Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyes anyukák miért gügyögik...

Egyes anyukák miért gügyögik túl a nyelvet? Gyümi, főzi, szopcsi, pipicici? Miért nem lehet normálisan beszélni. Helyesen kifejezni magunkat a gyerekkel, Engem ez zavar ennyire sosem gügyögtem egyik gyerekemnek sem.

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 14:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos nem csupán az anyukák csinálják ezt hanem más felnőtt (?) emberek is. Nincs olyan nap, hogy ne hallanék édi barinőkről, szimpi emberekről és még sorolhatnám...
2009. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
Jah, babácska, babóca, ruhácska, picurka, tejcsi, szopcsi, fürcsi, kiborító igazad van. Én is falnak megyek tőle. biztos úgy gondolják, hogy ez aranyosabb, vagy gyorsabban megtanulja a baba, vagy fogalmam sincs..A gyümi még elmegy.....
2009. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Miért zavar az hogy más hogy beszél a gyerekével? Nem vagyunk egyformák! Mi is fürcsizni szoktunk.Sőt!néha pancsizni! :)
2009. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem egy éves a fiam, hát én nem tanítom ilyenekre, én normálisan beszélek vele. Oké, mi is szoktunk menni locsiba amikor fürdeni viszem, meg ha lefektetem, akkor csicsika van, de nem beszélek vele állandóan így. Szerintem az a dolgom, hogy megtanítsam rendesen beszélni.

Ennél már csak az a rosszabb, amikor egyes szülők szándékosan helytelenül is beszélnek. Pl. "add cak ide a mancod" "kéjem cépen" és társaik. Vagy amikor a névelőket nem használják helyesen ha a gyerekhez beszélnek, és akkor "add ide a almát" és hasonlók vannak. Az ilyen emberek nem normálisak szerintem. Az még belefér, hogy becézik a szavakat, mert oké, gyerekhez beszélnek, bár szerintem ezt se kéne túlzásba vinni, de a szándékosan helytelen beszéd már egyszerűen nevetséges.


Tikki

2009. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Egy gyerekkel az ő nyelvén kell beszélni, hogy megértse, mit akarsz. Természetesen nem kell "selypíteni", de vannak olyan gyerekek alkotta szavak, hogy mi is ezeket használjuk. Ő ezt érti. Nem kell ennyire komolynak lenni, mint a kérdező, figyelni kell, milyen ütemben fejlődik a kicsi, és ehhez kell alkalmazkodni a szülőknek. Mi az, hogy "normálisan" beszélni?? Szeretettel kell beszélni, erre fog emlékezni a gyereked!
2009. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
Én csak annyit szeretnék ehhez hozzászólni, hogy nem értem miért pontozták le egyesek a válaszokat, szerintem az összes eddigi hasznos volt, mindre zöld kezecskét nyomtam :) Miért vagytok ilyenek? Legyünk már kicsit jobbak egymással. Csak néha.
2009. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
19%
de hat miertne mondhatnak ha akarják? nem ertelek titeket... am egyebkent meg így trendi
2009. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nekem is van két gyerekem. De csirke mellet készítettem neki és nem pipicicit. Míg szoptak volt,hogy ciciztek, jártunk locsizni és pancsizni. Nem ezzel van bajom, hanem a túlzásba vitt itt az utolsó által trendinek nevezett gagyogással.

Vannak amit életkoruknál fogva szívesen használunk ,de ne nézzük már őket tök hülyének. pl:Picikém hamcsizol pipicicit fözivel.Kér iszni gyümit?

Szóval ennyire egy baba sem hülye ok?

2009. jan. 6. 18:49
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
Az még valamennyire ok, ha amikor pici a baba nagyon aranyosnak találjuk és így beszélünk hozzá emiatt. De később amikor már nagyobb lesz a gyerek nem szabad neki így beszélni, mert ezt tanulja meg és az iskolában mindenki rajta fog röhögni és neki lesz nehezebb a szülő butasága miatt. És most nem arról van szó, hogy ne lehetne pár ilyen jellegű kis szavuk, amit a szülővel közösen használnak. Nekem is volt olyan anyukámmal :)
2009. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

Már pici korban sem szabad gügyögve beszélni a gyerekhez, pláne nem selypítve, pöszén, mert ez adja a mintát neki, és az lesz neki a természetes.

A gyerek nyelvén való beszéd nem ezt jelenti, hanem azt, hogy nem beszélünk hozzá ironikusan,(mert két éves korig nincs verbális humorérzék) többszörös összetett mondatokban, idegen szakkifejezésekkel megtűzdelve.


De kijavítani sem tanácsos a pici kezdeti próbálkozásait,és saját nyelvezetét.

Csak nem kell hozzá kreálni és gügyögni egy "álanyanyelvet"

2009. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!