Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mária rádióról vélemény?

A mária rádióról vélemény?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Igyekszem objektív véleményt mondani - noha az a kép él rólam, hogy katolikusellenes vagyok - ennek ellenére természtesen szoktam hallgatni a Mária Rádiót. Napközben néha szép zenék mennek rajta, igazán izgalmasak az esti műsorok, amikor prédikációkat lehet hallgatni. Itt több alkalommal hallottam nagyon értékes igehirdetéseket!


Hogy azért kritikával is éljek, számomra nagyon unalmasak az előre szövegezett monoton hangon ismételt imák...szerintem a Jóisten is hasonlóan vélekedhet erről... ;-)


Üdv. Péter

2010. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%

[link] - Ismétlődéses imádságok

[link] - A Rózsafüzér



Mt 6,7* – „Amikor imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt hiszik, hogy ha ömlik belőlük a szó, nyomban meghallgatásra találnak!”

Jézus itt nem magát a gyakori ima gyakorlatát tiltja, ahogy azt sem akarja tiltani, hogy „emberek szeme láttára” imádkozzunk (vö. Mt 6,5), vagy azt sem akarja, hogy csak zárt ajtók mögött imádkozzunk (Mt 6,6). Jézus a pogány, és nem a zsidó imagyakorlatot veti el, ugyanis a pogányok üres és mágikus formulákat ismételtek, amellyel azt hitték, hogy kifárasztják az isteneket (vö. 1Kir 18,26; ApCsel 19,34). Az ilyen mágikus imákat a Katolikus Egyház is elveti. Jézus – illetve a katolikusok is – a személyes, bensőséges imát hangsúlyozzák.


Zsolt 118 – Az „irgalma örökké tart.” 5-ször hangzik el.

Zsolt 136 – A zsoltár minden sora után (26-szor) elhangzik, hogy „irgalma örökké tart.”

Zsolt 150 – A „dicsérjétek” felszólítás 10-szer hangzik el.

Dán 3,(57-90) – Az „áldjátok… az Urat, dicsőítsétek és magasztaljátok mindörökké.” mondat 34-szer hangzik el.

Mt 26,44 – Jézus háromszor megismételte ugyanazt az imát.

Lk 18,1 – „Egyszer arról mondott nekik példabeszédet, hogy szüntelen kell imádkozni, és nem szabad belefáradni.”

Lk 18,7 – „Hát az Isten nem szolgáltat igazságot választottjainak, akik éjjel-nappal hozzá kiáltanak?”

Lk 18,13-14 – A megigazult vámos a Templomban a mellét verve imádkozott úgy, hogy: „Isten, irgalmazz nekem, bűnösnek!”

ApCsel 10,2 – „Vallásos és istenfélő volt… állandóan imádkozott az Istenhez.”

Róm 1,9-10 – „imáimban mindig megemlékezem rólatok, és szüntelenül azért könyörgök, hogy egyszer Isten segítségével eljuthassak már hozzátok”

1Tessz 5,17 – „Imádkozzatok szüntelenül.”

Jel 4,8 – „éjjel-nappal folyvást ezt zengték: „Szent, szent, szent az Úr, a mindenható Isten, aki volt, aki van és aki eljő!””

2010. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok!


Úgy gondolom vitán felül áll az ima szükségessége és fontossága a keresztény ember életében. Pont ezzel kapcsolatosan volt egy jó igehirdetésünk október 23-án szombaton, amit Tóth Gábor tartott... ( [link]


Azonban fontos hangsúlyozni, hogy az imádság az Istennel való beszélgetés. Én úgy gondolom, hogy az nem beszélgetés, ha valakinek egy előre betanult monoton szöveget ismételgetünk.


Üdv. Péter

2010. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rózsafűzér egy meditatív imádság, amelyben a lényeg nem a kimondott szavakon van, hanem azokon keresztül a Máriával együtt imádkozó hívő bekapcsolódik Jézus (és így a Szentháromság) titkainak szemlélésébe.
2010. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!