Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kapcsolat Istennel, hogyan...

Kapcsolat Istennel, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Oké, ez lesz az első kérdésem a témában. Magamról annyit, hogy papíron katolikus vagyok, igazából pedig... fogalmam sincs. Abban sem vagyok biztos, hogy létezik felsőbb erő.

Talán egy hónapja történt: elég rosszul éreztem magam (mindennapos, szóval semmi extra), ekkor hirtelen, különösebb felvezetés nélkül éreztem Istent. Na azt aztán nehéz leírni, de tényleg éreztem a kegyelmet, biztonságot és egy válaszát (!) is, az én hangomon. Persze ezután egy ideig biztonságban éreztem magam, de teltek a napok és visszajött a régi félelem. Igazából nem tudom, hogyan csináljam újra ezt az eseményt, hiszen akkor sem tettem semmi különöset.

A kérdést azért írtam ki, ha esetleg itt valaki volt hasonló helyzetben, vagy tudna tanácsot adni azt szívesen fogadnám. Nem valami lehúzó szektára vagy a kereszténység harmincharmadik változatára gondolok, hiszen ha Isten létezik, akkor mindenhol ott van, ebben az egyben eléggé biztos vagyok.


2011. máj. 7. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd kicsit bővebben, hogyan történt a saját hangodon válaszolós dolog?
2011. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hmm... Azt hiszem, olyasmit gondoltam, hogy "Eddig miért nem jelentél meg?" vagy hasonlót, a válasz: "Most jött el az ideje" volt. Az én hangom, de nem az én gondolatom. Tudom, furán hangzik... Nekem is, alapjában szkeptikus vagyok.
2011. máj. 7. 14:14
 3/19 anonim ***** válasza:
Néha nekem is szokott ilyen lenni, csak azért kérdeztem :)
2011. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

14:23, szar poén... add fel a trollkodást, nem megy.

14:19, akkor nem vagyok egyedül. :) És te egyébként valamilyen valláshoz tartozol?

2011. máj. 7. 14:30
 5/19 anonim ***** válasza:

Kezdj el beszélni Istenhez,olvasd a Bibliát ez a fontos ;)

Ha nem tudod,hogy kezdj bele csak kezd el mondani Istennek,hogy mit érzel,mit szeretnél stb. - nem kell ehez templomba menni ahol vagy akár halkan akár hangosan Ő hallja. (Hogy szeretnéd,hogy Ő őrizzen téged stb) Bibliát meg szerintem János evangéliumánál kezdjed ;)

2011. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Zerkowitz válasza:
imádkozz sokat
2011. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

14:30


Wicca vagyok kedves Kérdező :) De én nem állítanám, hogy az Istennő és az Isten szólt hozzám, talán csak az agyam játszik velem - mert ugye hit ide vagy oda, léteznek ilyen realitások is :)

Igazából nem értem még én sem. Ritkán fordul elő ilyen velem, talán évente 1-2 alkalommal, még csak nem is a legnagyobb problémáim közepette; de néha mégis megszólal a fejemben az a hang, ami nem én vagyok. "Nyugalom", "Veled vagyunk" - ezeket és hasonlókat mondja.


Mégha nem is isteni szóról van szó, legalább skizofrénnek nem érzem magam :)

2011. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján személy szerint nem tudom megítélni hogy mi történt.

Istent nem lehet válaszolásra kényszeríteni, ha Ő hallgat, akkor hallgat, ha szólni akar az emberhez, akkor szól.Nem tudod újra csinálni az eseményt, ha Istentől volt... ha valamely bukott angyal szórakozott veled, akkor elképzelhető hogy ismétlődni fog hamarosan.

Imádkozz: Miatyánk, zsoltárok, mind a 150!

A zsoltárimádkozás egyébiránt nagyon jó megoldás mindenféle lelki bajokra. Különösen ajánlom a kilencvenediket, mely így kezdődik:" Aki a Magasságos oltalmában lakozik, az ég Istenének árnyékában táboroz."

2011. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen úgy lehetséges a kapcsolatfelvétel, hogy megállítod a tapasztalatodat, megállítod azt, amit az Isten közvetít neked, amit mi fizikai megjelenésnek nevezünk, s mindez azért, mert amíg az egyén ezzel van elfoglalva, addig nem érzékelheti Isten, addig nem is gondolja komolyan, hogy létezhet, és emiatt tudat alatt fél, mert egyedül érzi magát a nagyvilágban. Ha jól vettem ki a szavaidból, akkor végül is semmit nem csináltál, csak megjelent a hang benned. Valójában a feladat is ez, elereszteni mindent, amit eddig láttunk, hallottunk, megszabadulni a világ illúziójától, lecsillapítani ez elmét, és átadni magunkat az Istennek, hogy tisztán hallhassuk "hangját".


