Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vélemény arról, hogy a Hit...

Vélemény arról, hogy a Hit Gyülekezete egyház lehet?

Figyelt kérdés

Itt van "annyit is ér" Lázár nyilatkozata a párt honlapjáról:

[link]


2011. júl. 11. 19:09
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
50%
Ez itt a korlátlan lehetőségek országa. A főmufti felőlem miniszterelnök is lehet.
2011. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
32%

Volt már hasonló kérdés, és itt is ugyan azt tudom elmondani.

A betiltása hasznosabb lenne, mint a támogatása.

2011. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
29%
Szégyen.
2011. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 yuda ***** válasza:
54%

A kétharmados fidesz kormány nagyon komoly kritériumokat állított fel az egyházak legalizálására és ha ők, vagyis az ország megbízottjai, felhatalmazottjai átvilágították és úgy találták hogy inkább hasznára van az országnak mindenféle társadalmi, karitatív, intéményesített ..stb formáknk megfelel, akkor szerintem ez teljesen elfogadható.

Nem baj az, ha van választék, és nem középkori normák beszükülésében, egy-két fajtából lehet választani- szerintem szép az, ha színes a világ-és ezentúl sem kell hitgyülekezetesnek lenni, ha valaki nem akar.

Ezt hívják vallásszbadságnak, és nem szívesen élnék olyan országban, ahol államilag köteleznek a vallásra -akkor már sokkal inkább ez!

2011. júl. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
28%

Nem a vallásszabadsággal van a gond, hanem azzal, hogy állami támogatáshoz jutnak ezek a bizniszszekták.


Felőlem a lila unikornisoknak is nyithat egy egyházat aki akar, de nincs elég dolog, amire pénzt lehet költeni, erre kell?


Iskolákat, kórházakat záratnak be, szektákra meg van pénz?


Szégyen.

2011. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem legyen egyház.
2011. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
58%
Hálás vagyok érte Istennek!
2011. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
22%
Miért is? Hogy a szektád állami pénzeket nyúlhat le? Legyél is hálás, de nem Isten keze van a dologban, hanem a sötét oldal felé kutakodj.
2011. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
36%

Tévedés! A Hit Gyülekezete mindig is önfenntartó volt, és az, hogy államilag elismert egyház lettünk, ezen nem változtat, vagyis az állam SEMMILYEN támogatást nem fog adni a gyülekezetnek! Még ha a törvény része is az, hogy ezeket az egyházakat támogatja az állam, a Hit Gyülekezete NEM fogja elfogadni ezt a támogatást. A gyülekezet alapelve az önfenntartás, vagyis hogy ne az állam tartsa el az egyházat, tehát a hívők önkéntes adományán és az egyházak számára szabadon felajánlható 1%-os támogatáson kívül semmi más támogatást nem fogunk elfogadni továbbra sem!


A Hit Gyülekezetéhez nem tartozók pénze eddig sem került a gyülekezet kasszájába, és ezután sem fog!

2011. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy pont a legjobban politizáló szekta lesz egyház...
2011. júl. 12. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!