Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hal meg valaki már...

Miért hal meg valaki már csecsemő korában vagy fiatalon 10 év alatt?

Figyelt kérdés
Ők kevesebbet vétkeznek. Nem igazságtalan ez azzal szemben, aki megéri az öregkort és közben rengeteg bűnt követ el? És lehet nem bizonyul igaznak.
2010. nov. 19. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Szia. Ezen már én is sokat gondolkoztam. Ikreim voltak, az egyik gyermekem szülés után meghalt. Évekig nem tudtam feldolgozni és megérteni. Amikor fiam három éves volt azt mondta, anya én angyal voltam, téged választottalak, sokáig vártam rád, hogy te legyél az anyukám. Honnan szed ilyet egy három éves gyerek? Akkor és azóta is úgy érzem, hogy azért halt meg a másik fiam mert nem nekem szánták, valami tévedés volt a nagykönyvben, a másik lehetőség amin még szoktam agyalni az az, hogy talán túl jó volt ő erre a világra, vagy valami olyat tett volna felnőttként ami sok sorsot átírt volna.
2010. nov. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazságtalanság vagy sem, az ember mindegy hány éves, nem azért hal meg mert sokat vétkezik. Azért halnak meg mert nyilván betegek voltak vagy baleset érte őket. További miérteket meg értelmetlen kérdezgetni.
2010. nov. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez a világ nem azon múlik, hogy valaki jó, vagy rossz. Vagy ha igen, akkor nincs gond, mert már a pokolban vagyunk... Általában az jár a legjobban, aki a legtöbbet árt másnak, és a legtöbb szenvedést okozza.


Persze, ott van, hogy a végén úgyis ő jár rosszul. Azok, akik miatta haltak meg, nagyon meghatja őket.


Na, nálam pont ez az ok, amiért nem vagyok vallásos. Anyum kórházban dolgozik, és látott már olyan sajnos, nem is egyet, amikor a család ment valahová kocsival, a motoros meg 200-al beléjük rontott, és anyukán kívül mindenki szörnyethalt, a motoros meg karcolás nélkül túlélte. Megbüntették, leülte, és éli tovább az életét, a szegény nővel meg ki tudja, mi lehet...


Ha ez az isteni igazságosság, én nem kérek belőle, köszönöm.

2010. nov. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha egy életről beszélünk, ami a születés és halál között zajlik akkor igazságtalan...ha viszont kitoljuk a határt a maximumig, vagyis örök létűvé tesszük az embert, akkor bizony teljesen korrekt, hiszen az a kis csecsemő, vagy gyerkőc kap új lehetőséget, hogy fejlődni tudjon a szelleme/elméje/tudata, s ráadásul lehet ez a halála már maga egy tanulólecke volt, akár a szüleinek, akár annak aki miatt esetleg meghalt. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a reinkarnációban hiszek, így könnyű megtalálni az okokat.

Lehet, hogy a gyermek csak azért született, mert hátramaradt valami az előző életéből, amit mindenképp le kellett dolgoznia, mielőtt tovább kell lépni. Vagy épp az volt a feladata, hogy segítse a szüleit, akiknek valamiért át kell élni a gyermekük elvesztését. Ezernyi megoldatlan probléma állhat egy rövid élet mögött.


Kérem nem leszólni a véleményem, főleg nem a keresztényektől és ateistáktól :)

2010. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha egy kisgyermek hal meg, akkor az ateisták úgy fel tudnak háborodni, de ha nekik lenne igazuk minek leélni az életet, a halál után úgy sem emlékszik senki semmire! Ha meg nekünk hívőknek van igazunk, akkor a halállal nem véget ér valami, csak elkezdődik valami más, amiről semmit, vagy csak nagyon keveset tudunk. És mivel gyakorlatilag nem sokat tudunk a halál utáni létről, fogalmunk sem lehet arról, Isten milyen szempontok alapján dönti el, ki mikor hogyan hal meg. Miért nem Adolf Hitler halt meg csecsemőként? Ezeken lehet filózni, de nem vezet sehova.



A Jézusba vetett hit reményt ad

2010. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
09:16-os! elbűvölő a felfogásod, az értelmezésed, emelem előtted kalapom. Nagyon erős vagy.Kár hogy kevés az úgy gondolkodó ember mint te.
2010. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel az ember nem tökéletes sok oka lehet halálának. A vallások erre nem tudják a választ. Nekem azt mondták, hogy akit Isten szeret azt veszi magához, hát engem ne szeressen.

A rövid életű embereknek, haláluk előtt az egészségi állapotát kellene megvizsgálni - orvosnak. Ők tudnak pontos választ adni, hogy miért történt.

Egyébként az én felfogásom, hogy életem célja a halál, akkor nyerek, ha minél későbben és lassabban szakítom át a célszalagot. A halálát még senki sem élte túl. Jézus sem, csak utána rögtön feltámadt, mert Isten Jézus képében és alakjában járt a Földön.

2010. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezen a földön az élet nem igazságos. A bűnbeesés miatt az ember elvesztette eredeti, kiváltságos pozícióját. Sok mindenre nincs magyarázat. Talán nem jó helyre született egy lélek, talán nem jókor. Talán neki jobb, talán nekünk.


Ha meg nem hisz valaki, akkor még egyszerűbb a válasz: csak.

2010. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!