Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudják a papok, hogy...

Honnan tudják a papok, hogy egy látomás vagy csoda tényleg valós, vagy csak humbug?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha valakinek megjelenik egy szent vagy ilyesmi, és akkor honnan tudják a papok, vagy akik ezt vizsgálják, hogy az tényleg Isteni eredetű, vagy csak a falu bolondja? Ezt hogy lehet megállapítani?
2010. nov. 10. 23:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem lehet, ez hit. Vagy elhiszed, vagy nem, mint ahogy azt is, hogy egyáltalán van Isten.
2010. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó, de én úgy tudom ha van vmi csoda vagy látomás azt "kivizsgálják" elég alaposan. És van amelyikre azt mondják h ez rendben van van pedig olyan amelyikre azt mondják h ez humbug. És ezt mi alapján?
2010. nov. 10. 23:38
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Sehonnan nem tudják! A papok nagyon tájékozatlanok ma a fizikában és a kémiában, és buták is. Hallottál a máriapócsi könnyező madonnáról? Egy egyszerű kémiai jelenség és háromszáz éve nincs egyetlen ember az egyház kötelékében aki kimondja hogy nem csoda!És számtalan ilyen van! Én vegyész vagyok én tudom pontosan mi történt. Ez a baj mikor hozzá nem értő emberek ismeretek nélkül hülyeségeket állítanak.
2010. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Állítólag van Vatikánban egy komoly kutatóintézetük, ahol az ilyen dolgokat vizsgálják. Ha szemét akarnék lenni, azt mondanám, alaposan kivizsgálják az arra méltó eseteket, és ha nem tudják ráfogni semmilyen természetes jelenségre, akkor kimondják rá, hogy csoda történt.


De nem akarok szemétkedni, így inkább nem mondok semmit.:)

2010. nov. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

23-49-Kíváncsi lennék,hogy mi a magyarázat a Máriapócsi esetre? Már,ha valóban tudod!

Ahhoz,hogy egy csodát elismerjen az egyház,több száz esetnek kell történnie. Azok hitelességét vizsgálják,és csak nagyon ritkán ismerik el,hogy valóban történt csoda.

2010. nov. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

23:49

En is kivancsian varom a mariapocsi informaciodat!

2010. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok dolgot csak az emberek mondanak szentnek vagy csodának, az egyház nem. De nem mennek nagyon bele, nem akarják lerombolni az emberek hitét.


Írországban van egy pasi, akinek állítólag rendszeresen megjelenik a Szűzanya. Van már egy kis csoport lelkes követője is. Ugyanoda jár misére ahová az anyósom, így ismerem a papot is, mert ő adott bennünket össze és ő keresztelte a gyerekemet is. A tévé is foglalkozott ezzel, a pap szerint ez egy humbug (persze nem így mondta ki, de ez volt az értelme a mondandójának) azt hittem a katolikusok bedőlnek az ilyesminek, de egyáltalán nem.


Valami komolyabb csodának, gyógyulásoknak stb. kell történnie, hogy az egyház komolyan vegye a dolgot.


Én ugyan nem vagyok katolikus, de azt nagyon jól tudom,hogy a papok nem buta emberek. Nagyon sok közöttük a természettudós, pszichológus, filozófus, nyelvész stb. Azért mert hisznek valamiben, még nem buták.

2010. nov. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Maga természet is egy nagy csoda (véleményem szerint), szóval mindenre rá lehet fogni, hogy csoda.
2010. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igazad van, egyébként. Kétféleképpen lehet szemlélni a világot: vagy minden csoda, vagy semmi.
2010. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy megmagyarázható tudományosan, de az is lehet, hogy ezt a tudományosan levezethető csodát Isten csinálta. Egyre többen mondják azt is, hogy Isten csinálta a Nagy Bummot, az ősrobbanást.
2010. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!