Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Egyház miért tartja a...

Kovács Pál kérdése:

Az Egyház miért tartja a házasságon kívüli, nem utódnemzési célú szexet bűnnek?

Figyelt kérdés
Nem "szerintem" válaszokat kérek, hanem ara kérek konkrét választ, hogy az hol, miért van leírva a Bibliában vagy a keresztény törvények között, hogy a szeretkezés két nem házas ember között bűn? Ki ellen vétkezünk, kinek ártunk vele?
2009. jan. 14. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

nem jó a kérdés.

A testi/szexuális kapcsolat bűnös dolog és pont.


FELOLDOZÁST jelent, azaz továbbra is bűn, de feloldozást kapsz, ha utódnemzési céllal történik házasságon belül.

2009. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Első válaszolónak: Netán valami referencia a Bibliából? Mert elég gyanús, hogy az ellenkezőjét olvastam valahol az Újszövetségben, de nem emlékszem már hol.
2009. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 yuda ***** válasza:
100%

Gyakorló keresztényként úgy érzem tudom a választ:

Jób könyvében van ugyanez a kérdés feltéve,hogy kinek ártunk,ha vétkezünk-és ott a válasz is: nem Istennek ártunk,hanem a hozzánk hasonló embertársunknak és persze saját magunknak.

A bűn az nem teljesen tiltás akar lenni,hanem mivel Isten a szeretet-egy hasonlattal élve olyan,mintha készítenél egy gépet és adsz hozzá egy használati utasítást,hogy ha ezt teszed az jó,ha azt,azzal pedig tönkremegy.Ezt tehát inkább óvásnak kell érteni,mert az ember személyisége tönkremegy ,ha rosszul van használva és ki tudja jobban a használati utasítást,mint aki készítette a gépet?( az embert)-és ez a biblia.


Gondold végig: legjobb szélsőségesíteni,mert úgy jobban érthető: ha valaki egész életében fűvel-fával szexel,annak nem alakulnak ki lelki értékei,mint pl.hűség,szeretet,ragaszkodás...sorolhatnám,helyette egy perc élvezet és egész életében nincs senki aki igazán szeretné és viszont szeretne,hiszen nem állapodott meg soha.


Azt gondolom tehát,hogy ha valaki erre az útra lép,attól függően mennyire előrehaladott állapotban van,akkora mértékben teszi tönkre a saját és a partnerei életét,személyiségét.

Fiatalok élete megy gallyra már tizenévesen,mert elhagyják a sulit,házasságok mennek tönkre,mert félremegy egyikük...stb--szóval a sok példa mind,mind azt mutatja,hogy a házasságon kívüli szexet csak romlás és pusztítás követi-kivéve persze a hollywoodi filmekben.

2009. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1.A 10 parancsolatban tiltja Isten 2Mózes20:14

2Cselekedetek 15:29,a saját egészségünk érdekében óv Isten

3.1Korintusz 6:9,10

4.Zsidók 13:4..ez az ok nagyon fontos

A házasságon belüli sex nem bűn, ha érdekelnek részletes érvek irj privát emailt

2009. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Srapnel ***** válasza:
34%

18:29-es:


Ne haragudj, de amit írtál, egyszerűen felháborító. Konkrétan ez (a többi többé-kevésbé helytálló):


"Azt gondolom tehát,hogy ha valaki erre az útra lép,attól függően mennyire előrehaladott állapotban van,akkora mértékben teszi tönkre a saját és a partnerei életét,személyiségét."


Mégis, ha két ember szimmetrikusan csak szexet akar egymástól, ugyan kinek ártanak? Te vajon hány embernek teszed tönkre az életét a döntéseiddel? (Csak épp nem látod.) AZ ilyen mértékű abszolútizmus nagyon veszélyes. Honnan veszed a bátorságot ahhoz, hogy egy félreérthető, középkori iratra alapozva eldöntsd, hogy kinek mi a jó és mi teszi tönkre, meg mi nem? Sok fiatalnak úgy megy tönkre az élete, hogy igaz, hogy fűvel-fával lefekszik, csak a tönkre futásnak NEM AZ AZ oka, hanem a családi viszonyok, meg lelki terror, aminek eredményeképpen jön a fűvel-fával lefekvés is, mint mellékes effektus. Javaslom, tájékozódj először pszichológia/pszichiátria témakörben (mert bizony az is könyvekben van leírva). Tudom, hogy nem fair ezt fölhoznom, de a pedofília és a homoszexualitás ismerten nem elhanyagolható a katolikus papok körében. Aztán jön itt a helytelen szexualitás.

