Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a bűneinkért, vagy a...

Jézus a bűneinkért, vagy a bűneinktől halt meg a keresztre feszítés végett?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az 1.
2010. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Jézus Júdás árulása miatt halt meg a kereszten egy mellébe szúrt lándzsától.
2010. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért hogy megváltson a bűneinktől.
2010. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Elsőre könnyen rávágták a többiek, hogy az első. A valóságban azonban egyik sem igaz.


Jézus halálának az oka Isten megmentő szeretete volt. Jézus nem a bűneinkért halt meg, hanem értünk, és nem a bűneinktől halt meg, hanem attól, hogy az Isten a mi bűneiknek a büntetését reá helyezte. A keresztre feszítés az akkori kor kivégzési módszere volt, mégpedig egy igen kemény módszer ami nagyon sok fájdalommal járt.


Az is tévedés, hogy a római katona dárdája okozta volna Jézus halálát, már halott volt, mikor a dárda a szívébe fúrodott, és onnan vér és víz folyt ki, ami arra utal, hogy a szó szoros értelmében meghasadt a szíve. Jézus halálát az a lelki teher okozta, hogy szembe kellett néznie a végső megsemmisüléssel, amit még egyetlen földön élt embernek sem kellett átélnie, hiszen a Biblia szerint minden ember fel fog támadni egyszer.


Üdv. Péter

2010. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Inkább egy logikus döntés miatt halt meg. Bárki meghalhatott volna akkor Barabás helyett. Gondold csak el, mekkora hős volt Barabás, aki egy zsarnok rómait ölt meg, szemben egy "tanítóval". Ha a helyzetet átültetjük a mai korra, a döntés ugyanaz lenne.
2010. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem a bűneinkért halt meg,és nem is értünk.az emberek bűnössége miatt halt meg,hiszen ők ölték meg.

a többi rizsa csak az egyház kitalációja.

2010. nov. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 pelgrim ***** válasza:
0%

Szerintem Jézus önkéntesen vállalta értünk a gyötrelmes kereszthalált, nem az Atya utasítására, és nem a bűneink véget, sem mint egy engesztelő áldozat, hanem hogy tanítását alátámassza, hogy tanítványai meggyőződhessenek tanításának nagyszerű igazságáról.


Képzeljük csak el tanítványainak lelkiállapotát mikor meggyőződtek arról, hogy a Mester, aki pár nappal azelőtt a kereszten meghalt, feltámadt és ott áll előttük !


Ez az élmény olyan hatékonyan érintette a tanítványokat hogy azok (ön-)tudata a 'magasba szökkent', akkor egy nagyszerű belátásra tettek szert, melyre ez esemény nélkül talán soha nem jutottak volna. Arra, hogy az embernek valóban több van félretéve mint a legjobb esetben egy hosszú boldog életet élni, hogy végül mégis csak a hanyatlásnak a szenvedésnek adja át magát egyetlen kilátás nélkül.

2010. nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

"Jézus nem a bűneinkért halt meg, hanem értünk"


Ez értelmetlen. Attól, hogy Jézus meghalt, nem lesz senki jobb ember. Ha teszek valami rosszat, az az én bűnöm lesz, nekem kell megbánnom és kijavítanom, Jézus halála ezen mit sem változtat.


Akkor meg mit mentett meg?

2010. nov. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, és én Pelgrim barátommal értek egyet, miszerint Jézus tanításai alátámasztása végett hagyta magát megöletni, hogy utána feltámassza saját fizikumát. :)


senkit nem pontoztam fel vagy le.

2010. nov. 24. 10:10
 10/12 anonim válasza:

"Ha teszek valami rosszat, az az én bűnöm lesz, nekem kell megbánnom és kijavítanom, Jézus halála ezen mit sem változtat."


Hallottad már az örömhírt?

Isten szeret téged. Elküldte Fiát, Jézust, hogy eltörölje a bűneinket. A tiédet is.

Hogy tudta Jézus eltörölni a bűneinket? Úgy, hogy az Ő bűn nélküli életét letette értünk.

A bűnt ugyanis nem lehet sehogy sem eltörölni, csak áldozattal. Ez az áldozat maga Jézus, Isten egyszülött Fia.

Nem lehet a bűnöket kijavítani, a megbánás sem ér sokat. Isten kegyelme az, ami számít!

Mi az a kegyelem? Az, hogy akármit is tettél, akármilyen bűnöket követtél el, Isten eltörli ezeket, sőt már eltörölte Jézus áldozatával. Csak ezt kell elfogadnod (ez a megtérés), hogy egy teljesen új életet élhess!


Isten áldjon az Ő kegyelmével!:)

2010. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!