek kezdte egy fickó hírdetni az igét. Nem tudom. Nekem nem jött be.

A baptisták meg gyakorlatilag a felnőttkeresztséget tekintik a legfontosabbnak. Láttam egy keresztelőt, konkrétan nem a hitvallást mondatták el, hanem hogy vallja, hogy felnőttként kell megkersztelkedni. Amúgy kedvesek voltak, mint mindenütt, de engem nem fogott meg. Meg egyett sem értek velük. Ha jól emlékszem a szentek kitartását is vallják, ami szerintem ne igaz.

Én sok helyen jártam, vegül felhagytam a protestantizmussal, nekem kiábrándító volt minnél többet olvastam utána. Az én ajánlásom a Váci utcai ortodox kápolna. A Konstantinápolyi Egyetemes Patriarchátus alá tartozik. Vasárnap 10:00-kor van liturgia. Nem szekta. Az ősisége és keresztény alapokon állása vitathatatlan.

Ha nagyon a protestáns vonal érdekel akkor a felsoroltak közül...hát nem is tudom. Ezek közül egyik sem. Talán a metodisták a legkevésbbé problémásak. Nézz be az Óbidai Metodista Gyülekezetbe. Szalai Andrásnak jó előadásai vannak. A youtubon is rákereshetsz. Ha mindenképpen a fentiek közül kell választani, akkor talán... a baptisták? Nem is tudom... BPA-t, Hit Gyülit mindenképpen kerüld.

máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Belvárosi gyülekezet?

Amúgy én a helyedben kérnék útmutatást Jézustól. Ő tudja hol a helyed.

Áldás.

máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Mint valami piaci alkudozás itt egyesek viselkedése. "Ebből kérek fél kilót, abból csak keveset, amaz nem jó, nem ízlik..." 😃


Nagyon durva ez a szellem!


Csak éppen Istent nem kérdezi senki! Milyen furcsa, mint valami szellemi svédasztalos uzsonna. Mindent csupán a te ízlésed határoz meg. A Biblia igazsága kit izgat!


"Ne legyen szektás". Ez még a legjobb, amikor anélkül hogy igazán tudná az illető, mit is jelent a fogalom (hiszen sokféle definíciója van), de szitokszóként használja. Pedig hát a legnagyobb szekta a világon az a bizonyos római katolikus egyház.


Tisztelt kérdező! Te eleve abból indulsz ki, hogy egy seregnyi ún "keresztény" egyház, közösség van.


De vajon erről mi Isten véleménye a Szava szerint, az érdekel?


Volt -e Istennek egyszerre, egynél több elismert szervezete a földön?


Ezekkel a jogos kérdésekkel kellene kezdeni és őszinte, bibliai válaszokat adni rájuk. Nem pedig a saját kívánságod szerinti szimpatikus és persze könnyű utat választani.

máj. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
A másik fiatal lány is templomba készült és megkérdezte a barátnőjét,hogy szerint abban a templomban megjelenhet a legdiszkrétebb miniszoknyájában,ami éppen rajta van?...Hm. nem tudom-válaszolta. -Miért nem kérdezed meg Krisztustól? HM. Erre még nem gondoltam....Másnap: Nos megkérdezted Jézustól? IGEN!..No,és mit válaszolt?...Azt,hogy abba a templomba még sosem hívták,így nem ismeri a szokásaikat.
máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

6


"Volt -e Istennek egyszerre, egynél több elismert szervezete a földön?"


Jézus nem szervezetekért jön vissza, hanem a Mennyasszonyáért, Akik Őt imádják.

Egy gyülekezet, szervezet nem ad üdvösséget. Olyan közösségbe kell járni, ahova az Úr visz és ott növeli a hitét a drága vérén megváltottaknak.

máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

8

De ugye senki sem beszélt itt arról, hogy egy gyülekezet vagy szervezet megment minket? A Biblia sem beszél erről, viszont a szervezett gyülekezet fontosságát nem tagadja, sőt kiemeli. De nem úgy beszél az Írás, hogy "oda menj, ahol NEKED szimpatikus a emberi közösség, meg a tanítás".


Jézus kit imádott? Róla azt olvassuk, hogy példát hagyott a keresztényi életben. És Ő is az Atyját imádta, igaz? Rendszeresen hozzá imádkozott. Pl a János 17:3-ban ezt mondta:


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedüli igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust."


Ezek szerint Jézus az Atyját az "egyedüli igaz Istennek" tartotta.


Hogyan lehet vele egy háromságban "egyenlő", ha elismerte, hogy az Atyja az EGYEDÜLI igaz Isten?


De később, mikor már Jézus régen az égben volt, Pál is ezt mondta, vagyis szerinte is csak EGY Isten van nekünk, aki nem Jézus!


Tehát milyen alapon lehet Jézushoz úgy imádkozni, mint ahogyan Ő is tette az Atyjához? 😉

máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

9


Ezt a sablon szöveget a JW.org-on olvastad. Érzéki emberek elgondolása.


A Mária és Márta története szerint, aki Jézust imádja a jobb részt választotta.


Jézus nem a JW tanúiért jön vissza az biztos, mert nem is találkoztak Jézussal, pedig ez az alapja egy Benne hívő embernek.

máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!