2009. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Na jó emberek, azt már tudom, hogy a Bibliában hol van leírva, h Isten tiltja a testiséget, azt is értem, hogy a szélsőségek károsak, meg a fűvel-fával való szeretkezés üressé teszi a kapcsolatot és az ember nem talál szerelmet, EZT EDDIG IS TUDTAM. De azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy miért bűn az, ha a barátnőmmel, akit igazán szeretek házasság előtt szeretkezek? Mi a kivetnivaló ebben, azonkívül hogy az "tiltott" dolog? Miért tiltott? És nem olyan választ kérek, hogy "mert bűn és kész". MIÉRT BŰN A HÁZASSÁG ELŐTTI, DE SZERELEMMEL TETT SZEXUÁLIS EGYÜTTLÉT? MIÉRT TILTOTT DOLOG??? MIÉRT VAN AZ LEÍRVA A BIBLIÁBAN, HOGY EZ BŰN???
2009. jan. 14. 23:05
 7/16 anonim ***** válasza:

Keverednek itt érvek/ellenérvek rendesen.

A 18:44-es válaszoló rövid, de részletes választ adott a kérdésedre. Bibliailag pontosat is.


" h Isten tiltja a testiséget,"


Ezt most miből szürted le? Mert az Írásokban ez nem szerepel! Tisztázzuk: házasságon belüli a nemi kapcsolat NEM BŰN!


Azon kívűl - akár szerelemből is - már igen. Paráznaság akár egyik fél, vagy mindkettő független.


’Ha szeretjük egymást, akkor lehet? Vagy pedig várni kell, amíg házasságot kötünk?’ ’Még mindig szűz vagyok, talán valami baj van velem?’ Az ehhez hasonló kérdések gyakoriak a fiatalok között.

Mégis kivételnek számít az a fiatal, akinek tizenéves korában még nem volt nemi kapcsolata.


’És miért ne?’ — kérdezhetnéd, ha fiatal vagy. Végtére is természetes dolog az, ha valaki szeretetre vágyik. És amikor fiatal vagy, a szenvedélyeid oly erősek lehetnek, hogy az ember szinte elveszti a fejét. Továbbá ehhez jön még a korodbeliek befolyása. Azt mondhatják neked, hogy a házasság előtti szex jó szórakozás, és ha nagyon kedvelsz valakit, akkor az csak természetes, hogy intim viszonyba akarsz kerülni vele. Egyesek még azt is mondhatják, hogy a szexuális együttlét által bizonyítható a valódi férfiasság vagy nőiesség. Mivel nem akarsz kilógni a sorból, nyomást érezhetsz arra, hogy szexuális kapcsolatot létesíts.

De vajon miért tiltja a Biblia a házasság előtti szexuális kapcsolatot?


Az egyik lehetséges utóhatás a szexuálisan terjedő betegség. Képzeld el azt a szívfájdalmat, ha valaki évekkel később megtudja, hogy korábbi szexuális kalandja visszafordíthatatlan kárt okozott, például meddőséget vagy egy komoly egészségügyi problémát! Egészséügyis vagyok, sok száz milliós évente ezeknek a száma!

Azonkívül a házasság előtti szex törvénytelen gyermekek születéséhez, abortuszhoz és elhamarkodott házassághoz vezethet. Mindegyiknek megvan a maga saját fájdalmas következménye. Igen, az aki házasság előtti szexuális kapcsolatot létesít, valóban ’a saját teste ellen vétkezik’ (1Korinthus 6:18).


Az együttélést, mint "próbaházasságot" szokták emlgetni, de vannak akik egyáltalán nem is tervezik a házasságot.

Erre is régóta léteznek a kész felmentő filozófiák, amivel helyesnek állítják be a helytelent. Az egyik az, ha a Biblia hitelét bármilyen módszerrel is, de igyekeznek tönkretenni. Ezzel is csak maguknak ártanak.


