Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Atlantisz, a Santorini vulkán...

Atlantisz, a Santorini vulkán kitörése, Özönvíz, szerinted van kapcsolat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Volt erről egy érdekes ismeretterjesztő film nemrégiben. Az alapján kérded? Mert ha igen, annál többet nem fognak tudni mondani Neked.:)


Most nem tudom időben elhelyezni, de özönvízhez lehet annyi köze, hogy bibliai méretű áradás történt akkor, amikor a Boszporusz-szoros kialakult, vagyis egy vékony gát határolta a Fekete-tengert (ami édesvizű tó volt) és a Földközi-tengert. A kettő között pár száz méteres szintkülönbség volt, és amikor a gát átszakadt, a műsor szerint hónapokon keresztül csak ömlött és ömlött az irdatlan víztömeg. Hogy ez éppen a vulkán kitörése miatt szakadt-e át, annak már csak utána kell olvasni. Ha egybeesnek, akkor heuréka! :)


Amúgy, ha érdekel az ilyesmi, az amerikai Scablands kialakulása is egy hasonló méretű vízözönhöz kötődik.:)

2010. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem láttam, mi volt a címe?
2010. nov. 11. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezekből a Santorini szigetén a vulkánkitörés igaz - egyenlőre. Erre van tárgyi bizonyíték.


Atlantisz most még legenda, amelyet Platón indított el nagyapjának nagyapja meséjéből. Ettől függetlenül létezhetett mert több közvetett bizonyíték támasztja alá. Az első, hogy az évezredek óta működő Golf - áramlat "valamit" kikerül. A következő, hogy "elmerülése" után az egyiptomi és a közép-amerikai népek szokásai, isten imádatuk, vércsoportjuk, tudásuk azonosságot mutat, a bőr színükkel együtt. Több helyen képzelik el jelenlétét, de eddig nincs konkrét és kiszámítható bizonyíték a létezésre. Olvasva Platón írását bennem egy sajátos elképzelés alakult ki. Atlantisz város – mint főváros – "magja" 1472 méter átmérőjű, gyűrű alakú létesítmény volt szabályos térközönként sugár irányú "átjárókkal". Elindult a fantáziám és arra gondolok, hogy esetleg a teremtő(k) égi járműve lehetett, amellyel a Földre érkeztek - tehát gyűrű alakú űrhajó. Miután "munkájukat" elvégezték, felemelkedtek és eltűntek. Így már csak, az „indító alapzatot” tudjuk megtalálni. Ugyanis ha valami eltűnt az nem biztos, hogy lesüllyedt, hanem fel is emelkedhetett.


Özönvíz: mivel minden nép mítoszában megjelenik, létezhetett. A jelenlegi földi tektonika kb. 35 ezer éve komolyabban nem változott. Ha előveszed a térképet és megnézed, akkor a következő helyeken képzelhető el:

- Fekete tenger - Boszporusz,

- Balti tenger - Skagerrak,

- Földközi tenger - Gibraltár,

- Vörös tenger - Bal-el-Mandeb,

- Mexikói öböl - Karib szigetek és a legnagyobb,

- Csendes óceán - Jeges tenger (Bering szoros).

És megint saját elképzelés: de honnan lett ennyi víz. Többféle a lehetséges megoldás: külső helyről érkezett jég - üstökös formájában /vagy a kémiai útnak megfelelően keletkezett: hidrogén alapvetően volt (mert a legegyszerűbb elem) plusz oxigén - no de ki gyújtotta meg, hogy víz lett belőle.


Fantázia? Az, majd, ha a bizonyítékok is meglesznek akkor okosabbak leszünk.

2010. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Két műsorról beszéltem neked, csak picit összemostam. A Boszporusz átszakadásáról már régen láttam, sajnos nem emlékszem a címére, pedig próbálok rájönni. Úgy rémlik, a National Geographicon volt. A másik, ami a Santorini vulkánnal foglalkozott, azt nemrég láttam (2-3 hónapja), a DaVinci-n vagy a History-n volt, és láss csodát annak sem tudom a címét! :))


A Scablands-es egy harmadik film, szintén a NatGeo-n. Fene egye meg, évek óta nézem ezeket a műsorokat, és összefolynak már a fejemben. Szerintem kérdezz rá a Szórakozás rovatban, hátha sikerrel jársz.

2010. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Odatettem magam, mert idegesítő, hogy semmire sem emlékszem. Ennyit sikerült kinyomoznom:


A Santorini-s film, ami Atlantisszal kapcsolatosan foglalkozik a témával (erre gondoltam, hogy a kérdésedet ihlette):

[link]


Boszporusszal kapcsolatos filmből többet is találtam, ezért nem tudom, melyiket láttam anno:

[link]


[link]

2010. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. nov. 11. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!