Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten . Nektek volt...

Létezik Isten . Nektek volt már hasonló élményetek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok.. minden este imádkozom, és nem a Miatyánkat ha nem elmondom hogy mit szeretnék.. 1 mindig ugyanaz és elsődleges, a szüleim , családom egészsége. Mikor bajban voltam.. Tegnap úgy volt vége lesz kapcsolatomnak, imádkoztam Istenhez, hogy tartsa őt meg nekem. Találkoztam a lánnyal. Csókolgattuk egymást, semmi gond nem volt. Ma megint gáz volt.. barátnőm nem jött el a találkozóra, nem vette fel a telót, és nem válaszolt az sms-eimre. Imádkoztam, hogy tartsa meg nekem őt a JóIsten. Abban a pillanatban csörög a telefonom nézem ki van írva barátnőm neve, felveszem: Szia életem ne agódj semmi baj nincs, csak volt barátom volt itt, elhozta a cuccokat beszélgettünk most meg boltban vagyunk nemsoká ott leszek. Valahogy mindig jó dolog történik... Veletek ilyesmi?
2010. nov. 26. 18:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

"Valahogy mindig jó dolog történik... Veletek ilyesmi?"


Hogy a barátnőm nem veszi fel, aztán felhív h: bocsi, itt volt az exem, "eldumáltuk" az időt egy kissé de ne aggódj, puszi....



Hát ilyen istenien jó dolgok szerencsére nem történnek velem! :-)

2010. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%

Velem olyan történt, hogy anyum, aki műtősnő, hazajött, eléggé holtra váltan. Egész nap műtöttek, mert kora reggel baleset volt. Egy idióta 20-on éves azt hitte, csúcs a kocsija, és döngethet nyugodtan. Apuka éppen vitte a két gyereket kocsival, idióta baromállat beléjük rohant. Egész nap küzdöttek az egyik gyerekért, mert a másik a helyszínen szörnyethalt. Végül meghalt a műtőasztalon a másik is. Apuka szintúgy. A másik, egyértelműen vétkes sofőrnek eltört a karja. A gyerekek anyja otthon maradt egyedül, család nélkül, míg a baleset okozója, aki három embert ölt meg, rövid börtönbüntetés után éli a világát vidáman.


És ezek után, bevallom, nehezen hiszek a jóságos istenben. Kétlem, hogy a két gyerek, meg az apjuk olyan bűnt követett volna el, amiért meg kellett halniuk. Kétlem, hogy az anyukának olyan vétkei lettek volna, amiért túl kell élnie a férjét, és a két gyerekét. Kétlem, hogy a baleset okozója olyan tiszta, szent életet élt volna, hogy joga lett volna túlélni ezt.


Jah, persze, tudom, "Isten útjai kifürkészhetetlenek." Hát, én maradok ateista.

2010. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Figyelj, az exe már 2x ment vissza a lány mind a 2x kioktatta egyszer ott voltam én is.. most csak a cuccát hozta vissza neki..:)


2: Hidd el hogy mindennek oka van..:S Tudom , velem is történtek már rossz dolgok.. de Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 26. 18:35
 4/28 anonim ***** válasza:
ez tipikus hívő duma,hogy mindennek oka van(,csak nem ismerjük az okot.) Ha oka van akkor meg kell tudnom mondani hogy mi az,mert ha nem akkor nem tudhatom biztosan,hogy van oka.A hívők mindig ilyen példákkal jönnek, és soha nem magyarázzák meg hogy mi miért van úgy ahogy.Bezzeg ha én bemennék a tudományos akadémiára egy elmélettel amit bizonyítani nem tudok,csak leírtam a képletet,akkor úgy vágnak ki,hogy azt se tudom,hogy hol vagyok...
2010. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ajajj .. : S Rossz helyre írtam biztos.. vagy ti tévedtetek el.. valláskritika a ti kategóriátok szerintem..
2010. nov. 26. 19:16
 6/28 anonim ***** válasza:
57%

A vallás alá a kritika nem illik be? Az aztán az igazi dolog...


Na, szerintem az ég hupilila kék foltokkal. Ha nem értesz egyet velem, kérlek, ne szólalj meg. Jó taktika, lehet nekem is alkalmazni kéne :)

2010. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
:)
2010. nov. 26. 20:40
 8/28 anonim ***** válasza:

16 évesen én is azt kértem az imáimban, amit akartam. Aztán megtanultam kívülállóként nézni a saját életem is, és rájöttem, hogy tulajdonképpen mindig mindnet megkaptam kérés nélkül is, amire szükségem van. Azért jöttek rendbe a dolgok közted és a barátnőd között, mert azt akartad, és gondolom, tettél is érte.

Hiszek Istenben, ugyanakkor realista vagyok, és tudom, hogy soha semmi nem hullik az ember ölébe. Mindig mindenért megteszem a tőlem telhető legtöbbet, és Istenben bízva remélem, hogy ez elég ahhoz, hogy sikerrel járjak.

Hiszek abban, hogy semmi nem történik velünk ok nélkül, de itt nem ilyen napi szintű dolgokra gondolok. Isten egyik kezével elvesz, a másikkal viszont valami többet, jobbat ad, de erre mindig csak később jövünk rá. Tudom, mert nem lehet véletlen, hogy csak 2 ponton múlt, hogy arra az egyetemre kerültem, ahol most vagyok. Ide kellett kerülnöm, mert csak itt kezdhettem teljesen új életet, azt az életet, amit mindig is élni akartam.

2010. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
És, arra nem gondoltál, hogy azt a két pontot te érted el, mert tanultál az érettségire, és jól írtad meg? :)
2010. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Sir Butcher, az a 2 pont mínuszba volt, előző évhez képest kb 60 pontot emlekedett a ponthatár, ami ismerjük el, nem túl gyakori, és sosem vittem túlzásba a tanulást. Akkor nagy pofon volt, mert nem ezt a helyet jelöltem meg először, és egyáltalán nem számoltam ezzel a lehetőséggel. 18 évesen 300 km-re kerülni az otthonomtól nekem is mélyvíznek tűnt... De valahol mindig is ebbe a városba vágytam.

Mindig is pengeélen táncoltam, és úgy érzem, nem lehet véletlen, hogy mindig a megfelelő oldalra estem. Ennyi véletlen egyszerűen nem lehet egy ember életében.

2010. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!