Amúgy van egy mű, ami egy a jelenleg egyetlen elfogadott világszemlélet mellett a másik egyetlen létezőt mutatja be, és abból építi magyarázatait. Röviden arról szól a dolog benne, hogy alapvetően az emberiség úgy tekint az univerzumra, hogy az az elméinknek közvetlenül megélt tapasztalaton túl még egyszer ott van, ugye a tudaton kívül is. Az amit mi látunk, hallunk szagolunk, egy szóval érzékelünk, az egy a test által átdolgozott információ, egy mentális képsor, gondolatsor, ami az "én" nek, az értelemnek, elmének közvetlenül jelenik meg(mint álomban is, ott is szellemi termék az "anyag"), és alapvetően az emberiség azt hiszi, hogy ezen túl még ott van egy világ(az most mindegy, hogy Isten, vagy a véletlen egybeesések jelenítik meg és változtatják). No emellett van egy másik és egyetlen variáció is...hogy nincs kint világ egyáltalán, hanem csak a mentális jelenetek vannak, persze minden egyén tudatára, elméjére koncentrálva, és egyetlen Elme(Isten) az, ami mindent közvetít és megjelenít. Tulajdonképpen minden "csak" gondolat, minden az Isteni Gondolatból van...és ez az, amire a mű alapoz, erre építi az egész magyarázatát, mivel ez is egy lehetséges valóság...sőt lehet inkább ez az...mivel itt nincsen harmadik verzió, és ez utóbbi nem ellent mond a másiknak, hanem túlmutat azon.


Ha ezt az alapot megértetted, akkor értheted, hogy hogyan súgott neked az Isten, hiszen ott van benned mélyen, mivel az ami van, az "belülről", Istenből vetül ki, hogy hogyan érezhetted az egységet, és egyértelművé válik az, amiről beszéltem hogy hogyan is vegyük fel tudatosan a kapcsolatot Istennel...ugye megállítani a gondolatsort teljesen...:)


Ez csak kis felvezetés volt, ha érdekel a szerzemény jelezd és adom, az sokkal de részletesebben kifejti ezen dolgokat, s talán ott megleled a választ is arra, hogy miért is van most itt az idő, pontosabban minek is van most az ideje. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 pelgrim ***** válasza:

„… ha Isten létezik, akkor mindenhol ott van, ebben az egyben eléggé biztos vagyok.”


Nagyszerű belátás ! És ha ez igaz, akkor Isten bennünk is jelen van. Ha tehát kapcsolatot akarsz létrehozni Istennel, akkor nincs szükséged semmilyen vallásra vagy felekezetre. Isten benned van, vallások felekezetek és közbenjárók neked csak akadályt jelenthetnek.


Történt velem is ilyen eset, E dolgokat nem lehet megismételni. Nem írom le részletesen, csak annyit, hogy az a biztonság felemelő tudata bennem is jelen volt.


Az isteni forrás bennünk folyton rendelkezésre áll, nekünk csak eléggé figyelmesnek kell lenni, hogy e forrás áradatából meríthessünk. Az amit illetnek nevezünk e forrás kiáradása. Gyakran nagyon halk, halvány, alig észrevehető illanó tünemény, de lehet néha nagyon erőteljes is, szinte elkerülhetetlen. Figyelemre van tehát szükség, hogy tudatunkba rögzítsük mielőtt elillan. Legyünk akkor őszinték, nehogy az így megkapott információt a saját elképzeléseinkhez, meggyőződéseinkhez idomítsuk, torzítsuk.


E forrás kiáradása, az ihlet nem csak illanó, azon felül nagyon előzékeny is, úgy olyan információ illet meg bennünket leginkább ami után érdeklődünk, veszély esetén azonban gyakran előfordul az is, hogy felhívja rá figyelmünket. De tehetünk fel kérdéseket is, akkor őszinteségünktől függően kaphatunk választ, vagy kérhetünk segítséget és kaphatunk olyan módon amelyre ember képtelen.


Érdeklődés, figyelem, őszinteség, és elszántság a meghatározó tényező.

2011. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!