Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kerulunk a menybe oregen,...

Hogy kerulunk a menybe oregen, vagy ujra fiatalon?

Figyelt kérdés
Mit mond a szent iras?hogyha mond
2010. dec. 9. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A Biblia szerint a mennyben olyanok leszünk mint Isten angyalai. Ezt Jézus tanította Máté evangéliuma 22. fejezet 30. versében: "Mert a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben."


Üdv. Péter

2010. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor ezekszerint nincsenek párkapcsoltok a mennyben? :S
2010. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A egy házaspár meghal, akkor ők nem válnak el a Mennyben. Vagy te hogy gondoltad? Vannak párkapcsolatok, kapcsolatok.
2010. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
A helyett, hogy azon filozofáltok, hogy vannak e párkapcsolatok a menyben, azt is figyelembe kellene venni, hogy esetleg nem létezik.
2010. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem, csak gondoltam megkérdezem már, hogy gondolják mások ;)


második

2010. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Jézust megkérdezték, hogy ha egy asszonynak meghalt a férje és újra házasodott, egymás után többször is,akkor vajon melyik férjéhez fog tartozni a mennyországban? A válasz elég egyértelmű volt: egyikhez sem, mert ott nincs házasság. Miért is lenne?

Egyikőtök azt írja, a menny nem létezik. Mint földrajzi "hely" valóban nem. Az egy állapot, amibe a lelked kerül a halál után. Óriási a különbség, és nem lesznek párkapcsolatok, ahogy az angyaloknak sincsenek párkapcsolataik.

2010. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert nem létezik.
2010. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kétféle feltételezés lehet:

- A mennyországot a papok találták ki, hogy akit a Földön sanyargattak és betartották az általuk prédikált igéket, akkor a mennyországba kerülve sokkal jobb életük lesz. Ha a bibliai írásokat is megnézed, akkor a feltámadáskor csak a lelked szabadul fel és ha benne leszel a kiválasztottakban akkor a mennyországba jutsz. Az anyagi tested pedig a sírodban porlad és soha nem lesz tudomása arról, hogy a lelkeddel mi történik.

- Az én feltételezésem: többen írják a Bibliára hivatkozva, hogy a lélek nemtelen (sem nem férfi, sem nem nő) ebből adódóan mindegy, hogy ki hal meg. A mennyországot én úgy tudom elképzelni - a pokollal együttesen - mint egy "termelő gyárat", amelyben van "két konténer" - "jó illetve selejt" felirattal. Ha a lelkem megfelel az isteni elvárásoknak akkor a jó-ba kerülök és ez a mennyország, ha nem felel meg akkor a selejt-be kerülök, ami a pokol és többször átégetnek a tisztító tűzben, míg használható lesz a lelkem.

Mivel még senki nem tért vissza a mennyországból (a pokolból sem), így mindkét oldal elképzelései lehetségesek.

Erre szoktam mondani: ... meg a hit!

2010. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, ahogy meghaltunk. Ha nem marad meg épségben a holttest (vízbe fulladt és sokáig ott volt, megégett, stb.), akkor még a halál előtti állapotában, normális külsővel.
2010. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. Isten szándéka, amit ádámnak és évának mondott, nem változott. azt szeretné, ha egészséges, tökéletes, boldog emberek népesítenék be a földet. a bibliában említett feltámadások mindegyike, amik tökéletlen emberekkel történtek, ide a földre hozták vissza az elhunytakat. a kérdésed lényegére válaszolva: a biblia szerint olyan idősen támadnak fel az emberek, amilyen idősen meghaltak, hogy a hozzátartozóik megismerjék őket, és azután szépen elérik azt az állapotot, amit a biblia "legteljesebb"nek ír, ami egy szellemi fizikai ideális állapot, ami mindenkinél más lesz, de nyilvánvalóan esztétikailag is a legszebb állapotot jelenti.
2010. dec. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!