De miért tartom rossznak a házasság nélkül együttélést?

Sokan mondják, hogy 'az csak egy papír'. Annál azért kicsit több, és ezt jól tudják ők is, ezért nem akarják.

Csakhogy az élettársi viszony ugye házasság nélkül pont azokat a tartós kapcsolathoz nélkülönözhetetlen értékeket veszi semmibe, mint pl. az elkötelezettség! Tehát akkor miről beszélünk?

2009. jan. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nos


miért bűn a testiség?


Mózes I

3:9-11

Szólítá ugyanis az Úr Isten az embert és monda néki: Hol vagy?

És monda: Szavadat hallám a kertben, és megfélemlém, mivelhogy mezítelen vagyok, és elrejtezém.

És monda Ő: Ki mondá néked, hogy mezítelen vagy? Avagy talán ettél a fáról, melytől tiltottalak, hogy arról ne egyél?


ebből eléggé egyértelmű, hogy a testiség az alma lefogyasztásakor, elfogyasztása révén keletkezett, azaz egyértelműen kapcsolódik az eredendő bűnhöz. Nem lehet nem bűnös dolog.


A házasságon belüli szexualitás bűnös voltára a legjobb példa Onan története. Mózes I. 38:1-10

Röviden:

Onan és Hér testvérek voltak, de Hér gonosz volt és ezért az Úr halálra sújtotta, majd azt mondta Onannak, hogy menjen a testvére veleségéhez, vegye felelségül, és csináljon neki utódokat. Onan ezt olyan módon hajtja végre, hogy ugyan közösül a nővel, de (egyszerűen fogalmazva) megszakított közösülést alkalmaz, amiért az Úr őt is halálra sújtja.


Ez a történet persze támadható:


1. Az Úr csak azért csapott le, mert nem teljesítették a paráncsát, egyébként semmi gond a dologgal.

Ez elsőre jó érv, de akkor az "Onan bűne" az isteni parancs megtagadását jelentené, márpedig azt biztosan nem jelenti.


2. A "feleségül venni" kifejezés nem valódi házasságot jelent, csupán árnyalt kifejezés a "keféld meg" utasításra.

Megint jó, csak ebből az is következik, hogy ha a szexualitás utódnemzési céllal történik, akkor függetlenü attól, hogy házasságon belüli, vagy kívüli, nem lehet bűn. Ami meg némileg ellent mond, a testiség bűnös voltának, meg a 7. és 10. parancsolatnak.

2009. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Látod ez tipikus példája annak, amikor nem az Írásokra támaszkodva alakítjuk ki a véleményünket, hanem pont fordítva! A kész filozófiánkhoz szeretnénk igazítani a Biblia szavát. Ez utóbbi elég komoly dolog, és nem biztos, hogy Isten helyeslésével találkozik.
2009. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ahogy itt olvasgatom a válaszokat, egyre inkább gondolkodóba esem. A kérdező nem az egyházi dogmákból, meg vallási szokásokból vett magyarázatra kíváncsi, hanem arra, amire én is (ezért néztem meg ezt a kérdést)

Hol van megírva a Bibliában, h szexuális kapcsolatod csak és kizárólag házasságon belül, egyetlen emberrel lehet. Miért bűn az, ha van egy komoly kapcsolatod, ami házasság lesz később, szexuális életet élsz a pároddal. (Ha jól értem) - nos, erre a választ én sem találtam meg, de nagyon sokat gondolkodtam ezen a kérdésen. 22 éves lány vagyok, szűz, és van párom. Az elveim, meg a hitem mást diktál, mint amit a testem szeretne. Ezért vagyok hatalmas dilemmában, és keresem a válaszokat. Nem egyszerű. Azért nem, mert tudom, h én meg tudom állni, de a páromat nem akarom nehéz helyzetbe hozni...

Annyit tudok azonban mondani, h ha olyan komoly a kapcsolat, és tényleg egymást választották, és össze fognak házasodni, akkor akkora dolog kivárni az esküvőt?! Ha szeretik egymást, tudnak egymásra várni. Ha meg nem szeretik egymást, minek akarnának egymással lefeküdni? Ez ad erőt nekem is.

2009. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!